Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:48

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.III-tot
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:145 91 20 13 2 7 6 4 2
- voturi pentru (DA):103 91 - - 2 7 1 2 -
- voturi împotrivă (NU):33 - 20 6 - - 5 - 2
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:7 - - 5 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR -
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benga Tudor - Vlad USR NU
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Bontea Vlad PSD DA
22. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
23. Bran Ioana PSD DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Budăi Marius-Constantin PSD DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Bulai Iulian USR -
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Căciulă Aurel PSD DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
32. Chiriac Viorel PSD DA
33. Ciocan Dan PSD DA
34. Ciuhodaru Tudor PSD DA
35. Cîtea Vasile PSD DA
36. Cocoș Vasile PSD DA
37. Codreanu Constantin PMP NU
38. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
39. Cosma Andreea PSD DA
40. Cristache Cătălin PMP NU
41. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
42. Cupă Ion ALDE DA
43. Dinu Cristina-Elena PSD DA
44. Dobre Mircea-Titus PSD DA
45. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
46. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
47. Drulă Cătălin USR NU
48. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
49. Dunava Costel Neculai PSD DA
50. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
51. Floroiu Ionel PSD DA
52. Găină Mihăiță PSD DA
53. Georgescu Nicolae PSD DA
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
55. Gherman Dumitru PSD DA
56. Gilia Claudia PSD DA
57. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
58. Halici Nicușor PSD DA
59. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
60. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
61. Iancu Marius-Ionel PSD DA
62. Ibram Iusein Minoritati DA
63. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
64. Intotero Natalia-Elena PSD DA
65. Iordache Florin PSD DA
66. Lazăr Sorin PSD DA
67. Lovin Dumitru ALDE DA
68. Lungu Tudorița PNL NU
69. Lupașcu Costel PSD DA
70. Manole Petre-Florin PSD DA
71. Mareș Mara PNL NU
72. Marica Petru-Sorin PSD DA
73. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
74. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
75. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
76. Mînzatu Roxana PSD DA
77. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
78. Moșteanu Liviu-Ionuț USR -
79. Munteanu Ioan PSD DA
80. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
81. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
82. Neagu Nicolae PNL NU
83. Neață Eugen PSD DA
84. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
85. Nistor Laurențiu PSD DA
86. Niță Mihai ALDE DA
87. Nosa Iuliu PSD DA
88. Oteșanu Daniela PSD DA
89. Pană Adriana-Doina PSD DA
90. Paraschiv Rodica PSD DA
91. Păle Dănuț PSD DA
92. Petrea Gabriel PSD DA
93. Petric Octavian PSD DA
94. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
95. Plumb Rovana PSD DA
96. Pop Georgian PSD DA
97. Popa Florin PSD DA
98. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
99. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
100. Presură Alexandra PSD DA
101. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
102. Prună Cristina-Mădălina USR NU
103. Radu Anișoara PSD DA
104. Rădulescu Alexandru PSD DA
105. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
106. Răduț Violeta PSD DA
107. Roman Florin-Claudiu PNL NU
108. Romanescu Cristinel PNL NU
109. Rotaru Alexandru PSD DA
110. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
111. Sefer Cristian-George PMP NU
112. Seidler Cristian-Gabriel USR -
113. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
114. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
115. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
116. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
117. Stancu Florinel PSD DA
118. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
119. Șișcu George PNL NU
120. Șotcan Theodora PSD DA
121. Șovăială Constantin PNL NU
122. Ștefan Corneliu PSD DA
123. Ștefan Ion PNL NU
124. Ștefan Viorel PSD DA
125. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
126. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
127. Teiș Alina PSD DA
128. Toma Ilie PSD DA
129. Tudor Beatrice PSD DA
130. Turcan Raluca PNL NU
131. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
132. Varga Vasile PNL NU
133. Vasile Daniel Minoritati DA
134. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
135. Velcea Nicolae PSD DA
136. Vișan George-Gabriel PSD DA
137. Vîrză Mihăiță PSD DA
138. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
139. Vlase Petru Gabriel PSD DA
140. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
141. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
142. Weber Mihai PSD DA
143. Zainea Cornel USR -
144. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
145. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 iulie 2018, 1:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro