Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 13:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 13:45

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.4 (4)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:226 125 44 23 9 9 5 7 4
- voturi pentru (DA):196 125 44 - 8 9 2 5 3
- voturi împotrivă (NU):25 - - 21 - - 3 - 1
- abțineri:4 - - 1 1 - - 2 -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR Abținere
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR -
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP NU
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR NU
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chichirău Cosette-Paula USR NU
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP DA
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR NU
59. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
61. Culeafă Mihai PNL DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Dan Nicușor Daniel USR NU
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Dobre Mircea-Titus PSD DA
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Drulă Cătălin USR NU
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
75. Farago Petru UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Florea Damian - DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
81. Furic Iarco Minoritati Abținere
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
86. Găină Mihăiță PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
89. Gheorghe Tinel PNL DA
90. Gheorghiu Bogdan PNL DA
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Ghilea Găvrilă PNL DA
93. Ghinea Cristian USR NU
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Goga Octavian PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
97. Halici Nicușor PSD DA
98. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
99. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Iftimie Neculai PSD DA
104. Ignat Miron Minoritati DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Ion Stelian-Cristian USR NU
107. Ioniță Antoneta PNL DA
108. Iordache Florin PSD DA
109. Itu Cornel PSD DA
110. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
111. Jivan Luminița-Maria PSD DA
112. Lazăr Sorin PSD DA
113. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
114. Lovin Dumitru ALDE DA
115. Lungu Tudorița PNL DA
116. Lupașcu Costel PSD DA
117. Macovei Silviu Nicu PSD DA
118. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
119. Manole Petre-Florin PSD DA
120. Mareș Mara PNL DA
121. Marica Petru-Sorin PSD DA
122. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
123. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
124. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
125. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
126. Mihalescul Dumitru PNL DA
127. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
128. Mînzatu Roxana PSD DA
129. Mocioalcă Ion PSD DA
130. Mohaci Mihai PSD DA
131. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
135. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
136. Neagu Nicolae PNL DA
137. Neață Eugen PSD DA
138. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
139. Nicoară Romeo Florin PNL DA
140. Nistor Laurențiu PSD DA
141. Niță Mihai ALDE DA
142. Niță Nicu PSD DA
143. Nosa Iuliu PSD DA
144. Oprea Dumitru PNL DA
145. Oros Nechita-Adrian PNL DA
146. Oteșanu Daniela PSD DA
147. Pană Adriana-Doina PSD DA
148. Paraschiv Rodica PSD DA
149. Pașcan Emil-Marius PMP DA
150. Pau Radu - Adrian PSD DA
151. Păle Dănuț PSD DA
152. Petrea Gabriel PSD DA
153. Petric Octavian PSD DA
154. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
155. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
156. Plumb Rovana PSD DA
157. Pop Georgian PSD DA
158. Pop Tudor Rareș USR NU
159. Popa Florin PSD DA
160. Popa Mihai Valentin PSD DA
161. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
162. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
163. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
164. Presură Alexandra PSD DA
165. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
166. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
167. Prună Cristina-Mădălina USR NU
168. Radu Anișoara PSD DA
169. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
170. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
171. Rădulescu Alexandru PSD DA
172. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
173. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
174. Răduț Violeta PSD DA
175. Roman Florin-Claudiu PNL DA
176. Roman Ioan Sorin PSD DA
177. Romanescu Cristinel PNL DA
178. Rotaru Alexandru PSD DA
179. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
180. Sefer Cristian-George PMP NU
181. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
184. Simonis Alfred - Robert PSD DA
185. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
186. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
187. Solomon Adrian PSD DA
188. Spânu Ion PSD DA
189. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
190. Stancu Florinel PSD DA
191. Stativă Irinel Ioan PSD DA
192. Stănescu Alexandru PSD DA
193. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
194. Suciu Matei PSD DA
195. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
196. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
197. Șotcan Theodora PSD DA
198. Șovăială Constantin PNL DA
199. Ștefan Corneliu PSD DA
200. Ștefan Viorel PSD DA
201. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
202. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
203. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
204. Teiș Alina PSD DA
205. Terea Ioan PSD DA
206. Tîlvăr Angel PSD DA
207. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
208. Toma Ilie PSD DA
209. Tripa Florin-Dan PSD DA
210. Tudor Beatrice PSD DA
211. Turcan Raluca PNL DA
212. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
213. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
214. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
215. Velcea Nicolae PSD DA
216. Vișan George-Gabriel PSD DA
217. Vîlceanu Dan PNL DA
218. Vîrză Mihăiță PSD DA
219. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
220. Vlase Petru Gabriel PSD DA
221. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
222. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
223. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
224. Zainea Cornel USR NU
225. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 20 octombrie 2018, 20:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro