Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 13:54 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 13:54

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.7 - Amr
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:226 128 43 21 10 9 4 7 4
- voturi pentru (DA):21 - 1 18 - - 1 - 1
- voturi împotrivă (NU):200 128 42 - 10 9 3 5 3
- abțineri:2 - - - - - - 2 -
- nu au votat:3 - - 3 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD NU
9. Anton Anton ALDE NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PSD NU
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Bende Sándor UDMR NU
20. Benedek Zacharie UDMR NU
21. Benga Tudor - Vlad USR -
22. Benkő Erika UDMR NU
23. Bica Dănuț PNL NU
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
26. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
31. Bontea Vlad PSD NU
32. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
33. Borza Remus-Adrian - NU
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
35. Bran Ioana PSD NU
36. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
37. Budăi Marius-Constantin PSD NU
38. Buican Cristian PNL NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
40. Bulai Iulian USR DA
41. Burciu Cristina PSD NU
42. Calista Mara-Daniela PNL NU
43. Calotă Florică Ică ALDE NU
44. Căciulă Aurel PSD NU
45. Călin Ion PSD NU
46. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
48. Cherecheș Florica PNL NU
49. Chichirău Cosette-Paula USR DA
50. Chiriac Viorel PSD NU
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
52. Ciuhodaru Tudor PSD NU
53. Cîtea Vasile PSD NU
54. Cobuz Maricela PSD NU
55. Cocoș Vasile PSD NU
56. Codreanu Constantin PMP NU
57. Cosma Andreea PSD NU
58. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
60. Culeafă Mihai PNL NU
61. Cupă Ion ALDE NU
62. Dan Nicușor Daniel USR DA
63. Dinu Cristina-Elena PSD NU
64. Dîrzu Ioan PSD NU
65. Dobre Mircea-Titus PSD NU
66. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
67. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
68. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
69. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
71. Drulă Cătălin USR DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
73. Dunava Costel Neculai PSD NU
74. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR NU
76. Farago Petru UDMR NU
77. Fădor Angelica PNL NU
78. Florea Damian - NU
79. Florea Oana-Consuela PSD NU
80. Floroiu Ionel PSD NU
81. Furic Iarco Minoritati Abținere
82. Furtună Mirela PSD NU
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
84. Gavrilă Camelia PSD NU
85. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
86. Găină Mihăiță PSD NU
87. Georgescu Nicolae PSD NU
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
89. Gheorghe Tinel PNL NU
90. Gheorghiu Bogdan PNL NU
91. Gherman Dumitru PSD NU
92. Ghilea Găvrilă PNL NU
93. Ghinea Cristian USR -
94. Gilia Claudia PSD NU
95. Goga Octavian PSD NU
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
97. Halici Nicușor PSD NU
98. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
99. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
100. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
101. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
102. Iancu Iulian PSD NU
103. Iftimie Neculai PSD NU
104. Ignat Miron Minoritati NU
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
106. Ion Stelian-Cristian USR DA
107. Ioniță Antoneta PNL NU
108. Iordache Florin PSD NU
109. Itu Cornel PSD NU
110. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
111. Jivan Luminița-Maria PSD NU
112. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
113. Lazăr Sorin PSD NU
114. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
115. Lovin Dumitru ALDE NU
116. Lungu Tudorița PNL NU
117. Lupașcu Costel PSD NU
118. Macovei Silviu Nicu PSD NU
119. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
120. Manole Petre-Florin PSD NU
121. Mareș Mara PNL NU
122. Marica Petru-Sorin PSD NU
123. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
124. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
125. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
126. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
127. Mihalescul Dumitru PNL NU
128. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
129. Mînzatu Roxana PSD NU
130. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
131. Mocioalcă Ion PSD NU
132. Mohaci Mihai PSD NU
133. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
134. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
135. Movilă Petru PMP NU
136. Munteanu Ioan PSD NU
137. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
138. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
139. Neață Eugen PSD NU
140. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
141. Nicoară Romeo Florin PNL NU
142. Nistor Laurențiu PSD NU
143. Niță Mihai ALDE NU
144. Niță Nicu PSD NU
145. Nosa Iuliu PSD NU
146. Oprea Dumitru PNL NU
147. Oros Nechita-Adrian PNL NU
148. Oteșanu Daniela PSD NU
149. Pană Adriana-Doina PSD NU
150. Paraschiv Rodica PSD NU
151. Pașcan Emil-Marius PMP NU
152. Pau Radu - Adrian PSD NU
153. Păle Dănuț PSD NU
154. Petrea Gabriel PSD NU
155. Petric Octavian PSD NU
156. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
157. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
158. Plumb Rovana PSD NU
159. Pop Georgian PSD NU
160. Popa Florin PSD NU
161. Popa Mihai Valentin PSD NU
162. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
163. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
164. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
165. Presură Alexandra PSD NU
166. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
167. Prună Cristina-Mădălina USR DA
168. Radu Anișoara PSD NU
169. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
170. Rădulescu Alexandru PSD NU
171. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
172. Răduț Violeta PSD NU
173. Roman Florin-Claudiu PNL NU
174. Roman Ioan Sorin PSD NU
175. Romanescu Cristinel PNL NU
176. Rotaru Alexandru PSD NU
177. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
178. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
179. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
180. Seres Dénes UDMR NU
181. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
182. Simonis Alfred - Robert PSD NU
183. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
184. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
185. Solomon Adrian PSD NU
186. Spânu Ion PSD NU
187. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
188. Stancu Florinel PSD NU
189. Stativă Irinel Ioan PSD NU
190. Stănescu Alexandru PSD NU
191. Suciu Matei PSD NU
192. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
193. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
194. Șotcan Theodora PSD NU
195. Șovăială Constantin PNL NU
196. Ștefan Corneliu PSD NU
197. Ștefan Viorel PSD NU
198. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
199. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
200. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
201. Teiș Alina PSD NU
202. Terea Ioan PSD NU
203. Tîlvăr Angel PSD NU
204. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
205. Toma Ilie PSD NU
206. Tripa Florin-Dan PSD NU
207. Tudor Beatrice PSD NU
208. Tudose Mihai PSD NU
209. Turcan Raluca PNL NU
210. Tușa Adriana Diana PSD NU
211. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
212. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
213. Varga Vasile PNL NU
214. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
215. Velcea Nicolae PSD NU
216. Vișan George-Gabriel PSD NU
217. Vîlceanu Dan PNL NU
218. Vîrză Mihăiță PSD NU
219. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
220. Vlase Petru Gabriel PSD NU
221. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
222. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
223. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
224. Zainea Cornel USR DA
225. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 14 august 2018, 13:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro