Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 16:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 16:15

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.20 - Ama
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:176 118 27 - 4 10 6 8 3
- voturi pentru (DA):137 118 - - 4 10 - 4 1
- voturi împotrivă (NU):35 - 27 - - - 6 - 2
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:4 - - - - - - 4 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Bichineț Corneliu PMP NU
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL NU
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Borza Remus-Adrian - DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Cîtea Vasile PSD DA
46. Cobuz Maricela PSD DA
47. Cocoș Vasile PSD DA
48. Cosma Andreea PSD DA
49. Cristache Cătălin PMP NU
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
52. Cupă Ion ALDE DA
53. Dinu Cristina-Elena PSD DA
54. Dîrzu Ioan PSD DA
55. Dobre Mircea-Titus PSD DA
56. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
57. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
58. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
60. Dunava Costel Neculai PSD DA
61. Fădor Angelica PNL NU
62. Floroiu Ionel PSD DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
64. Gavrilă Camelia PSD DA
65. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
66. Găină Mihăiță PSD DA
67. Georgescu Nicolae PSD DA
68. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
69. Gherman Dumitru PSD DA
70. Gilia Claudia PSD DA
71. Giugea Nicolae PNL NU
72. Goga Octavian PSD DA
73. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
74. Halici Nicușor PSD DA
75. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
76. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
77. Iancu Marius-Ionel PSD DA
78. Iftimie Neculai PSD DA
79. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
80. Ioniță Antoneta PNL NU
81. Iordache Florin PSD DA
82. Itu Cornel PSD DA
83. Jivan Luminița-Maria PSD DA
84. Lazăr Sorin PSD DA
85. Longher Victoria Minoritati DA
86. Lovin Dumitru ALDE DA
87. Lungu Tudorița PNL NU
88. Lupașcu Costel PSD DA
89. Macovei Silviu Nicu PSD DA
90. Manole Petre-Florin PSD DA
91. Mareș Mara PNL NU
92. Marica Petru-Sorin PSD DA
93. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
94. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
95. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
96. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
97. Mihalescul Dumitru PNL NU
98. Mînzatu Roxana PSD DA
99. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
100. Mocioalcă Ion PSD DA
101. Mohaci Mihai PSD DA
102. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
103. Munteanu Ioan PSD DA
104. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
105. Neață Eugen PSD DA
106. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
107. Nicoară Romeo Florin PNL NU
108. Nistor Laurențiu PSD DA
109. Niță Mihai ALDE DA
110. Niță Nicu PSD DA
111. Nosa Iuliu PSD DA
112. Oteșanu Daniela PSD DA
113. Pambuccian Varujan Minoritati -
114. Pană Adriana-Doina PSD DA
115. Paraschiv Rodica PSD DA
116. Pau Radu - Adrian PSD DA
117. Păle Dănuț PSD DA
118. Petcu Toma-Florin ALDE DA
119. Petrea Gabriel PSD DA
120. Petric Octavian PSD DA
121. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
122. Popa Florin PSD DA
123. Popa Mihai Valentin PSD DA
124. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
125. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
126. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
127. Presură Alexandra PSD DA
128. Radu Anișoara PSD DA
129. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
130. Rădulescu Alexandru PSD DA
131. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
132. Răduț Violeta PSD DA
133. Roman Florin-Claudiu PNL NU
134. Roman Ioan Sorin PSD DA
135. Romanescu Cristinel PNL NU
136. Rotaru Alexandru PSD DA
137. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
138. Sefer Cristian-George PMP NU
139. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
140. Simonis Alfred - Robert PSD DA
141. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
142. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
143. Solomon Adrian PSD DA
144. Spânu Ion PSD DA
145. Stancu Florinel PSD DA
146. Stativă Irinel Ioan PSD DA
147. Stănescu Alexandru PSD DA
148. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
149. Șișcu George PNL NU
150. Șotcan Theodora PSD DA
151. Șovăială Constantin PNL NU
152. Ștefan Corneliu PSD DA
153. Ștefan Viorel PSD DA
154. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
155. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
156. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
157. Teiș Alina PSD DA
158. Terea Ioan PSD DA
159. Toma Ilie PSD DA
160. Tomac Eugen PMP NU
161. Tripa Florin-Dan PSD DA
162. Tudor Beatrice PSD DA
163. Turcan Raluca PNL NU
164. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
165. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
166. Varga Vasile PNL NU
167. Vasile Daniel Minoritati DA
168. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
169. Velcea Nicolae PSD DA
170. Vișan George-Gabriel PSD DA
171. Vîrză Mihăiță PSD DA
172. Vlase Petru Gabriel PSD DA
173. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
174. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
175. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
176. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 aprilie 2018, 10:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro