Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:39

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.100 - Amr 435
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:139 91 16 9 2 8 7 4 2
- voturi pentru (DA):2 - - 2 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):125 91 15 - 2 8 6 2 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:11 - 1 6 - - 1 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benga Tudor - Vlad USR -
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
20. Bontea Vlad PSD NU
21. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
22. Bran Ioana PSD NU
23. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
24. Budăi Marius-Constantin PSD NU
25. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
26. Calotă Florică Ică ALDE NU
27. Căciulă Aurel PSD NU
28. Călin Ion PSD NU
29. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
30. Chiriac Viorel PSD NU
31. Ciocan Dan PSD NU
32. Ciuhodaru Tudor PSD NU
33. Cîtea Vasile PSD NU
34. Cocoș Vasile PSD NU
35. Codreanu Constantin PMP NU
36. Coliu Doru-Petrișor PMP -
37. Cosma Andreea PSD NU
38. Cristache Cătălin PMP NU
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
40. Cupă Ion ALDE NU
41. Dinu Cristina-Elena PSD NU
42. Dobre Mircea-Titus PSD NU
43. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
45. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
46. Dunava Costel Neculai PSD NU
47. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
48. Floroiu Ionel PSD NU
49. Găină Mihăiță PSD NU
50. Georgescu Nicolae PSD NU
51. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
52. Gilia Claudia PSD NU
53. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
54. Halici Nicușor PSD NU
55. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
56. Iancu Marius-Ionel PSD NU
57. Ibram Iusein Minoritati NU
58. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
59. Intotero Natalia-Elena PSD NU
60. Ion Stelian-Cristian USR -
61. Iordache Florin PSD NU
62. Lazăr Sorin PSD NU
63. Lovin Dumitru ALDE NU
64. Lungu Tudorița PNL NU
65. Lupașcu Costel PSD NU
66. Mareș Mara PNL NU
67. Marica Petru-Sorin PSD NU
68. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
69. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
70. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
71. Mînzatu Roxana PSD NU
72. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
73. Mohaci Mihai PSD NU
74. Munteanu Ioan PSD NU
75. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
76. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
77. Neață Eugen PSD NU
78. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
79. Nistor Laurențiu PSD NU
80. Niță Mihai ALDE NU
81. Nosa Iuliu PSD NU
82. Oteșanu Daniela PSD NU
83. Pană Adriana-Doina PSD NU
84. Paraschiv Rodica PSD NU
85. Păle Dănuț PSD NU
86. Petrea Gabriel PSD NU
87. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
88. Plumb Rovana PSD NU
89. Pop Georgian PSD NU
90. Popa Florin PSD NU
91. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
92. Presură Alexandra PSD NU
93. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
94. Prună Cristina-Mădălina USR -
95. Radu Anișoara PSD NU
96. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
97. Rădulescu Alexandru PSD NU
98. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
99. Răduț Violeta PSD NU
100. Roman Florin-Claudiu PNL -
101. Romanescu Cristinel PNL NU
102. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
103. Sefer Cristian-George PMP NU
104. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
105. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
106. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
107. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
108. Stancu Florinel PSD NU
109. Stativă Irinel Ioan PSD NU
110. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
111. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
112. Șișcu George PNL NU
113. Șotcan Theodora PSD NU
114. Șovăială Constantin PNL NU
115. Ștefan Corneliu PSD NU
116. Ștefan Viorel PSD NU
117. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
118. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
119. Teiș Alina PSD NU
120. Tîlvăr Angel PSD NU
121. Toma Ilie PSD NU
122. Tomac Eugen PMP NU
123. Tudor Beatrice PSD NU
124. Turcan Raluca PNL NU
125. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
126. Varga Vasile PNL NU
127. Vasile Daniel Minoritati NU
128. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
129. Velcea Nicolae PSD NU
130. Vișan George-Gabriel PSD NU
131. Vîrză Mihăiță PSD NU
132. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
133. Vlase Petru Gabriel PSD NU
134. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
135. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
136. Weber Mihai PSD NU
137. Zainea Cornel USR -
138. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
139. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 24 aprilie 2018, 0:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro