Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:40 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:40

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.100 - Amr 436-
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:142 88 17 12 3 9 7 4 2
- voturi pentru (DA):6 - - - - 6 - - -
- voturi împotrivă (NU):120 88 16 1 3 3 6 2 1
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:14 - 1 9 - - 1 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benga Tudor - Vlad USR -
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
19. Bontea Vlad PSD NU
20. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
21. Bran Ioana PSD NU
22. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
23. Budăi Marius-Constantin PSD NU
24. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
25. Bulai Iulian USR -
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Căciulă Aurel PSD NU
28. Călin Ion PSD NU
29. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
30. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
31. Chiriac Viorel PSD NU
32. Ciocan Dan PSD NU
33. Ciuhodaru Tudor PSD NU
34. Cîtea Vasile PSD NU
35. Cocoș Vasile PSD NU
36. Codreanu Constantin PMP NU
37. Coliu Doru-Petrișor PMP -
38. Cristache Cătălin PMP NU
39. Csoma Botond UDMR NU
40. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
41. Cupă Ion ALDE DA
42. Dinu Cristina-Elena PSD NU
43. Dobre Mircea-Titus PSD NU
44. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
45. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
46. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
47. Dunava Costel Neculai PSD NU
48. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
49. Floroiu Ionel PSD NU
50. Găină Mihăiță PSD NU
51. Georgescu Nicolae PSD NU
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
53. Gilia Claudia PSD NU
54. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
55. Halici Nicușor PSD NU
56. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
57. Iancu Marius-Ionel PSD NU
58. Ibram Iusein Minoritati NU
59. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
60. Intotero Natalia-Elena PSD NU
61. Ion Stelian-Cristian USR NU
62. Iordache Florin PSD NU
63. Lazăr Sorin PSD NU
64. Lovin Dumitru ALDE NU
65. Lungu Tudorița PNL NU
66. Lupașcu Costel PSD NU
67. Manole Petre-Florin PSD NU
68. Mareș Mara PNL NU
69. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
70. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
71. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
72. Mînzatu Roxana PSD NU
73. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
74. Moșteanu Liviu-Ionuț USR -
75. Munteanu Ioan PSD NU
76. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
77. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
78. Neagu Nicolae PNL NU
79. Neață Eugen PSD NU
80. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
81. Nistor Laurențiu PSD NU
82. Niță Mihai ALDE DA
83. Nosa Iuliu PSD NU
84. Oteșanu Daniela PSD NU
85. Pană Adriana-Doina PSD NU
86. Paraschiv Rodica PSD NU
87. Păle Dănuț PSD NU
88. Petrea Gabriel PSD NU
89. Petric Octavian PSD NU
90. Plumb Rovana PSD NU
91. Pop Georgian PSD NU
92. Pop Tudor Rareș USR -
93. Popa Florin PSD NU
94. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
95. Presură Alexandra PSD NU
96. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
97. Prună Cristina-Mădălina USR -
98. Radu Anișoara PSD NU
99. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
100. Rădulescu Alexandru PSD NU
101. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
102. Răduț Violeta PSD NU
103. Roman Florin-Claudiu PNL -
104. Romanescu Cristinel PNL NU
105. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
106. Sefer Cristian-George PMP NU
107. Seidler Cristian-Gabriel USR -
108. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
109. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
110. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
111. Stancu Florinel PSD NU
112. Stativă Irinel Ioan PSD NU
113. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
114. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
115. Șișcu George PNL NU
116. Șotcan Theodora PSD NU
117. Șovăială Constantin PNL NU
118. Ștefan Corneliu PSD NU
119. Ștefan Viorel PSD NU
120. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
121. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
122. Teiș Alina PSD NU
123. Tîlvăr Angel PSD NU
124. Toma Ilie PSD NU
125. Tomac Eugen PMP NU
126. Tudor Beatrice PSD NU
127. Turcan Raluca PNL NU
128. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
129. Varga Vasile PNL NU
130. Vasile Daniel Minoritati NU
131. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
132. Velcea Nicolae PSD NU
133. Vișan George-Gabriel PSD NU
134. Vîrză Mihăiță PSD NU
135. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
136. Vlase Petru Gabriel PSD NU
137. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
138. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
139. Weber Mihai PSD NU
140. Zainea Cornel USR -
141. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
142. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 iulie 2018, 21:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro