Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:38

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.100 - Ama 297
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:138 91 17 8 2 9 5 4 2
- voturi pentru (DA):103 90 - - 2 9 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):25 1 17 - - - 5 - 2
- abțineri:3 - - 3 - - - - -
- nu au votat:7 - - 5 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benga Tudor - Vlad USR -
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Bran Ioana PSD DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Budăi Marius-Constantin PSD DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
29. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
30. Chiriac Viorel PSD DA
31. Ciocan Dan PSD DA
32. Ciuhodaru Tudor PSD DA
33. Cîtea Vasile PSD DA
34. Cocoș Vasile PSD DA
35. Codreanu Constantin PMP NU
36. Cosma Andreea PSD DA
37. Cristache Cătălin PMP NU
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
39. Cupă Ion ALDE DA
40. Dinu Cristina-Elena PSD DA
41. Dobre Mircea-Titus PSD DA
42. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
43. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
44. Dunava Costel Neculai PSD DA
45. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
46. Floroiu Ionel PSD DA
47. Găină Mihăiță PSD DA
48. Georgescu Nicolae PSD DA
49. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
50. Gilia Claudia PSD DA
51. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
52. Halici Nicușor PSD DA
53. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
54. Iancu Marius-Ionel PSD DA
55. Ibram Iusein Minoritati DA
56. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
57. Intotero Natalia-Elena PSD DA
58. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
59. Iordache Florin PSD DA
60. Lazăr Sorin PSD DA
61. Lovin Dumitru ALDE DA
62. Lungu Tudorița PNL NU
63. Lupașcu Costel PSD DA
64. Manole Petre-Florin PSD DA
65. Mareș Mara PNL NU
66. Marica Petru-Sorin PSD DA
67. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
68. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
69. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
70. Mînzatu Roxana PSD DA
71. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
72. Munteanu Ioan PSD DA
73. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
74. Neagu Nicolae PNL NU
75. Neață Eugen PSD DA
76. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
77. Nistor Laurențiu PSD DA
78. Niță Mihai ALDE DA
79. Nosa Iuliu PSD DA
80. Oteșanu Daniela PSD DA
81. Pană Adriana-Doina PSD DA
82. Paraschiv Rodica PSD DA
83. Păle Dănuț PSD DA
84. Petrea Gabriel PSD DA
85. Petric Octavian PSD DA
86. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
87. Plumb Rovana PSD DA
88. Pop Georgian PSD DA
89. Popa Florin PSD DA
90. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
91. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
92. Presură Alexandra PSD DA
93. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
94. Prună Cristina-Mădălina USR -
95. Radu Anișoara PSD DA
96. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
97. Rădulescu Alexandru PSD DA
98. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
99. Răduț Violeta PSD DA
100. Roman Florin-Claudiu PNL NU
101. Rotaru Alexandru PSD DA
102. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
103. Sefer Cristian-George PMP NU
104. Seidler Cristian-Gabriel USR -
105. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
106. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
107. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
108. Stancu Florinel PSD DA
109. Stativă Irinel Ioan PSD DA
110. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
111. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
112. Șișcu George PNL NU
113. Șotcan Theodora PSD DA
114. Șovăială Constantin PNL NU
115. Ștefan Corneliu PSD DA
116. Ștefan Viorel PSD DA
117. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
118. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
119. Teiș Alina PSD DA
120. Tîlvăr Angel PSD DA
121. Toma Ilie PSD DA
122. Tomac Eugen PMP NU
123. Tudor Beatrice PSD DA
124. Turcan Raluca PNL NU
125. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
126. Varga Vasile PNL NU
127. Vasile Daniel Minoritati DA
128. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
129. Velcea Nicolae PSD DA
130. Vișan George-Gabriel PSD DA
131. Vîrză Mihăiță PSD DA
132. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
133. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
134. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
135. Weber Mihai PSD DA
136. Zainea Cornel USR -
137. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
138. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 august 2018, 11:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro