Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:35

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.99 - Amr 430--art.99/1
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:143 92 17 10 3 8 7 4 2
- voturi pentru (DA):1 - - 1 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):129 92 16 1 3 8 6 2 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:12 - 1 7 - - 1 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Barna Ilie Dan USR -
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Benga Tudor - Vlad USR -
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Bichineț Corneliu PMP NU
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
21. Bontea Vlad PSD NU
22. Bran Ioana PSD NU
23. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
24. Budăi Marius-Constantin PSD NU
25. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
26. Bulai Iulian USR -
27. Calotă Florică Ică ALDE NU
28. Căciulă Aurel PSD NU
29. Călin Ion PSD NU
30. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
31. Chiriac Viorel PSD NU
32. Ciocan Dan PSD NU
33. Ciuhodaru Tudor PSD NU
34. Cîtea Vasile PSD NU
35. Cocoș Vasile PSD NU
36. Codreanu Constantin PMP NU
37. Coliu Doru-Petrișor PMP -
38. Cristache Cătălin PMP NU
39. Csoma Botond UDMR NU
40. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
41. Cupă Ion ALDE NU
42. Dinu Cristina-Elena PSD NU
43. Dobre Mircea-Titus PSD NU
44. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
45. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
46. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
47. Dunava Costel Neculai PSD NU
48. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
49. Floroiu Ionel PSD NU
50. Găină Mihăiță PSD NU
51. Georgescu Nicolae PSD NU
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
53. Gilia Claudia PSD NU
54. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
55. Halici Nicușor PSD NU
56. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
57. Iancu Marius-Ionel PSD NU
58. Ibram Iusein Minoritati NU
59. Iftimie Neculai PSD NU
60. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
61. Intotero Natalia-Elena PSD NU
62. Ion Stelian-Cristian USR NU
63. Iordache Florin PSD NU
64. Lazăr Sorin PSD NU
65. Lovin Dumitru ALDE NU
66. Lungu Tudorița PNL NU
67. Lupașcu Costel PSD NU
68. Manole Petre-Florin PSD NU
69. Mareș Mara PNL NU
70. Marica Petru-Sorin PSD NU
71. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
72. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
73. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
74. Mînzatu Roxana PSD NU
75. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
76. Mohaci Mihai PSD NU
77. Munteanu Ioan PSD NU
78. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
79. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
80. Neagu Nicolae PNL NU
81. Neață Eugen PSD NU
82. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
83. Nistor Laurențiu PSD NU
84. Niță Mihai ALDE NU
85. Nosa Iuliu PSD NU
86. Oteșanu Daniela PSD NU
87. Pană Adriana-Doina PSD NU
88. Paraschiv Rodica PSD NU
89. Păle Dănuț PSD NU
90. Petrea Gabriel PSD NU
91. Petric Octavian PSD NU
92. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
93. Plumb Rovana PSD NU
94. Popa Florin PSD NU
95. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
96. Presură Alexandra PSD NU
97. Prună Cristina-Mădălina USR -
98. Radu Anișoara PSD NU
99. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
100. Rădulescu Alexandru PSD NU
101. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
102. Răduț Violeta PSD NU
103. Roman Florin-Claudiu PNL -
104. Romanescu Cristinel PNL NU
105. Rotaru Alexandru PSD NU
106. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
107. Sefer Cristian-George PMP NU
108. Seidler Cristian-Gabriel USR -
109. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
110. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
111. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
112. Stancu Florinel PSD NU
113. Stativă Irinel Ioan PSD NU
114. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
115. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
116. Șișcu George PNL NU
117. Șotcan Theodora PSD NU
118. Șovăială Constantin PNL NU
119. Ștefan Corneliu PSD NU
120. Ștefan Viorel PSD NU
121. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
122. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
123. Teiș Alina PSD NU
124. Tîlvăr Angel PSD NU
125. Toma Ilie PSD NU
126. Tomac Eugen PMP NU
127. Tudor Beatrice PSD NU
128. Turcan Raluca PNL NU
129. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
130. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
131. Varga Vasile PNL NU
132. Vasile Daniel Minoritati NU
133. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
134. Velcea Nicolae PSD NU
135. Vișan George-Gabriel PSD NU
136. Vîrză Mihăiță PSD NU
137. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
138. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
139. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
140. Weber Mihai PSD NU
141. Zainea Cornel USR -
142. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
143. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 august 2018, 22:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro