Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 14:02 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 14:02

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.14 (2)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:226 124 49 20 7 9 2 11 4
- voturi pentru (DA):201 124 48 - 7 9 - 10 3
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - 1 - -
- abțineri:19 - - 16 - - 1 1 1
- nu au votat:4 - - 4 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
30. Borza Remus-Adrian - DA
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Bran Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciuhodaru Tudor PSD DA
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Cobuz Maricela PSD DA
51. Cocoș Vasile PSD DA
52. Codreanu Constantin PMP NU
53. Cosma Andreea PSD DA
54. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
55. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
57. Culeafă Mihai PNL DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobre Mircea-Titus PSD DA
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
67. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
69. Drulă Cătălin USR Abținere
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Florea Damian - DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Furic Iarco Minoritati DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
82. Găină Mihăiță PSD DA
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
85. Gheorghiu Bogdan PNL DA
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Gherman Dumitru PSD DA
88. Ghilea Găvrilă PNL DA
89. Ghinea Cristian USR -
90. Gilia Claudia PSD DA
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Goga Octavian PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
94. Gudu Vasile PNL DA
95. Halici Nicușor PSD DA
96. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
97. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Iftimie Neculai PSD DA
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
104. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
105. Ionescu George PNL DA
106. Ioniță Antoneta PNL DA
107. Iordache Florin PSD DA
108. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
109. Jivan Luminița-Maria PSD DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
112. Longher Victoria Minoritati DA
113. Lovin Dumitru ALDE DA
114. Lungu Tudorița PNL DA
115. Lupașcu Costel PSD DA
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Mareș Mara PNL DA
120. Marica Petru-Sorin PSD DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
125. Mihalescul Dumitru PNL DA
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
127. Mînzatu Roxana PSD DA
128. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
129. Mocioalcă Ion PSD DA
130. Mohaci Mihai PSD DA
131. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
135. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
136. Neață Eugen PSD DA
137. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
138. Nicoară Romeo Florin PNL DA
139. Nistor Laurențiu PSD DA
140. Niță Mihai ALDE DA
141. Niță Nicu PSD DA
142. Nosa Iuliu PSD DA
143. Olar Corneliu PNL DA
144. Oprea Dumitru PNL DA
145. Oros Nechita-Adrian PNL DA
146. Oteșanu Daniela PSD DA
147. Pană Adriana-Doina PSD DA
148. Paraschiv Rodica PSD DA
149. Pau Radu - Adrian PSD DA
150. Păle Dănuț PSD DA
151. Petrea Gabriel PSD DA
152. Petric Octavian PSD DA
153. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
154. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
155. Plumb Rovana PSD DA
156. Pop Georgian PSD DA
157. Pop Tudor Rareș USR -
158. Popa Florin PSD DA
159. Popa Mihai Valentin PSD DA
160. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
161. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
162. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
163. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
164. Presură Alexandra PSD DA
165. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
166. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
167. Prună Cristina-Mădălina USR -
168. Radu Anișoara PSD DA
169. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
170. Rădulescu Alexandru PSD DA
171. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
172. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
173. Răduț Violeta PSD DA
174. Roman Florin-Claudiu PNL DA
175. Roman Ioan Sorin PSD DA
176. Romanescu Cristinel PNL DA
177. Rotaru Alexandru PSD DA
178. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
179. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
180. Seres Dénes UDMR DA
181. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
182. Simonis Alfred - Robert PSD DA
183. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
184. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
185. Solomon Adrian PSD DA
186. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
187. Stancu Florinel PSD DA
188. Stativă Irinel Ioan PSD DA
189. Stănescu Alexandru PSD DA
190. Suciu Matei PSD DA
191. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
192. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
193. Șișcu George PNL DA
194. Șotcan Theodora PSD DA
195. Șovăială Constantin PNL DA
196. Ștefan Corneliu PSD DA
197. Ștefan Ion PNL DA
198. Ștefan Viorel PSD DA
199. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
200. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
201. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
202. Teiș Alina PSD DA
203. Terea Ioan PSD DA
204. Tîlvăr Angel PSD DA
205. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
206. Toma Ilie PSD DA
207. Tripa Florin-Dan PSD DA
208. Tudor Beatrice PSD DA
209. Turcan Raluca PNL DA
210. Tușa Adriana Diana PSD DA
211. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
212. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
213. Varga Vasile PNL DA
214. Vasile Daniel Minoritati DA
215. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
216. Velcea Nicolae PSD DA
217. Vișan George-Gabriel PSD DA
218. Vîlceanu Dan PNL DA
219. Vîrză Mihăiță PSD DA
220. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
221. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
222. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
223. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
224. Zainea Cornel USR Abținere
225. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 25 aprilie 2018, 23:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro