Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 14:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 14:10

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.15 - Amr
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:225 125 49 16 9 9 3 10 4
- voturi pentru (DA):2 1 - - - 1 - - -
- voturi împotrivă (NU):220 124 49 13 9 8 3 10 4
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:2 - - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL NU
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axinte Vasile PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PNL NU
14. Balint Liviu-Ioan PSD NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bende Sándor UDMR NU
19. Benedek Zacharie UDMR NU
20. Benga Tudor - Vlad USR -
21. Benkő Erika UDMR NU
22. Bica Dănuț PNL NU
23. Bichineț Corneliu PMP NU
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
26. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
31. Bontea Vlad PSD NU
32. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
33. Borza Remus-Adrian - NU
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
35. Bran Ioana PSD NU
36. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
37. Budăi Marius-Constantin PSD NU
38. Buican Cristian PNL NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
40. Bulai Iulian USR NU
41. Burciu Cristina PSD NU
42. Calista Mara-Daniela PNL NU
43. Calotă Florică Ică ALDE NU
44. Căciulă Aurel PSD NU
45. Călin Ion PSD NU
46. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cherecheș Florica PNL NU
49. Chiriac Viorel PSD NU
50. Ciocan Dan PSD NU
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
52. Ciuhodaru Tudor PSD NU
53. Cîtea Vasile PSD NU
54. Cobuz Maricela PSD NU
55. Cocoș Vasile PSD NU
56. Codreanu Constantin PMP NU
57. Cosma Andreea PSD NU
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
59. Culeafă Mihai PNL NU
60. Cupă Ion ALDE NU
61. Cupșa Ioan PNL NU
62. Dan Nicușor Daniel USR NU
63. Dinu Cristina-Elena PSD NU
64. Dîrzu Ioan PSD NU
65. Dobre Mircea-Titus PSD NU
66. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
67. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
68. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
70. Drulă Cătălin USR NU
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
72. Dunava Costel Neculai PSD NU
73. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
74. Erdei Dolóczki István UDMR NU
75. Farago Petru UDMR NU
76. Fădor Angelica PNL NU
77. Florea Damian - NU
78. Florea Oana-Consuela PSD NU
79. Floroiu Ionel PSD NU
80. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
81. Furic Iarco Minoritati NU
82. Furtună Mirela PSD NU
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
85. Găină Mihăiță PSD NU
86. Georgescu Nicolae PSD NU
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
89. Gherman Dumitru PSD NU
90. Ghilea Găvrilă PNL NU
91. Gilia Claudia PSD NU
92. Giugea Nicolae PNL NU
93. Goga Octavian PSD NU
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
95. Gudu Vasile PNL NU
96. Halici Nicușor PSD NU
97. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
98. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
99. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
100. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
101. Iancu Iulian PSD NU
102. Iancu Marius-Ionel PSD NU
103. Ibram Iusein Minoritati NU
104. Iftimie Neculai PSD NU
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
106. Ion Stelian-Cristian USR NU
107. Ionescu George PNL NU
108. Ioniță Antoneta PNL NU
109. Iordache Florin PSD NU
110. Itu Cornel PSD NU
111. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
112. Jivan Luminița-Maria PSD NU
113. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
114. Lazăr Sorin PSD NU
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
116. Longher Victoria Minoritati NU
117. Lovin Dumitru ALDE NU
118. Lungu Tudorița PNL NU
119. Lupașcu Costel PSD NU
120. Macovei Silviu Nicu PSD NU
121. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
122. Manole Petre-Florin PSD NU
123. Mareș Mara PNL NU
124. Marica Petru-Sorin PSD NU
125. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
126. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
128. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
129. Mihalescul Dumitru PNL NU
130. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
131. Mînzatu Roxana PSD NU
132. Mocioalcă Ion PSD DA
133. Mohaci Mihai PSD NU
134. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
135. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
136. Movilă Petru PMP NU
137. Munteanu Ioan PSD NU
138. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
139. Neagu Nicolae PNL NU
140. Neață Eugen PSD NU
141. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
142. Nicoară Romeo Florin PNL NU
143. Nistor Laurențiu PSD NU
144. Niță Mihai ALDE NU
145. Niță Nicu PSD NU
146. Nosa Iuliu PSD NU
147. Olar Corneliu PNL NU
148. Oprea Dumitru PNL NU
149. Oros Nechita-Adrian PNL NU
150. Oteșanu Daniela PSD NU
151. Pană Adriana-Doina PSD NU
152. Pau Radu - Adrian PSD NU
153. Păle Dănuț PSD NU
154. Petrea Gabriel PSD NU
155. Petric Octavian PSD NU
156. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
157. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
158. Plumb Rovana PSD NU
159. Pop Georgian PSD NU
160. Popa Florin PSD NU
161. Popa Mihai Valentin PSD NU
162. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
163. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
164. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
165. Presură Alexandra PSD NU
166. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
167. Prună Cristina-Mădălina USR -
168. Radu Anișoara PSD NU
169. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
170. Rădulescu Alexandru PSD NU
171. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
172. Răduț Violeta PSD NU
173. Roman Florin-Claudiu PNL NU
174. Roman Ioan Sorin PSD NU
175. Romanescu Cristinel PNL NU
176. Rotaru Alexandru PSD NU
177. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
178. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
179. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
180. Seres Dénes UDMR NU
181. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
182. Simonis Alfred - Robert PSD NU
183. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
184. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
185. Solomon Adrian PSD NU
186. Spânu Ion PSD NU
187. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
188. Stancu Florinel PSD NU
189. Stativă Irinel Ioan PSD NU
190. Stănescu Alexandru PSD NU
191. Suciu Matei PSD NU
192. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
193. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
194. Șotcan Theodora PSD NU
195. Șovăială Constantin PNL NU
196. Ștefan Corneliu PSD NU
197. Ștefan Ion PNL NU
198. Ștefan Viorel PSD NU
199. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
200. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
201. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
202. Teiș Alina PSD NU
203. Terea Ioan PSD NU
204. Tîlvăr Angel PSD NU
205. Toma Ilie PSD NU
206. Tripa Florin-Dan PSD NU
207. Tudor Beatrice PSD NU
208. Turcan Raluca PNL NU
209. Tușa Adriana Diana PSD NU
210. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
211. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
212. Varga Vasile PNL NU
213. Vasile Daniel Minoritati NU
214. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
215. Velcea Nicolae PSD NU
216. Vișan George-Gabriel PSD NU
217. Vîlceanu Dan PNL NU
218. Vîrză Mihăiță PSD NU
219. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
220. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
221. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
222. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
223. Zainea Cornel USR NU
224. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
225. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 octombrie 2018, 0:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro