Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:44

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.109-tot
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:143 - 88 19 14 2 8 6 4 2
- voturi pentru (DA):100 - 88 - - 2 8 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):36 - - 18 10 - - 6 - 2
- abțineri:2 - - 1 1 - - - - -
- nu au votat:5 - - - 3 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR NU
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benga Tudor - Vlad USR NU
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Bichineț Corneliu PMP NU
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Bontea Vlad PSD DA
22. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
23. Bran Ioana PSD DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Budăi Marius-Constantin PSD DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Bulai Iulian USR -
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Căciulă Aurel PSD DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
32. Chiriac Viorel PSD DA
33. Ciocan Dan PSD DA
34. Ciuhodaru Tudor PSD DA
35. Cîtea Vasile PSD DA
36. Cocoș Vasile PSD DA
37. Codreanu Constantin PMP NU
38. Cristache Cătălin PMP NU
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
40. Cupă Ion ALDE DA
41. Dobre Mircea-Titus PSD DA
42. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
43. Drulă Cătălin USR NU
44. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
47. Floroiu Ionel PSD DA
48. Găină Mihăiță PSD DA
49. Georgescu Nicolae PSD DA
50. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
51. Ghinea Cristian USR NU
52. Gilia Claudia PSD DA
53. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
54. Halici Nicușor PSD DA
55. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
56. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
57. Iancu Marius-Ionel PSD DA
58. Ibram Iusein Minoritati DA
59. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
60. Intotero Natalia-Elena PSD DA
61. Ion Stelian-Cristian USR -
62. Iordache Florin PSD DA
63. Lazăr Sorin PSD DA
64. Lovin Dumitru ALDE DA
65. Lungu Tudorița PNL NU
66. Lupașcu Costel PSD DA
67. Manole Petre-Florin PSD DA
68. Mareș Mara PNL NU
69. Marica Petru-Sorin PSD DA
70. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
71. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
72. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
73. Mînzatu Roxana PSD DA
74. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
75. Munteanu Ioan PSD DA
76. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
77. Neagu Nicolae PNL NU
78. Neață Eugen PSD DA
79. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
80. Nistor Laurențiu PSD DA
81. Niță Mihai ALDE DA
82. Nosa Iuliu PSD DA
83. Oteșanu Daniela PSD DA
84. Pană Adriana-Doina PSD DA
85. Paraschiv Rodica PSD DA
86. Păle Dănuț PSD DA
87. Petrea Gabriel PSD DA
88. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
89. Plumb Rovana PSD DA
90. Pop Georgian PSD DA
91. Pop Tudor Rareș USR NU
92. Popa Florin PSD DA
93. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
94. Presură Alexandra PSD DA
95. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
96. Prună Cristina-Mădălina USR NU
97. Radu Anișoara PSD DA
98. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
99. Rădulescu Alexandru PSD DA
100. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
101. Răduț Violeta PSD DA
102. Roman Florin-Claudiu PNL NU
103. Romanescu Cristinel PNL NU
104. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
105. Sefer Cristian-George PMP NU
106. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
107. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
108. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
109. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
110. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
111. Stancu Florinel PSD DA
112. Stativă Irinel Ioan PSD DA
113. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
114. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
115. Șișcu George PNL NU
116. Șotcan Theodora PSD DA
117. Șovăială Constantin PNL NU
118. Ștefan Corneliu PSD DA
119. Ștefan Ion PNL NU
120. Ștefan Viorel PSD DA
121. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
122. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
123. Teiș Alina PSD DA
124. Tîlvăr Angel PSD DA
125. Toma Ilie PSD DA
126. Tomac Eugen PMP NU
127. Tudor Beatrice PSD DA
128. Turcan Raluca PNL NU
129. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
130. Varga Vasile PNL Abținere
131. Vasile Daniel Minoritati DA
132. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
133. Velcea Nicolae PSD DA
134. Vișan George-Gabriel PSD DA
135. Vîrză Mihăiță PSD DA
136. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
137. Vlase Petru Gabriel PSD DA
138. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
139. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
140. Weber Mihai PSD DA
141. Zainea Cornel USR -
142. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
143. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 ianuarie 2018, 14:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro