Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:43

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.109-(1)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:138 91 17 7 2 9 6 4 2
- voturi pentru (DA):103 91 - - 2 8 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):26 - 17 1 - - 6 - 2
- abțineri:3 - - 2 - 1 - - -
- nu au votat:6 - - 4 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benga Tudor - Vlad USR -
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
22. Bran Ioana PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
30. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
31. Chiriac Viorel PSD DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciuhodaru Tudor PSD DA
34. Cîtea Vasile PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Codreanu Constantin PMP NU
37. Cristache Cătălin PMP NU
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
39. Cupă Ion ALDE DA
40. Dinu Cristina-Elena PSD DA
41. Dobre Mircea-Titus PSD DA
42. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
44. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
47. Floroiu Ionel PSD DA
48. Găină Mihăiță PSD DA
49. Georgescu Nicolae PSD DA
50. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
51. Gilia Claudia PSD DA
52. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
53. Halici Nicușor PSD DA
54. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
55. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
56. Iancu Marius-Ionel PSD DA
57. Ibram Iusein Minoritati DA
58. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
59. Intotero Natalia-Elena PSD DA
60. Ion Stelian-Cristian USR -
61. Iordache Florin PSD DA
62. Lazăr Sorin PSD DA
63. Lovin Dumitru ALDE DA
64. Lupașcu Costel PSD DA
65. Manole Petre-Florin PSD DA
66. Mareș Mara PNL NU
67. Marica Petru-Sorin PSD DA
68. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
69. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
70. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
71. Mînzatu Roxana PSD DA
72. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
73. Mohaci Mihai PSD DA
74. Munteanu Ioan PSD DA
75. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
76. Neagu Nicolae PNL NU
77. Neață Eugen PSD DA
78. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
79. Nistor Laurențiu PSD DA
80. Niță Mihai ALDE DA
81. Nosa Iuliu PSD DA
82. Oteșanu Daniela PSD DA
83. Pană Adriana-Doina PSD DA
84. Paraschiv Rodica PSD DA
85. Păle Dănuț PSD DA
86. Petrea Gabriel PSD DA
87. Petric Octavian PSD DA
88. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
89. Plumb Rovana PSD DA
90. Pop Georgian PSD DA
91. Popa Florin PSD DA
92. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
93. Presură Alexandra PSD DA
94. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
95. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
96. Rădulescu Alexandru PSD DA
97. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
98. Răduț Violeta PSD DA
99. Roman Florin-Claudiu PNL NU
100. Romanescu Cristinel PNL NU
101. Rotaru Alexandru PSD DA
102. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
103. Sefer Cristian-George PMP NU
104. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
105. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
106. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
107. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
108. Stancu Florinel PSD DA
109. Stativă Irinel Ioan PSD DA
110. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
111. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
112. Șișcu George PNL NU
113. Șotcan Theodora PSD DA
114. Șovăială Constantin PNL NU
115. Ștefan Corneliu PSD DA
116. Ștefan Viorel PSD DA
117. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
118. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
119. Teiș Alina PSD DA
120. Toma Ilie PSD DA
121. Tomac Eugen PMP NU
122. Tudor Beatrice PSD DA
123. Turcan Raluca PNL NU
124. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
125. Varga Vasile PNL NU
126. Vasile Daniel Minoritati DA
127. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
128. Velcea Nicolae PSD DA
129. Vișan George-Gabriel PSD DA
130. Vîrză Mihăiță PSD DA
131. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
132. Vlase Petru Gabriel PSD DA
133. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
134. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
135. Weber Mihai PSD DA
136. Zainea Cornel USR -
137. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
138. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 aprilie 2018, 20:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro