Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 14:01 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 14:01

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.9-tot
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:232 126 47 22 10 9 4 10 4
- voturi pentru (DA):153 126 - - 10 9 - 6 2
- voturi împotrivă (NU):74 - 47 18 - - 4 3 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:4 - - 4 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL NU
23. Bichineț Corneliu PMP NU
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bodea Marius PNL NU
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
34. Borza Remus-Adrian - DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL NU
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR NU
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL NU
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cherecheș Florica PNL NU
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP NU
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR NU
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
60. Culeafă Mihai PNL NU
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL NU
63. Dan Nicușor Daniel USR NU
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Dobre Mircea-Titus PSD DA
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
70. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Drulă Cătălin USR NU
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL NU
78. Florea Damian - DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Furic Iarco Minoritati Abținere
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
88. Gheorghiu Bogdan PNL NU
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Gherman Dumitru PSD DA
91. Ghilea Găvrilă PNL NU
92. Ghinea Cristian USR -
93. Gilia Claudia PSD DA
94. Goga Octavian PSD DA
95. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
96. Gudu Vasile PNL NU
97. Halici Nicușor PSD DA
98. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
99. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Iftimie Neculai PSD DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Ion Stelian-Cristian USR NU
107. Ionescu George PNL NU
108. Ioniță Antoneta PNL NU
109. Iordache Florin PSD DA
110. Itu Cornel PSD DA
111. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
112. Jivan Luminița-Maria PSD DA
113. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
114. Lazăr Sorin PSD DA
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
116. Longher Victoria Minoritati DA
117. Lovin Dumitru ALDE DA
118. Lungu Tudorița PNL NU
119. Lupașcu Costel PSD DA
120. Macovei Silviu Nicu PSD DA
121. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
122. Manole Petre-Florin PSD DA
123. Mareș Mara PNL NU
124. Marica Petru-Sorin PSD DA
125. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
126. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
129. Mihalescul Dumitru PNL NU
130. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
131. Mînzatu Roxana PSD DA
132. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Mohaci Mihai PSD DA
135. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
136. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
137. Munteanu Ioan PSD DA
138. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
139. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
140. Neață Eugen PSD DA
141. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
142. Nicoară Romeo Florin PNL NU
143. Nistor Laurențiu PSD DA
144. Niță Mihai ALDE DA
145. Niță Nicu PSD DA
146. Nosa Iuliu PSD DA
147. Oprea Dumitru PNL NU
148. Oros Nechita-Adrian PNL NU
149. Oteșanu Daniela PSD DA
150. Pană Adriana-Doina PSD DA
151. Paraschiv Rodica PSD DA
152. Pașcan Emil-Marius PMP NU
153. Pau Radu - Adrian PSD DA
154. Păle Dănuț PSD DA
155. Petrea Gabriel PSD DA
156. Petric Octavian PSD DA
157. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
158. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
159. Plumb Rovana PSD DA
160. Pop Georgian PSD DA
161. Pop Tudor Rareș USR -
162. Popa Florin PSD DA
163. Popa Mihai Valentin PSD DA
164. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
165. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
166. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
167. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
168. Presură Alexandra PSD DA
169. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
170. Prună Cristina-Mădălina USR NU
171. Radu Anișoara PSD DA
172. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
173. Rădulescu Alexandru PSD DA
174. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
175. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
176. Răduț Violeta PSD DA
177. Roman Florin-Claudiu PNL NU
178. Roman Ioan Sorin PSD DA
179. Romanescu Cristinel PNL NU
180. Rotaru Alexandru PSD DA
181. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
182. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
183. Seidler Cristian-Gabriel USR -
184. Seres Dénes UDMR DA
185. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
186. Simonis Alfred - Robert PSD DA
187. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
188. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
189. Solomon Adrian PSD DA
190. Spânu Ion PSD DA
191. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR -
192. Stancu Florinel PSD DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stănescu Alexandru PSD DA
195. Suciu Matei PSD DA
196. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
197. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
198. Șișcu George PNL NU
199. Șotcan Theodora PSD DA
200. Șovăială Constantin PNL NU
201. Ștefan Corneliu PSD DA
202. Ștefan Ion PNL NU
203. Ștefan Viorel PSD DA
204. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
205. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
206. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
207. Teiș Alina PSD DA
208. Terea Ioan PSD DA
209. Tîlvăr Angel PSD DA
210. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
211. Toma Ilie PSD DA
212. Tripa Florin-Dan PSD DA
213. Tudor Beatrice PSD DA
214. Turcan Raluca PNL NU
215. Tușa Adriana Diana PSD DA
216. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
217. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
218. Varga Vasile PNL NU
219. Vasile Daniel Minoritati DA
220. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
221. Velcea Nicolae PSD DA
222. Vișan George-Gabriel PSD DA
223. Vîlceanu Dan PNL NU
224. Vîrză Mihăiță PSD DA
225. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
226. Vlase Petru Gabriel PSD DA
227. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
228. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
229. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
230. Zainea Cornel USR NU
231. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
232. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 august 2018, 11:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro