Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 14:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 14:03

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.14-tot
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:231 125 48 22 10 9 3 10 4
- voturi pentru (DA):196 122 44 - 10 9 - 8 3
- voturi împotrivă (NU):31 3 4 20 - - 2 1 1
- abțineri:2 - - - - - 1 1 -
- nu au votat:2 - - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR NU
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD NU
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP NU
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR NU
59. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
61. Culeafă Mihai PNL DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Dan Nicușor Daniel USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
71. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drulă Cătălin USR NU
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL NU
79. Florea Damian - DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Furic Iarco Minoritati DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
88. Gheorghiu Bogdan PNL DA
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Gherman Dumitru PSD DA
91. Ghilea Găvrilă PNL DA
92. Ghinea Cristian USR -
93. Gilia Claudia PSD DA
94. Giugea Nicolae PNL DA
95. Goga Octavian PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
97. Gudu Vasile PNL DA
98. Halici Nicușor PSD DA
99. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
100. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Iftimie Neculai PSD DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Ion Stelian-Cristian USR NU
107. Ionescu George PNL DA
108. Ioniță Antoneta PNL NU
109. Iordache Florin PSD DA
110. Itu Cornel PSD DA
111. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
112. Jivan Luminița-Maria PSD DA
113. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
114. Lazăr Sorin PSD DA
115. Longher Victoria Minoritati DA
116. Lovin Dumitru ALDE DA
117. Lupașcu Costel PSD DA
118. Macovei Silviu Nicu PSD DA
119. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
120. Manole Petre-Florin PSD DA
121. Mareș Mara PNL DA
122. Marica Petru-Sorin PSD DA
123. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
124. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
125. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
126. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
127. Mihalescul Dumitru PNL DA
128. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
129. Mînzatu Roxana PSD DA
130. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
131. Mocioalcă Ion PSD DA
132. Mohaci Mihai PSD DA
133. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
134. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
137. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
138. Neață Eugen PSD DA
139. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
140. Nicoară Romeo Florin PNL DA
141. Nistor Laurențiu PSD DA
142. Niță Mihai ALDE DA
143. Niță Nicu PSD DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Olar Corneliu PNL DA
146. Oprea Dumitru PNL DA
147. Oros Nechita-Adrian PNL DA
148. Oteșanu Daniela PSD DA
149. Pană Adriana-Doina PSD DA
150. Paraschiv Rodica PSD DA
151. Pau Radu - Adrian PSD DA
152. Păle Dănuț PSD DA
153. Petrea Gabriel PSD DA
154. Petric Octavian PSD DA
155. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
156. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
157. Plumb Rovana PSD DA
158. Pop Georgian PSD DA
159. Pop Tudor Rareș USR NU
160. Popa Florin PSD DA
161. Popa Mihai Valentin PSD DA
162. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
163. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
164. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
165. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
166. Presură Alexandra PSD DA
167. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
168. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
169. Prună Cristina-Mădălina USR NU
170. Radu Anișoara PSD DA
171. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
172. Rădulescu Alexandru PSD DA
173. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
174. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
175. Răduț Violeta PSD DA
176. Roman Florin-Claudiu PNL DA
177. Roman Ioan Sorin PSD DA
178. Romanescu Cristinel PNL DA
179. Rotaru Alexandru PSD NU
180. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
181. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
182. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
183. Seres Dénes UDMR DA
184. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
185. Simonis Alfred - Robert PSD DA
186. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
187. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
188. Solomon Adrian PSD DA
189. Spânu Ion PSD DA
190. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
191. Stancu Florinel PSD DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stănescu Alexandru PSD DA
194. Suciu Matei PSD DA
195. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
196. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
197. Șișcu George PNL DA
198. Șotcan Theodora PSD DA
199. Șovăială Constantin PNL DA
200. Ștefan Corneliu PSD DA
201. Ștefan Ion PNL DA
202. Ștefan Viorel PSD DA
203. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
204. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
205. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
206. Teiș Alina PSD DA
207. Terea Ioan PSD DA
208. Tîlvăr Angel PSD NU
209. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
210. Toma Ilie PSD DA
211. Tripa Florin-Dan PSD DA
212. Tudor Beatrice PSD DA
213. Turcan Raluca PNL DA
214. Tușa Adriana Diana PSD DA
215. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
216. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
217. Varga Vasile PNL DA
218. Vasile Daniel Minoritati DA
219. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
220. Velcea Nicolae PSD DA
221. Vișan George-Gabriel PSD DA
222. Vîlceanu Dan PNL DA
223. Vîrză Mihăiță PSD DA
224. Vlad Sergiu Cosmin USR -
225. Vlase Petru Gabriel PSD DA
226. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
227. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
228. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
229. Zainea Cornel USR NU
230. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
231. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 aprilie 2018, 23:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro