Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:36 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:36

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.99 - Amr 433
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:140 94 16 7 3 8 6 4 2
- voturi pentru (DA):3 - - - 3 - - - -
- voturi împotrivă (NU):126 94 15 - - 8 6 2 1
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:9 - 1 5 - - - 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benga Tudor - Vlad USR -
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
20. Bontea Vlad PSD NU
21. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
22. Bran Ioana PSD NU
23. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
24. Budăi Marius-Constantin PSD NU
25. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
26. Bulai Iulian USR -
27. Calotă Florică Ică ALDE NU
28. Căciulă Aurel PSD NU
29. Călin Ion PSD NU
30. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
31. Chiriac Viorel PSD NU
32. Ciocan Dan PSD NU
33. Ciuhodaru Tudor PSD NU
34. Cîtea Vasile PSD NU
35. Cocoș Vasile PSD NU
36. Cosma Andreea PSD NU
37. Cristache Cătălin PMP NU
38. Csoma Botond UDMR DA
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
40. Cupă Ion ALDE NU
41. Dinu Cristina-Elena PSD NU
42. Dobre Mircea-Titus PSD NU
43. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
45. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
46. Dunava Costel Neculai PSD NU
47. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
48. Floroiu Ionel PSD NU
49. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
50. Găină Mihăiță PSD NU
51. Georgescu Nicolae PSD NU
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
53. Gherman Dumitru PSD NU
54. Gilia Claudia PSD NU
55. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
56. Halici Nicușor PSD NU
57. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
58. Iancu Marius-Ionel PSD NU
59. Ibram Iusein Minoritati NU
60. Iftimie Neculai PSD NU
61. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
62. Intotero Natalia-Elena PSD NU
63. Iordache Florin PSD NU
64. Lazăr Sorin PSD NU
65. Lovin Dumitru ALDE NU
66. Lungu Tudorița PNL NU
67. Lupașcu Costel PSD NU
68. Manole Petre-Florin PSD NU
69. Mareș Mara PNL NU
70. Marica Petru-Sorin PSD NU
71. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
72. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
73. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
74. Mînzatu Roxana PSD NU
75. Mohaci Mihai PSD NU
76. Munteanu Ioan PSD NU
77. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
78. Neață Eugen PSD NU
79. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
80. Nistor Laurențiu PSD NU
81. Niță Mihai ALDE NU
82. Nosa Iuliu PSD NU
83. Oteșanu Daniela PSD NU
84. Pană Adriana-Doina PSD NU
85. Paraschiv Rodica PSD NU
86. Păle Dănuț PSD NU
87. Petrea Gabriel PSD NU
88. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
89. Plumb Rovana PSD NU
90. Pop Georgian PSD NU
91. Popa Florin PSD NU
92. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
93. Presură Alexandra PSD NU
94. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
95. Prună Cristina-Mădălina USR -
96. Radu Anișoara PSD NU
97. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
98. Rădulescu Alexandru PSD NU
99. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
100. Răduț Violeta PSD NU
101. Roman Florin-Claudiu PNL -
102. Romanescu Cristinel PNL NU
103. Rotaru Alexandru PSD NU
104. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
105. Sefer Cristian-George PMP NU
106. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
107. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
108. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
109. Stancu Florinel PSD NU
110. Stativă Irinel Ioan PSD NU
111. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
112. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
113. Șișcu George PNL NU
114. Șotcan Theodora PSD NU
115. Șovăială Constantin PNL NU
116. Ștefan Corneliu PSD NU
117. Ștefan Viorel PSD NU
118. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
119. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
120. Teiș Alina PSD NU
121. Tîlvăr Angel PSD NU
122. Toma Ilie PSD NU
123. Tomac Eugen PMP NU
124. Tudor Beatrice PSD NU
125. Turcan Raluca PNL NU
126. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
127. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
128. Varga Vasile PNL NU
129. Vasile Daniel Minoritati NU
130. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
131. Velcea Nicolae PSD NU
132. Vișan George-Gabriel PSD NU
133. Vîrză Mihăiță PSD NU
134. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
135. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
136. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
137. Weber Mihai PSD NU
138. Zainea Cornel USR -
139. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
140. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 14:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro