Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:37

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.99-tot
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:151 96 20 11 3 8 7 4 2
- voturi pentru (DA):105 94 - - - 8 1 2 -
- voturi împotrivă (NU):29 1 19 1 - - 6 - 2
- abțineri:6 - 1 2 3 - - - -
- nu au votat:11 1 - 8 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benga Tudor - Vlad USR -
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP DA
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Bran Ioana PSD DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Budăi Marius-Constantin PSD DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Bulai Iulian USR -
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
30. Chiriac Viorel PSD DA
31. Ciocan Dan PSD DA
32. Ciuhodaru Tudor PSD DA
33. Cîtea Vasile PSD DA
34. Cocoș Vasile PSD DA
35. Codreanu Constantin PMP NU
36. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
37. Cosma Andreea PSD DA
38. Cristache Cătălin PMP NU
39. Csoma Botond UDMR Abținere
40. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
41. Cupă Ion ALDE DA
42. Dinu Cristina-Elena PSD DA
43. Dobre Mircea-Titus PSD DA
44. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
45. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
46. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
47. Dunava Costel Neculai PSD DA
48. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
49. Floroiu Ionel PSD DA
50. Găină Mihăiță PSD DA
51. Georgescu Nicolae PSD DA
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
53. Gherman Dumitru PSD DA
54. Gilia Claudia PSD DA
55. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
56. Halici Nicușor PSD DA
57. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
58. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
59. Iancu Marius-Ionel PSD DA
60. Ibram Iusein Minoritati DA
61. Iftimie Neculai PSD DA
62. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
63. Intotero Natalia-Elena PSD NU
64. Ion Stelian-Cristian USR -
65. Iordache Florin PSD DA
66. Lazăr Sorin PSD DA
67. Lovin Dumitru ALDE DA
68. Lungu Tudorița PNL NU
69. Lupașcu Costel PSD DA
70. Manole Petre-Florin PSD DA
71. Mareș Mara PNL NU
72. Marica Petru-Sorin PSD DA
73. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
74. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
75. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
76. Mînzatu Roxana PSD DA
77. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
78. Mohaci Mihai PSD DA
79. Munteanu Ioan PSD DA
80. Nasra Gabriel-Horia PSD -
81. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
82. Neagu Nicolae PNL NU
83. Neață Eugen PSD DA
84. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
85. Nistor Laurențiu PSD DA
86. Niță Mihai ALDE DA
87. Nosa Iuliu PSD DA
88. Oteșanu Daniela PSD DA
89. Pană Adriana-Doina PSD DA
90. Paraschiv Rodica PSD DA
91. Păle Dănuț PSD DA
92. Petrea Gabriel PSD DA
93. Petric Octavian PSD DA
94. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
95. Plumb Rovana PSD DA
96. Pop Georgian PSD DA
97. Popa Florin PSD DA
98. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
99. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
100. Presură Alexandra PSD DA
101. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
102. Prună Cristina-Mădălina USR -
103. Radu Anișoara PSD DA
104. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
105. Rădulescu Alexandru PSD DA
106. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
107. Răduț Violeta PSD DA
108. Roman Florin-Claudiu PNL NU
109. Romanescu Cristinel PNL NU
110. Rotaru Alexandru PSD DA
111. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
112. Sefer Cristian-George PMP NU
113. Seidler Cristian-Gabriel USR -
114. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
115. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
116. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
117. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
118. Stancu Florinel PSD DA
119. Stativă Irinel Ioan PSD DA
120. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
121. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
122. Șișcu George PNL NU
123. Șotcan Theodora PSD DA
124. Șovăială Constantin PNL NU
125. Ștefan Corneliu PSD DA
126. Ștefan Ion PNL NU
127. Ștefan Viorel PSD DA
128. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
129. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
130. Teiș Alina PSD DA
131. Tîlvăr Angel PSD DA
132. Toma Ilie PSD DA
133. Tomac Eugen PMP NU
134. Tudor Beatrice PSD DA
135. Turcan Raluca PNL NU
136. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
137. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
138. Varga Vasile PNL Abținere
139. Vasile Daniel Minoritati DA
140. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
141. Velcea Nicolae PSD DA
142. Vișan George-Gabriel PSD DA
143. Vîrză Mihăiță PSD DA
144. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
145. Vlase Petru Gabriel PSD DA
146. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
147. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
148. Weber Mihai PSD DA
149. Zainea Cornel USR -
150. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
151. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 iulie 2018, 21:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro