Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:43

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.108-tot
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:147 94 19 10 2 9 7 4 2
- voturi pentru (DA):107 94 - - 2 9 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):31 - 19 3 - - 7 - 2
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:7 - - 5 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benga Tudor - Vlad USR -
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
22. Bran Ioana PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Bulai Iulian USR -
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Căciulă Aurel PSD DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
31. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
32. Chiriac Viorel PSD DA
33. Ciocan Dan PSD DA
34. Ciuhodaru Tudor PSD DA
35. Cîtea Vasile PSD DA
36. Cocoș Vasile PSD DA
37. Codreanu Constantin PMP NU
38. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
39. Cosma Andreea PSD DA
40. Cristache Cătălin PMP NU
41. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
42. Cupă Ion ALDE DA
43. Dinu Cristina-Elena PSD DA
44. Dobre Mircea-Titus PSD DA
45. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
46. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
47. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
48. Dunava Costel Neculai PSD DA
49. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
50. Floroiu Ionel PSD DA
51. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
52. Găină Mihăiță PSD DA
53. Georgescu Nicolae PSD DA
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
55. Gherman Dumitru PSD DA
56. Gilia Claudia PSD DA
57. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
58. Halici Nicușor PSD DA
59. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
60. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
61. Iancu Marius-Ionel PSD DA
62. Ibram Iusein Minoritati DA
63. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
64. Intotero Natalia-Elena PSD DA
65. Ion Stelian-Cristian USR -
66. Iordache Florin PSD DA
67. Lazăr Sorin PSD DA
68. Lovin Dumitru ALDE DA
69. Lungu Tudorița PNL NU
70. Lupașcu Costel PSD DA
71. Manole Petre-Florin PSD DA
72. Mareș Mara PNL NU
73. Marica Petru-Sorin PSD DA
74. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
75. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
76. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
77. Mînzatu Roxana PSD DA
78. Mohaci Mihai PSD DA
79. Munteanu Ioan PSD DA
80. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
81. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
82. Neagu Nicolae PNL NU
83. Neață Eugen PSD DA
84. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
85. Nistor Laurențiu PSD DA
86. Niță Mihai ALDE DA
87. Nosa Iuliu PSD DA
88. Oteșanu Daniela PSD DA
89. Pană Adriana-Doina PSD DA
90. Paraschiv Rodica PSD DA
91. Păle Dănuț PSD DA
92. Petrea Gabriel PSD DA
93. Petric Octavian PSD DA
94. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
95. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
96. Plumb Rovana PSD DA
97. Pop Georgian PSD DA
98. Popa Florin PSD DA
99. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
100. Presură Alexandra PSD DA
101. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
102. Prună Cristina-Mădălina USR -
103. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
104. Rădulescu Alexandru PSD DA
105. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
106. Răduț Violeta PSD DA
107. Roman Florin-Claudiu PNL NU
108. Romanescu Cristinel PNL NU
109. Rotaru Alexandru PSD DA
110. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
111. Sefer Cristian-George PMP NU
112. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
113. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
114. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
115. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
116. Stancu Florinel PSD DA
117. Stativă Irinel Ioan PSD DA
118. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
119. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
120. Șișcu George PNL NU
121. Șotcan Theodora PSD DA
122. Șovăială Constantin PNL NU
123. Ștefan Corneliu PSD DA
124. Ștefan Ion PNL NU
125. Ștefan Viorel PSD DA
126. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
127. Teiș Alina PSD DA
128. Tîlvăr Angel PSD DA
129. Toma Ilie PSD DA
130. Tomac Eugen PMP NU
131. Tudor Beatrice PSD DA
132. Turcan Raluca PNL NU
133. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
134. Varga Vasile PNL NU
135. Vasile Daniel Minoritati DA
136. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
137. Velcea Nicolae PSD DA
138. Vișan George-Gabriel PSD DA
139. Vîrză Mihăiță PSD DA
140. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
141. Vlase Petru Gabriel PSD DA
142. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
143. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
144. Weber Mihai PSD DA
145. Zainea Cornel USR -
146. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
147. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 ianuarie 2019, 14:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro