Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 14:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 14:06

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.15 (6)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:230 126 49 19 9 9 4 10 4
- voturi pentru (DA):223 126 49 15 9 9 2 9 4
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - 2 - -
- abțineri:2 - - 1 - - - 1 -
- nu au votat:3 - - 3 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP NU
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Borza Remus-Adrian - DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP NU
58. Cosma Andreea PSD DA
59. Cosma Lavinia-Corina USR DA
60. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Culeafă Mihai PNL DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dan Nicușor Daniel USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobre Mircea-Titus PSD DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
72. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Florea Damian - DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Furic Iarco Minoritati DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
90. Gheorghiu Bogdan PNL DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghilea Găvrilă PNL DA
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Goga Octavian PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
98. Gudu Vasile PNL DA
99. Halici Nicușor PSD DA
100. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
101. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Iftimie Neculai PSD DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Ion Stelian-Cristian USR DA
109. Ionescu George PNL DA
110. Ioniță Antoneta PNL DA
111. Iordache Florin PSD DA
112. Itu Cornel PSD DA
113. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
114. Jivan Luminița-Maria PSD DA
115. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
116. Lazăr Sorin PSD DA
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
118. Lovin Dumitru ALDE DA
119. Lupașcu Costel PSD DA
120. Macovei Silviu Nicu PSD DA
121. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
122. Manole Petre-Florin PSD DA
123. Mareș Mara PNL DA
124. Marica Petru-Sorin PSD DA
125. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
126. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
129. Mihalescul Dumitru PNL DA
130. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
131. Mînzatu Roxana PSD DA
132. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Mohaci Mihai PSD DA
135. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
136. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
137. Movilă Petru PMP DA
138. Munteanu Ioan PSD DA
139. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
140. Neață Eugen PSD DA
141. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
142. Nicoară Romeo Florin PNL DA
143. Nistor Laurențiu PSD DA
144. Niță Mihai ALDE DA
145. Niță Nicu PSD DA
146. Nosa Iuliu PSD DA
147. Olar Corneliu PNL DA
148. Oprea Dumitru PNL DA
149. Oros Nechita-Adrian PNL DA
150. Oteșanu Daniela PSD DA
151. Pană Adriana-Doina PSD DA
152. Paraschiv Rodica PSD DA
153. Pau Radu - Adrian PSD DA
154. Păle Dănuț PSD DA
155. Petrea Gabriel PSD DA
156. Petric Octavian PSD DA
157. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
158. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
159. Plumb Rovana PSD DA
160. Pop Georgian PSD DA
161. Pop Tudor Rareș USR -
162. Popa Mihai Valentin PSD DA
163. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
164. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
165. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
166. Presură Alexandra PSD DA
167. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
168. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
169. Prună Cristina-Mădălina USR -
170. Radu Anișoara PSD DA
171. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
172. Rădulescu Alexandru PSD DA
173. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
174. Răduț Violeta PSD DA
175. Roman Florin-Claudiu PNL DA
176. Roman Ioan Sorin PSD DA
177. Romanescu Cristinel PNL DA
178. Rotaru Alexandru PSD DA
179. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
180. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
181. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
184. Simonis Alfred - Robert PSD DA
185. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
186. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
187. Solomon Adrian PSD DA
188. Spânu Ion PSD DA
189. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
190. Stancu Florinel PSD DA
191. Stativă Irinel Ioan PSD DA
192. Stănescu Alexandru PSD DA
193. Suciu Matei PSD DA
194. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
195. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
196. Șișcu George PNL DA
197. Șotcan Theodora PSD DA
198. Șovăială Constantin PNL DA
199. Ștefan Corneliu PSD DA
200. Ștefan Ion PNL DA
201. Ștefan Viorel PSD DA
202. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
203. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
204. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
205. Teiș Alina PSD DA
206. Terea Ioan PSD DA
207. Tîlvăr Angel PSD DA
208. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
209. Toma Ilie PSD DA
210. Tripa Florin-Dan PSD DA
211. Tudor Beatrice PSD DA
212. Turcan Raluca PNL DA
213. Tușa Adriana Diana PSD DA
214. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
215. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
216. Varga Vasile PNL DA
217. Vasile Daniel Minoritati DA
218. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
219. Velcea Nicolae PSD DA
220. Vișan George-Gabriel PSD DA
221. Vîlceanu Dan PNL DA
222. Vîrză Mihăiță PSD DA
223. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
224. Vlase Petru Gabriel PSD DA
225. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
226. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
227. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
228. Zainea Cornel USR DA
229. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
230. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 25 aprilie 2018, 15:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro