Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:41

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.105 - Ama 299
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:141 91 19 8 2 9 6 4 2
- voturi pentru (DA):104 91 - - 2 9 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):27 - 19 - - - 6 - 2
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:8 - - 6 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benga Tudor - Vlad USR -
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
22. Bran Ioana PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
30. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
31. Chiriac Viorel PSD DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciuhodaru Tudor PSD DA
34. Cîtea Vasile PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Codreanu Constantin PMP NU
37. Cristache Cătălin PMP NU
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
39. Cupă Ion ALDE DA
40. Dinu Cristina-Elena PSD DA
41. Dobre Mircea-Titus PSD DA
42. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
44. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
47. Floroiu Ionel PSD DA
48. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
49. Găină Mihăiță PSD DA
50. Georgescu Nicolae PSD DA
51. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
52. Gilia Claudia PSD DA
53. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
54. Halici Nicușor PSD DA
55. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
56. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
57. Iancu Marius-Ionel PSD DA
58. Ibram Iusein Minoritati DA
59. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
60. Intotero Natalia-Elena PSD DA
61. Ion Stelian-Cristian USR -
62. Iordache Florin PSD DA
63. Lazăr Sorin PSD DA
64. Lovin Dumitru ALDE DA
65. Lungu Tudorița PNL NU
66. Lupașcu Costel PSD DA
67. Manole Petre-Florin PSD DA
68. Mareș Mara PNL NU
69. Marica Petru-Sorin PSD DA
70. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
71. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
72. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
73. Mînzatu Roxana PSD DA
74. Mohaci Mihai PSD DA
75. Munteanu Ioan PSD DA
76. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
77. Neagu Nicolae PNL NU
78. Neață Eugen PSD DA
79. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
80. Nistor Laurențiu PSD DA
81. Niță Mihai ALDE DA
82. Nosa Iuliu PSD DA
83. Oteșanu Daniela PSD DA
84. Pană Adriana-Doina PSD DA
85. Paraschiv Rodica PSD DA
86. Păle Dănuț PSD DA
87. Petrea Gabriel PSD DA
88. Petric Octavian PSD DA
89. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
90. Plumb Rovana PSD DA
91. Pop Georgian PSD DA
92. Popa Florin PSD DA
93. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
94. Presură Alexandra PSD DA
95. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
96. Prună Cristina-Mădălina USR -
97. Radu Anișoara PSD DA
98. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
99. Rădulescu Alexandru PSD DA
100. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
101. Răduț Violeta PSD DA
102. Roman Florin-Claudiu PNL NU
103. Romanescu Cristinel PNL NU
104. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
105. Sefer Cristian-George PMP NU
106. Seidler Cristian-Gabriel USR -
107. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
108. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
109. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
110. Stancu Florinel PSD DA
111. Stativă Irinel Ioan PSD DA
112. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
113. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
114. Șișcu George PNL NU
115. Șotcan Theodora PSD DA
116. Șovăială Constantin PNL NU
117. Ștefan Corneliu PSD DA
118. Ștefan Ion PNL NU
119. Ștefan Viorel PSD DA
120. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
121. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
122. Teiș Alina PSD DA
123. Tîlvăr Angel PSD DA
124. Toma Ilie PSD DA
125. Tomac Eugen PMP NU
126. Tudor Beatrice PSD DA
127. Turcan Raluca PNL NU
128. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
129. Varga Vasile PNL NU
130. Vasile Daniel Minoritati DA
131. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
132. Velcea Nicolae PSD DA
133. Vișan George-Gabriel PSD DA
134. Vîrză Mihăiță PSD DA
135. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
136. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
137. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
138. Weber Mihai PSD DA
139. Zainea Cornel USR -
140. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
141. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 octombrie 2018, 2:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro