Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:41

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.101-tot
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:148 95 19 11 2 9 6 4 2
- voturi pentru (DA):108 95 - - 2 9 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):29 - 19 2 - - 6 - 2
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:9 - - 7 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR -
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benga Tudor - Vlad USR -
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Bichineț Corneliu PMP NU
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Bontea Vlad PSD DA
22. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
23. Bran Ioana PSD DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Budăi Marius-Constantin PSD DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Bulai Iulian USR -
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Căciulă Aurel PSD DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
32. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
33. Chiriac Viorel PSD DA
34. Ciocan Dan PSD DA
35. Ciuhodaru Tudor PSD DA
36. Cîtea Vasile PSD DA
37. Cocoș Vasile PSD DA
38. Codreanu Constantin PMP NU
39. Cosma Andreea PSD DA
40. Cristache Cătălin PMP NU
41. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
42. Cupă Ion ALDE DA
43. Dinu Cristina-Elena PSD DA
44. Dobre Mircea-Titus PSD DA
45. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
46. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
47. Drulă Cătălin USR -
48. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
49. Dunava Costel Neculai PSD DA
50. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
51. Floroiu Ionel PSD DA
52. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
53. Găină Mihăiță PSD DA
54. Georgescu Nicolae PSD DA
55. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
56. Gherman Dumitru PSD DA
57. Gilia Claudia PSD DA
58. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
59. Halici Nicușor PSD DA
60. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
61. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
62. Iancu Marius-Ionel PSD DA
63. Ibram Iusein Minoritati DA
64. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
65. Intotero Natalia-Elena PSD DA
66. Ion Stelian-Cristian USR -
67. Iordache Florin PSD DA
68. Lazăr Sorin PSD DA
69. Lovin Dumitru ALDE DA
70. Lungu Tudorița PNL NU
71. Lupașcu Costel PSD DA
72. Manole Petre-Florin PSD DA
73. Mareș Mara PNL NU
74. Marica Petru-Sorin PSD DA
75. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
76. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
77. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
78. Mînzatu Roxana PSD DA
79. Mohaci Mihai PSD DA
80. Munteanu Ioan PSD DA
81. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
82. Neagu Nicolae PNL NU
83. Neață Eugen PSD DA
84. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
85. Nistor Laurențiu PSD DA
86. Niță Mihai ALDE DA
87. Nosa Iuliu PSD DA
88. Oteșanu Daniela PSD DA
89. Pană Adriana-Doina PSD DA
90. Paraschiv Rodica PSD DA
91. Păle Dănuț PSD DA
92. Petrea Gabriel PSD DA
93. Petric Octavian PSD DA
94. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
95. Plumb Rovana PSD DA
96. Pop Georgian PSD DA
97. Popa Florin PSD DA
98. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
99. Presură Alexandra PSD DA
100. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
101. Prună Cristina-Mădălina USR NU
102. Radu Anișoara PSD DA
103. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
104. Rădulescu Alexandru PSD DA
105. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
106. Răduț Violeta PSD DA
107. Roman Florin-Claudiu PNL NU
108. Romanescu Cristinel PNL NU
109. Rotaru Alexandru PSD DA
110. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
111. Sefer Cristian-George PMP NU
112. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
113. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
114. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
115. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
116. Stancu Florinel PSD DA
117. Stativă Irinel Ioan PSD DA
118. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
119. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
120. Șișcu George PNL NU
121. Șotcan Theodora PSD DA
122. Șovăială Constantin PNL NU
123. Ștefan Corneliu PSD DA
124. Ștefan Ion PNL NU
125. Ștefan Viorel PSD DA
126. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
127. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
128. Teiș Alina PSD DA
129. Tîlvăr Angel PSD DA
130. Toma Ilie PSD DA
131. Tomac Eugen PMP NU
132. Tudor Beatrice PSD DA
133. Turcan Raluca PNL NU
134. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
135. Varga Vasile PNL NU
136. Vasile Daniel Minoritati DA
137. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
138. Velcea Nicolae PSD DA
139. Vișan George-Gabriel PSD DA
140. Vîrză Mihăiță PSD DA
141. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
142. Vlase Petru Gabriel PSD DA
143. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
144. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
145. Weber Mihai PSD DA
146. Zainea Cornel USR -
147. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
148. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 octombrie 2018, 12:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro