Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 14:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 14:06

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.15 (7)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:222 124 44 19 9 9 4 9 4
- voturi pentru (DA):213 124 44 11 9 9 3 9 4
- voturi împotrivă (NU):4 - - 3 - - 1 - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:4 - - 4 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR -
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Bran Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP NU
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR DA
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dan Nicușor Daniel USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Dobre Mircea-Titus PSD DA
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
67. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
69. Drulă Cătălin USR NU
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Florea Damian - DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
79. Furic Iarco Minoritati DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
86. Gheorghiu Bogdan PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Gherman Dumitru PSD DA
89. Ghilea Găvrilă PNL DA
90. Ghinea Cristian USR -
91. Gilia Claudia PSD DA
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Goga Octavian PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Gudu Vasile PNL DA
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
98. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
100. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Iftimie Neculai PSD DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Ion Stelian-Cristian USR NU
106. Ionescu George PNL DA
107. Ioniță Antoneta PNL DA
108. Iordache Florin PSD DA
109. Itu Cornel PSD DA
110. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
111. Jivan Luminița-Maria PSD DA
112. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
113. Lazăr Sorin PSD DA
114. Longher Victoria Minoritati DA
115. Lovin Dumitru ALDE DA
116. Lupașcu Costel PSD DA
117. Macovei Silviu Nicu PSD DA
118. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
119. Manole Petre-Florin PSD DA
120. Mareș Mara PNL DA
121. Marica Petru-Sorin PSD DA
122. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
123. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
124. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
125. Mihalescul Dumitru PNL DA
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
127. Mînzatu Roxana PSD DA
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Mohaci Mihai PSD DA
130. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
132. Movilă Petru PMP DA
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
135. Neață Eugen PSD DA
136. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
137. Nicoară Romeo Florin PNL DA
138. Nistor Laurențiu PSD DA
139. Niță Mihai ALDE DA
140. Niță Nicu PSD DA
141. Nosa Iuliu PSD DA
142. Olar Corneliu PNL DA
143. Oprea Dumitru PNL DA
144. Oros Nechita-Adrian PNL DA
145. Oteșanu Daniela PSD DA
146. Pană Adriana-Doina PSD DA
147. Paraschiv Rodica PSD DA
148. Pau Radu - Adrian PSD DA
149. Păle Dănuț PSD DA
150. Petrea Gabriel PSD DA
151. Petric Octavian PSD DA
152. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
153. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
154. Plumb Rovana PSD DA
155. Pop Georgian PSD DA
156. Popa Florin PSD DA
157. Popa Mihai Valentin PSD DA
158. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
159. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
160. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
161. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
162. Presură Alexandra PSD DA
163. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
164. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
165. Prună Cristina-Mădălina USR DA
166. Radu Anișoara PSD DA
167. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
168. Rădulescu Alexandru PSD DA
169. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
170. Răduț Violeta PSD DA
171. Roman Florin-Claudiu PNL DA
172. Roman Ioan Sorin PSD DA
173. Romanescu Cristinel PNL DA
174. Rotaru Alexandru PSD DA
175. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
176. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
177. Seres Dénes UDMR DA
178. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
179. Simonis Alfred - Robert PSD DA
180. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
181. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
182. Solomon Adrian PSD DA
183. Spânu Ion PSD DA
184. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR -
185. Stancu Florinel PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stănescu Alexandru PSD DA
188. Suciu Matei PSD DA
189. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
190. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
191. Șișcu George PNL DA
192. Șotcan Theodora PSD DA
193. Șovăială Constantin PNL DA
194. Ștefan Corneliu PSD DA
195. Ștefan Ion PNL DA
196. Ștefan Viorel PSD DA
197. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
198. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
199. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
200. Teiș Alina PSD DA
201. Terea Ioan PSD DA
202. Tîlvăr Angel PSD DA
203. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
204. Toma Ilie PSD DA
205. Tudor Beatrice PSD DA
206. Tușa Adriana Diana PSD DA
207. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
208. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
209. Varga Vasile PNL DA
210. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
211. Velcea Nicolae PSD DA
212. Vișan George-Gabriel PSD DA
213. Vîlceanu Dan PNL DA
214. Vîrză Mihăiță PSD DA
215. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
216. Vlase Petru Gabriel PSD DA
217. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
218. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
219. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
220. Zainea Cornel USR DA
221. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
222. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 19:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro