Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:47

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.III
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:144 91 17 13 3 8 6 4 2
- voturi pentru (DA):103 91 - - 2 8 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):29 - 17 3 1 - 6 - 2
- abțineri:3 - - 3 - - - - -
- nu au votat:9 - - 7 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR -
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benga Tudor - Vlad USR -
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Bichineț Corneliu PMP NU
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Bontea Vlad PSD DA
22. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
23. Bran Ioana PSD DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Budăi Marius-Constantin PSD DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Bulai Iulian USR -
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Căciulă Aurel PSD DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
32. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
33. Chiriac Viorel PSD DA
34. Ciocan Dan PSD DA
35. Ciuhodaru Tudor PSD DA
36. Cîtea Vasile PSD DA
37. Cocoș Vasile PSD DA
38. Codreanu Constantin PMP NU
39. Cristache Cătălin PMP NU
40. Csoma Botond UDMR NU
41. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
42. Cupă Ion ALDE DA
43. Dinu Cristina-Elena PSD DA
44. Dobre Mircea-Titus PSD DA
45. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
46. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
47. Drulă Cătălin USR NU
48. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
49. Dunava Costel Neculai PSD DA
50. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
51. Floroiu Ionel PSD DA
52. Găină Mihăiță PSD DA
53. Georgescu Nicolae PSD DA
54. Gilia Claudia PSD DA
55. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
56. Halici Nicușor PSD DA
57. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
58. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
59. Iancu Marius-Ionel PSD DA
60. Ibram Iusein Minoritati DA
61. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
62. Intotero Natalia-Elena PSD DA
63. Ion Stelian-Cristian USR -
64. Iordache Florin PSD DA
65. Lazăr Sorin PSD DA
66. Lovin Dumitru ALDE DA
67. Lungu Tudorița PNL NU
68. Lupașcu Costel PSD DA
69. Manole Petre-Florin PSD DA
70. Mareș Mara PNL NU
71. Marica Petru-Sorin PSD DA
72. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
73. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
74. Mînzatu Roxana PSD DA
75. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
76. Mohaci Mihai PSD DA
77. Munteanu Ioan PSD DA
78. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
79. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
80. Neagu Nicolae PNL NU
81. Neață Eugen PSD DA
82. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
83. Nistor Laurențiu PSD DA
84. Niță Mihai ALDE DA
85. Nosa Iuliu PSD DA
86. Oteșanu Daniela PSD DA
87. Pană Adriana-Doina PSD DA
88. Paraschiv Rodica PSD DA
89. Păle Dănuț PSD DA
90. Petrea Gabriel PSD DA
91. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
92. Plumb Rovana PSD DA
93. Pop Georgian PSD DA
94. Popa Florin PSD DA
95. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
96. Presură Alexandra PSD DA
97. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
98. Prună Cristina-Mădălina USR NU
99. Radu Anișoara PSD DA
100. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
101. Rădulescu Alexandru PSD DA
102. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
103. Răduț Violeta PSD DA
104. Roman Florin-Claudiu PNL NU
105. Rotaru Alexandru PSD DA
106. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
107. Sefer Cristian-George PMP NU
108. Seidler Cristian-Gabriel USR -
109. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
110. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
111. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
112. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
113. Stancu Florinel PSD DA
114. Stativă Irinel Ioan PSD DA
115. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
116. Șișcu George PNL NU
117. Șotcan Theodora PSD DA
118. Șovăială Constantin PNL NU
119. Ștefan Corneliu PSD DA
120. Ștefan Ion PNL NU
121. Ștefan Viorel PSD DA
122. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
123. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
124. Teiș Alina PSD DA
125. Tîlvăr Angel PSD DA
126. Toma Ilie PSD DA
127. Tomac Eugen PMP NU
128. Tudor Beatrice PSD DA
129. Turcan Raluca PNL NU
130. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
131. Varga Vasile PNL NU
132. Vasile Daniel Minoritati DA
133. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
134. Velcea Nicolae PSD DA
135. Vișan George-Gabriel PSD DA
136. Vîrză Mihăiță PSD DA
137. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
138. Vlase Petru Gabriel PSD DA
139. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
140. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
141. Weber Mihai PSD DA
142. Zainea Cornel USR -
143. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
144. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 25 aprilie 2018, 15:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro