Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 16:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 16:09

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.19 (5)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:176 119 32 - 3 6 5 9 2
- voturi pentru (DA):133 119 - - 3 6 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):39 - 32 - - - 5 - 2
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:4 - - - - - - 4 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Bichineț Corneliu PMP NU
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL NU
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calista Mara-Daniela PNL NU
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Cherecheș Florica PNL NU
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Ciuhodaru Tudor PSD DA
43. Cîtea Vasile PSD DA
44. Cobuz Maricela PSD DA
45. Cocoș Vasile PSD DA
46. Cosma Andreea PSD DA
47. Cristache Cătălin PMP NU
48. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
49. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
50. Cupă Ion ALDE DA
51. Cupșa Ioan PNL NU
52. Dinu Cristina-Elena PSD DA
53. Dîrzu Ioan PSD DA
54. Dobre Mircea-Titus PSD DA
55. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
57. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
58. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
59. Dunava Costel Neculai PSD DA
60. Fădor Angelica PNL NU
61. Floroiu Ionel PSD DA
62. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
64. Gavrilă Camelia PSD DA
65. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
66. Găină Mihăiță PSD DA
67. Georgescu Nicolae PSD DA
68. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
69. Gheorghe Tinel PNL NU
70. Gherman Dumitru PSD DA
71. Gilia Claudia PSD DA
72. Giugea Nicolae PNL NU
73. Goga Octavian PSD DA
74. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
75. Halici Nicușor PSD DA
76. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
77. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
78. Iancu Marius-Ionel PSD DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Iftimie Neculai PSD DA
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
82. Ioniță Antoneta PNL NU
83. Iordache Florin PSD DA
84. Itu Cornel PSD DA
85. Jivan Luminița-Maria PSD DA
86. Lazăr Sorin PSD DA
87. Longher Victoria Minoritati DA
88. Lovin Dumitru ALDE DA
89. Lungu Tudorița PNL NU
90. Lupașcu Costel PSD DA
91. Macovei Silviu Nicu PSD DA
92. Manole Petre-Florin PSD DA
93. Mareș Mara PNL NU
94. Marica Petru-Sorin PSD DA
95. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
96. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
97. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
98. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
99. Mihalescul Dumitru PNL NU
100. Mînzatu Roxana PSD DA
101. Mocioalcă Ion PSD DA
102. Mohaci Mihai PSD DA
103. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
104. Munteanu Ioan PSD DA
105. Neagu Nicolae PNL NU
106. Neață Eugen PSD DA
107. Nicoară Romeo Florin PNL NU
108. Nistor Laurențiu PSD DA
109. Niță Mihai ALDE DA
110. Niță Nicu PSD DA
111. Nosa Iuliu PSD DA
112. Oteșanu Daniela PSD DA
113. Pambuccian Varujan Minoritati -
114. Pană Adriana-Doina PSD DA
115. Paraschiv Rodica PSD DA
116. Pau Radu - Adrian PSD DA
117. Păle Dănuț PSD DA
118. Petrea Gabriel PSD DA
119. Petric Octavian PSD DA
120. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
121. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
122. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
123. Plumb Rovana PSD DA
124. Pop Georgian PSD DA
125. Popa Florin PSD DA
126. Popa Mihai Valentin PSD DA
127. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
128. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
129. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
130. Presură Alexandra PSD DA
131. Radu Anișoara PSD DA
132. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
133. Rădulescu Alexandru PSD DA
134. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
135. Răduț Violeta PSD DA
136. Roman Florin-Claudiu PNL NU
137. Roman Ioan Sorin PSD DA
138. Romanescu Cristinel PNL NU
139. Rotaru Alexandru PSD DA
140. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
141. Sefer Cristian-George PMP NU
142. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
143. Simonis Alfred - Robert PSD DA
144. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
145. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
146. Solomon Adrian PSD DA
147. Spânu Ion PSD DA
148. Stancu Florinel PSD DA
149. Stativă Irinel Ioan PSD DA
150. Stănescu Alexandru PSD DA
151. Șișcu George PNL NU
152. Șotcan Theodora PSD DA
153. Șovăială Constantin PNL NU
154. Ștefan Corneliu PSD DA
155. Ștefan Viorel PSD DA
156. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
157. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
158. Teiș Alina PSD DA
159. Terea Ioan PSD DA
160. Toma Ilie PSD DA
161. Tomac Eugen PMP NU
162. Tripa Florin-Dan PSD DA
163. Tudor Beatrice PSD DA
164. Turcan Raluca PNL NU
165. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
166. Varga Vasile PNL NU
167. Vasile Daniel Minoritati DA
168. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
169. Velcea Nicolae PSD DA
170. Vișan George-Gabriel PSD DA
171. Vîrză Mihăiță PSD DA
172. Vlase Petru Gabriel PSD DA
173. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
174. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
175. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
176. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 ianuarie 2019, 1:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro