Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 13:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 13:58

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.8 - Amr
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:224 125 47 20 11 8 3 7 3
- voturi pentru (DA):52 - 46 2 - - - 3 1
- voturi împotrivă (NU):152 125 - - 11 8 3 3 2
- abțineri:2 - - 1 - - - 1 -
- nu au votat:18 - 1 17 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axinte Vasile PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD NU
15. Barna Ilie Dan USR -
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bende Sándor UDMR NU
19. Benedek Zacharie UDMR NU
20. Benkő Erika UDMR NU
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
28. Bontea Vlad PSD NU
29. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
30. Borza Remus-Adrian - NU
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
32. Bran Ioana PSD NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Budăi Marius-Constantin PSD NU
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
37. Bulai Iulian USR Abținere
38. Burciu Cristina PSD NU
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Calotă Florică Ică ALDE NU
41. Căciulă Aurel PSD NU
42. Călin Ion PSD NU
43. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chichirău Cosette-Paula USR -
46. Chiriac Viorel PSD NU
47. Ciocan Dan PSD NU
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
49. Ciuhodaru Tudor PSD NU
50. Cîtea Vasile PSD NU
51. Cobuz Maricela PSD NU
52. Cocoș Vasile PSD NU
53. Codreanu Constantin PMP NU
54. Cosma Andreea PSD NU
55. Cosma Lavinia-Corina USR -
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
57. Culeafă Mihai PNL DA
58. Cupă Ion ALDE NU
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dan Nicușor Daniel USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD NU
62. Dîrzu Ioan PSD NU
63. Dobre Mircea-Titus PSD NU
64. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
66. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
68. Drulă Cătălin USR -
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
70. Dunava Costel Neculai PSD NU
71. Duruș Vlad-Emanuel USR -
72. Erdei Dolóczki István UDMR NU
73. Farago Petru UDMR NU
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Florea Damian - NU
76. Florea Oana-Consuela PSD NU
77. Floroiu Ionel PSD NU
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
79. Furic Iarco Minoritati Abținere
80. Furtună Mirela PSD NU
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
83. Găină Mihăiță PSD NU
84. Georgescu Nicolae PSD NU
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
86. Gheorghe Tinel PNL DA
87. Gheorghiu Bogdan PNL DA
88. Gherman Dumitru PSD NU
89. Ghilea Găvrilă PNL DA
90. Ghinea Cristian USR -
91. Gilia Claudia PSD NU
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Goga Octavian PSD NU
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Gudu Vasile PNL DA
96. Halici Nicușor PSD NU
97. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
98. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
100. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
101. Iancu Iulian PSD NU
102. Iftimie Neculai PSD NU
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
104. Ion Stelian-Cristian USR -
105. Ionescu George PNL DA
106. Ioniță Antoneta PNL DA
107. Iordache Florin PSD NU
108. Itu Cornel PSD NU
109. Jivan Luminița-Maria PSD NU
110. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
111. Lazăr Sorin PSD NU
112. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
113. Lovin Dumitru ALDE NU
114. Lungu Tudorița PNL DA
115. Lupașcu Costel PSD NU
116. Macovei Silviu Nicu PSD NU
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
118. Manole Petre-Florin PSD NU
119. Mareș Mara PNL DA
120. Marica Petru-Sorin PSD NU
121. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
122. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
124. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
125. Mihalescul Dumitru PNL DA
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
127. Mînzatu Roxana PSD NU
128. Mocioalcă Ion PSD NU
129. Mohaci Mihai PSD NU
130. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
132. Movilă Petru PMP NU
133. Munteanu Ioan PSD NU
134. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
135. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
136. Neață Eugen PSD NU
137. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
138. Nicoară Romeo Florin PNL DA
139. Nistor Laurențiu PSD NU
140. Niță Mihai ALDE NU
141. Niță Nicu PSD NU
142. Oprea Dumitru PNL DA
143. Oros Nechita-Adrian PNL DA
144. Oteșanu Daniela PSD NU
145. Pană Adriana-Doina PSD NU
146. Paraschiv Rodica PSD NU
147. Pau Radu - Adrian PSD NU
148. Păle Dănuț PSD NU
149. Petrea Gabriel PSD NU
150. Petric Octavian PSD NU
151. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
152. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
153. Plumb Rovana PSD NU
154. Pop Georgian PSD NU
155. Pop Tudor Rareș USR -
156. Popa Florin PSD NU
157. Popa Mihai Valentin PSD NU
158. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
159. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
160. Popescu Nicolae-Daniel USR -
161. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
162. Presură Alexandra PSD NU
163. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
164. Prună Cristina-Mădălina USR -
165. Radu Anișoara PSD NU
166. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
167. Rădulescu Alexandru PSD NU
168. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
169. Rădulescu Dan-Răzvan USR -
170. Răduț Violeta PSD NU
171. Roman Florin-Claudiu PNL DA
172. Roman Ioan Sorin PSD NU
173. Romanescu Cristinel PNL DA
174. Rotaru Alexandru PSD NU
175. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
176. Seidler Cristian-Gabriel USR -
177. Seres Dénes UDMR NU
178. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
179. Simonis Alfred - Robert PSD NU
180. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
181. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
182. Solomon Adrian PSD NU
183. Spânu Ion PSD NU
184. Stancu Florinel PSD NU
185. Stativă Irinel Ioan PSD NU
186. Stănescu Alexandru PSD NU
187. Suciu Matei PSD NU
188. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
189. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
190. Șotcan Theodora PSD NU
191. Șovăială Constantin PNL DA
192. Ștefan Corneliu PSD NU
193. Ștefan Ion PNL DA
194. Ștefan Viorel PSD NU
195. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
196. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
197. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
198. Teiș Alina PSD NU
199. Terea Ioan PSD NU
200. Tîlvăr Angel PSD NU
201. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
202. Toma Ilie PSD NU
203. Tripa Florin-Dan PSD NU
204. Tudor Beatrice PSD NU
205. Tudose Mihai PSD NU
206. Turcan Raluca PNL DA
207. Tușa Adriana Diana PSD NU
208. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR -
209. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
210. Varga Vasile PNL DA
211. Vasile Daniel Minoritati NU
212. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
213. Velcea Nicolae PSD NU
214. Vișan George-Gabriel PSD NU
215. Vîlceanu Dan PNL DA
216. Vîrză Mihăiță PSD NU
217. Vlad Sergiu Cosmin USR -
218. Vlase Petru Gabriel PSD NU
219. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
220. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
221. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
222. Zainea Cornel USR -
223. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
224. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 4:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro