Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:42

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.105-tot
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:142 93 19 7 2 9 6 4 2
- voturi pentru (DA):106 93 - - 2 9 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):27 - 18 1 - - 6 - 2
- abțineri:3 - 1 2 - - - - -
- nu au votat:6 - - 4 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benga Tudor - Vlad USR -
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
22. Bran Ioana PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
30. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
31. Chiriac Viorel PSD DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciuhodaru Tudor PSD DA
34. Cîtea Vasile PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Codreanu Constantin PMP NU
37. Cosma Andreea PSD DA
38. Cristache Cătălin PMP NU
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
40. Cupă Ion ALDE DA
41. Dinu Cristina-Elena PSD DA
42. Dobre Mircea-Titus PSD DA
43. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
45. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
46. Dunava Costel Neculai PSD DA
47. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
48. Floroiu Ionel PSD DA
49. Găină Mihăiță PSD DA
50. Georgescu Nicolae PSD DA
51. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
52. Gilia Claudia PSD DA
53. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
54. Halici Nicușor PSD DA
55. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
56. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
57. Iancu Marius-Ionel PSD DA
58. Ibram Iusein Minoritati DA
59. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
60. Intotero Natalia-Elena PSD DA
61. Ion Stelian-Cristian USR -
62. Iordache Florin PSD DA
63. Lazăr Sorin PSD DA
64. Lovin Dumitru ALDE DA
65. Lungu Tudorița PNL NU
66. Lupașcu Costel PSD DA
67. Manole Petre-Florin PSD DA
68. Mareș Mara PNL NU
69. Marica Petru-Sorin PSD DA
70. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
71. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
72. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
73. Mînzatu Roxana PSD DA
74. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
75. Mohaci Mihai PSD DA
76. Munteanu Ioan PSD DA
77. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
78. Neagu Nicolae PNL NU
79. Neață Eugen PSD DA
80. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
81. Nistor Laurențiu PSD DA
82. Niță Mihai ALDE DA
83. Nosa Iuliu PSD DA
84. Oteșanu Daniela PSD DA
85. Pană Adriana-Doina PSD DA
86. Paraschiv Rodica PSD DA
87. Păle Dănuț PSD DA
88. Petrea Gabriel PSD DA
89. Petric Octavian PSD DA
90. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
91. Plumb Rovana PSD DA
92. Pop Georgian PSD DA
93. Popa Florin PSD DA
94. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
95. Presură Alexandra PSD DA
96. Prună Cristina-Mădălina USR NU
97. Radu Anișoara PSD DA
98. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
99. Rădulescu Alexandru PSD DA
100. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
101. Răduț Violeta PSD DA
102. Roman Florin-Claudiu PNL NU
103. Romanescu Cristinel PNL NU
104. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
105. Sefer Cristian-George PMP NU
106. Seidler Cristian-Gabriel USR -
107. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
108. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
109. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
110. Stancu Florinel PSD DA
111. Stativă Irinel Ioan PSD DA
112. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
113. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
114. Șișcu George PNL NU
115. Șotcan Theodora PSD DA
116. Șovăială Constantin PNL NU
117. Ștefan Corneliu PSD DA
118. Ștefan Ion PNL NU
119. Ștefan Viorel PSD DA
120. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
121. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
122. Teiș Alina PSD DA
123. Tîlvăr Angel PSD DA
124. Toma Ilie PSD DA
125. Tomac Eugen PMP NU
126. Tudor Beatrice PSD DA
127. Turcan Raluca PNL NU
128. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
129. Varga Vasile PNL Abținere
130. Vasile Daniel Minoritati DA
131. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
132. Velcea Nicolae PSD DA
133. Vișan George-Gabriel PSD DA
134. Vîrză Mihăiță PSD DA
135. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
136. Vlase Petru Gabriel PSD DA
137. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
138. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
139. Weber Mihai PSD DA
140. Zainea Cornel USR -
141. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
142. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 24 aprilie 2018, 0:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro