Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:37

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.100
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:142 - 93 17 8 2 8 8 4 2
- voturi pentru (DA):103 - 91 - - 2 8 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):31 - 2 17 2 - - 8 - 2
- abțineri:1 - - - 1 - - - - -
- nu au votat:7 - - - 5 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
21. Bran Ioana PSD DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Budăi Marius-Constantin PSD DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
29. Chiriac Viorel PSD DA
30. Ciocan Dan PSD DA
31. Ciuhodaru Tudor PSD DA
32. Cocoș Vasile PSD NU
33. Codreanu Constantin PMP NU
34. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
35. Cosma Andreea PSD DA
36. Cristache Cătălin PMP NU
37. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
38. Cupă Ion ALDE DA
39. Dinu Cristina-Elena PSD DA
40. Dobre Mircea-Titus PSD DA
41. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
42. Drulă Cătălin USR -
43. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
44. Dunava Costel Neculai PSD DA
45. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
46. Floroiu Ionel PSD DA
47. Găină Mihăiță PSD DA
48. Georgescu Nicolae PSD DA
49. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
50. Gilia Claudia PSD DA
51. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
52. Halici Nicușor PSD DA
53. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
54. Iancu Marius-Ionel PSD DA
55. Ibram Iusein Minoritati DA
56. Iftimie Neculai PSD DA
57. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
58. Intotero Natalia-Elena PSD DA
59. Ion Stelian-Cristian USR NU
60. Iordache Florin PSD DA
61. Lazăr Sorin PSD DA
62. Lovin Dumitru ALDE DA
63. Lungu Tudorița PNL NU
64. Lupașcu Costel PSD DA
65. Manole Petre-Florin PSD DA
66. Mareș Mara PNL NU
67. Marica Petru-Sorin PSD DA
68. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
69. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
70. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
71. Mînzatu Roxana PSD DA
72. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
73. Mohaci Mihai PSD DA
74. Moșteanu Liviu-Ionuț USR -
75. Munteanu Ioan PSD DA
76. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
77. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
78. Neață Eugen PSD DA
79. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
80. Nistor Laurențiu PSD DA
81. Niță Mihai ALDE DA
82. Nosa Iuliu PSD DA
83. Oteșanu Daniela PSD DA
84. Pană Adriana-Doina PSD DA
85. Paraschiv Rodica PSD DA
86. Păle Dănuț PSD DA
87. Petrea Gabriel PSD DA
88. Petric Octavian PSD DA
89. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
90. Plumb Rovana PSD DA
91. Pop Georgian PSD DA
92. Popa Florin PSD DA
93. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
94. Presură Alexandra PSD DA
95. Prună Cristina-Mădălina USR -
96. Radu Anișoara PSD DA
97. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
98. Rădulescu Alexandru PSD DA
99. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
100. Răduț Violeta PSD DA
101. Roman Florin-Claudiu PNL NU
102. Romanescu Cristinel PNL NU
103. Rotaru Alexandru PSD DA
104. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
105. Sefer Cristian-George PMP NU
106. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
107. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
108. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
109. Stancu Florinel PSD DA
110. Stativă Irinel Ioan PSD DA
111. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
112. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
113. Șișcu George PNL NU
114. Șotcan Theodora PSD DA
115. Șovăială Constantin PNL NU
116. Ștefan Corneliu PSD DA
117. Ștefan Ion PNL NU
118. Ștefan Viorel PSD DA
119. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
120. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
121. Teiș Alina PSD DA
122. Tîlvăr Angel PSD DA
123. Toma Ilie PSD DA
124. Tomac Eugen PMP NU
125. Tudor Beatrice PSD DA
126. Turcan Raluca PNL NU
127. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
128. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
129. Varga Vasile PNL NU
130. Vasile Daniel Minoritati DA
131. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
132. Velcea Nicolae PSD DA
133. Vișan George-Gabriel PSD DA
134. Vîrză Mihăiță PSD DA
135. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
136. Vlase Petru Gabriel PSD DA
137. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
138. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
139. Weber Mihai PSD DA
140. Zainea Cornel USR -
141. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
142. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 ianuarie 2018, 13:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro