Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 13:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 13:57

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.8 alineat nou
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:229 126 47 21 11 8 3 9 4
- voturi pentru (DA):151 126 - - 11 8 - 4 2
- voturi împotrivă (NU):55 - 47 1 - - 3 3 1
- abțineri:20 - - 17 - - - 2 1
- nu au votat:3 - - 3 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR Abținere
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL NU
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL NU
27. Bodea Marius PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Bran Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR Abținere
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calista Mara-Daniela PNL NU
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL NU
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciuhodaru Tudor PSD DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP NU
55. Cosma Andreea PSD DA
56. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
57. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
59. Culeafă Mihai PNL NU
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Dobre Mircea-Titus PSD DA
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
67. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
68. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
70. Drulă Cătălin USR NU
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Farago Petru UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL NU
77. Florea Damian - DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
81. Furic Iarco Minoritati Abținere
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
86. Găină Mihăiță PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
89. Gheorghe Tinel PNL NU
90. Gheorghiu Bogdan PNL NU
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Ghilea Găvrilă PNL NU
93. Ghinea Cristian USR -
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Giugea Nicolae PNL NU
96. Goga Octavian PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
98. Gudu Vasile PNL NU
99. Halici Nicușor PSD DA
100. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
101. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Iftimie Neculai PSD DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
108. Ionescu George PNL NU
109. Ioniță Antoneta PNL NU
110. Iordache Florin PSD DA
111. Itu Cornel PSD DA
112. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
113. Jivan Luminița-Maria PSD DA
114. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
115. Lazăr Sorin PSD DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
117. Longher Victoria Minoritati DA
118. Lovin Dumitru ALDE DA
119. Lungu Tudorița PNL NU
120. Lupașcu Costel PSD DA
121. Macovei Silviu Nicu PSD DA
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Manole Petre-Florin PSD DA
124. Mareș Mara PNL NU
125. Marica Petru-Sorin PSD DA
126. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
127. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
128. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
129. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
130. Mihalescul Dumitru PNL NU
131. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
132. Mînzatu Roxana PSD DA
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Mohaci Mihai PSD DA
135. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
136. Movilă Petru PMP NU
137. Munteanu Ioan PSD DA
138. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
139. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
140. Neață Eugen PSD DA
141. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
142. Nicoară Romeo Florin PNL NU
143. Nistor Laurențiu PSD DA
144. Niță Mihai ALDE DA
145. Niță Nicu PSD DA
146. Oprea Dumitru PNL NU
147. Oros Nechita-Adrian PNL NU
148. Oteșanu Daniela PSD DA
149. Pană Adriana-Doina PSD DA
150. Paraschiv Rodica PSD DA
151. Pașcan Emil-Marius PMP NU
152. Pau Radu - Adrian PSD DA
153. Păle Dănuț PSD DA
154. Petrea Gabriel PSD DA
155. Petric Octavian PSD DA
156. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
157. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
158. Plumb Rovana PSD DA
159. Pop Georgian PSD DA
160. Pop Tudor Rareș USR -
161. Popa Florin PSD DA
162. Popa Mihai Valentin PSD DA
163. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
164. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
165. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
166. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
167. Presură Alexandra PSD DA
168. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
169. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
170. Radu Anișoara PSD DA
171. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
172. Rădulescu Alexandru PSD DA
173. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
174. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
175. Răduț Violeta PSD DA
176. Roman Florin-Claudiu PNL NU
177. Roman Ioan Sorin PSD DA
178. Romanescu Cristinel PNL NU
179. Rotaru Alexandru PSD DA
180. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
181. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
184. Simonis Alfred - Robert PSD DA
185. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
186. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
187. Solomon Adrian PSD DA
188. Spânu Ion PSD DA
189. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
190. Stancu Florinel PSD DA
191. Stativă Irinel Ioan PSD DA
192. Stănescu Alexandru PSD DA
193. Suciu Matei PSD DA
194. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
195. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
196. Șișcu George PNL NU
197. Șotcan Theodora PSD DA
198. Șovăială Constantin PNL NU
199. Ștefan Corneliu PSD DA
200. Ștefan Ion PNL NU
201. Ștefan Viorel PSD DA
202. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
203. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
204. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
205. Teiș Alina PSD DA
206. Terea Ioan PSD DA
207. Tîlvăr Angel PSD DA
208. Toma Ilie PSD DA
209. Tripa Florin-Dan PSD DA
210. Tudor Beatrice PSD DA
211. Tudose Mihai PSD DA
212. Turcan Raluca PNL NU
213. Tușa Adriana Diana PSD DA
214. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
215. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
216. Varga Vasile PNL NU
217. Vasile Daniel Minoritati DA
218. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
219. Velcea Nicolae PSD DA
220. Vișan George-Gabriel PSD DA
221. Vîlceanu Dan PNL NU
222. Vîrză Mihăiță PSD DA
223. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
224. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
225. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
226. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
227. Zainea Cornel USR Abținere
228. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
229. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 3:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro