Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 16:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 16:09

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.19 (4)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:175 118 31 - 3 8 5 7 3
- voturi pentru (DA):133 118 - - 3 8 - 3 1
- voturi împotrivă (NU):38 - 31 - - - 5 - 2
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:4 - - - - - - 4 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL NU
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Borza Remus-Adrian - DA
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
28. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
29. Bran Ioana PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calista Mara-Daniela PNL NU
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cherecheș Florica PNL NU
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor PSD DA
45. Cîtea Vasile PSD DA
46. Cobuz Maricela PSD DA
47. Cosma Andreea PSD DA
48. Cristache Cătălin PMP NU
49. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
50. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
51. Cupă Ion ALDE DA
52. Cupșa Ioan PNL NU
53. Dîrzu Ioan PSD DA
54. Dobre Mircea-Titus PSD DA
55. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
57. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
58. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
59. Dunava Costel Neculai PSD DA
60. Fădor Angelica PNL NU
61. Floroiu Ionel PSD DA
62. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
64. Gavrilă Camelia PSD DA
65. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
66. Găină Mihăiță PSD DA
67. Georgescu Nicolae PSD DA
68. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
69. Gheorghe Tinel PNL NU
70. Gherman Dumitru PSD DA
71. Gilia Claudia PSD DA
72. Giugea Nicolae PNL NU
73. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
74. Halici Nicușor PSD DA
75. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
76. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
77. Iancu Marius-Ionel PSD DA
78. Ibram Iusein Minoritati DA
79. Iftimie Neculai PSD DA
80. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
81. Ioniță Antoneta PNL NU
82. Iordache Florin PSD DA
83. Itu Cornel PSD DA
84. Lazăr Sorin PSD DA
85. Lovin Dumitru ALDE DA
86. Lungu Tudorița PNL NU
87. Lupașcu Costel PSD DA
88. Macovei Silviu Nicu PSD DA
89. Manole Petre-Florin PSD DA
90. Mareș Mara PNL NU
91. Marica Petru-Sorin PSD DA
92. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
93. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
94. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
95. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
96. Mihalescul Dumitru PNL NU
97. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
98. Mînzatu Roxana PSD DA
99. Mocioalcă Ion PSD DA
100. Mohaci Mihai PSD DA
101. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
102. Munteanu Ioan PSD DA
103. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
104. Neață Eugen PSD DA
105. Nicoară Romeo Florin PNL NU
106. Nistor Laurențiu PSD DA
107. Niță Mihai ALDE DA
108. Niță Nicu PSD DA
109. Nosa Iuliu PSD DA
110. Oros Nechita-Adrian PNL NU
111. Oteșanu Daniela PSD DA
112. Pambuccian Varujan Minoritati -
113. Pană Adriana-Doina PSD DA
114. Paraschiv Rodica PSD DA
115. Pau Radu - Adrian PSD DA
116. Păle Dănuț PSD DA
117. Petcu Toma-Florin ALDE DA
118. Petrea Gabriel PSD DA
119. Petric Octavian PSD DA
120. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
121. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
122. Plumb Rovana PSD DA
123. Pop Georgian PSD DA
124. Popa Florin PSD DA
125. Popa Mihai Valentin PSD DA
126. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
127. Presură Alexandra PSD DA
128. Radu Anișoara PSD DA
129. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
130. Rădulescu Alexandru PSD DA
131. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
132. Răduț Violeta PSD DA
133. Roman Florin-Claudiu PNL NU
134. Roman Ioan Sorin PSD DA
135. Romanescu Cristinel PNL NU
136. Rotaru Alexandru PSD DA
137. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
138. Sefer Cristian-George PMP NU
139. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
140. Simonis Alfred - Robert PSD DA
141. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
142. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
143. Solomon Adrian PSD DA
144. Spânu Ion PSD DA
145. Stancu Florinel PSD DA
146. Stativă Irinel Ioan PSD DA
147. Stănescu Alexandru PSD DA
148. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
149. Șișcu George PNL NU
150. Șotcan Theodora PSD DA
151. Șovăială Constantin PNL NU
152. Ștefan Corneliu PSD DA
153. Ștefan Viorel PSD DA
154. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
155. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
156. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
157. Teiș Alina PSD DA
158. Terea Ioan PSD DA
159. Toma Ilie PSD DA
160. Tomac Eugen PMP NU
161. Tripa Florin-Dan PSD DA
162. Tudor Beatrice PSD DA
163. Turcan Raluca PNL NU
164. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
165. Varga Vasile PNL NU
166. Vasile Daniel Minoritati DA
167. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
168. Velcea Nicolae PSD DA
169. Vișan George-Gabriel PSD DA
170. Vîrză Mihăiță PSD DA
171. Vlase Petru Gabriel PSD DA
172. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
173. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
174. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
175. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 20:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro