Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 14:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 14:07

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.15 se introduce art. nou
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:227 124 48 21 9 8 3 10 4
- voturi pentru (DA):206 124 48 1 9 8 3 10 3
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - - -
- abțineri:17 - - 16 - - - - 1
- nu au votat:3 - - 3 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR Abținere
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR Abținere
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP DA
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Dobre Mircea-Titus PSD DA
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
67. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
69. Drulă Cătălin USR Abținere
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Florea Damian - DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Furic Iarco Minoritati DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
82. Găină Mihăiță PSD DA
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
85. Gheorghiu Bogdan PNL DA
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Gherman Dumitru PSD DA
88. Ghilea Găvrilă PNL DA
89. Ghinea Cristian USR -
90. Gilia Claudia PSD DA
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Goga Octavian PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
94. Gudu Vasile PNL DA
95. Halici Nicușor PSD DA
96. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
97. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Iftimie Neculai PSD DA
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
104. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
105. Ionescu George PNL DA
106. Ioniță Antoneta PNL DA
107. Iordache Florin PSD DA
108. Itu Cornel PSD DA
109. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
110. Jivan Luminița-Maria PSD DA
111. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
112. Lazăr Sorin PSD DA
113. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
114. Longher Victoria Minoritati DA
115. Lovin Dumitru ALDE DA
116. Lupașcu Costel PSD DA
117. Macovei Silviu Nicu PSD DA
118. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
119. Manole Petre-Florin PSD DA
120. Mareș Mara PNL DA
121. Marica Petru-Sorin PSD DA
122. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
123. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
124. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
125. Mihalescul Dumitru PNL DA
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
127. Mînzatu Roxana PSD DA
128. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
129. Mocioalcă Ion PSD DA
130. Mohaci Mihai PSD DA
131. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
133. Movilă Petru PMP DA
134. Munteanu Ioan PSD DA
135. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
136. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
137. Neagu Nicolae PNL DA
138. Neață Eugen PSD DA
139. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
140. Nicoară Romeo Florin PNL DA
141. Nistor Laurențiu PSD DA
142. Niță Mihai ALDE DA
143. Niță Nicu PSD DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Olar Corneliu PNL DA
146. Oprea Dumitru PNL DA
147. Oteșanu Daniela PSD DA
148. Pană Adriana-Doina PSD DA
149. Paraschiv Rodica PSD DA
150. Pau Radu - Adrian PSD DA
151. Păle Dănuț PSD DA
152. Petrea Gabriel PSD DA
153. Petric Octavian PSD DA
154. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
155. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
156. Plumb Rovana PSD DA
157. Pop Georgian PSD DA
158. Pop Tudor Rareș USR Abținere
159. Popa Florin PSD DA
160. Popa Mihai Valentin PSD DA
161. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
162. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
163. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
164. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
165. Presură Alexandra PSD DA
166. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
167. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
168. Prună Cristina-Mădălina USR -
169. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
170. Rădulescu Alexandru PSD DA
171. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
172. Răduț Violeta PSD DA
173. Roman Florin-Claudiu PNL DA
174. Roman Ioan Sorin PSD DA
175. Romanescu Cristinel PNL DA
176. Rotaru Alexandru PSD DA
177. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
178. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
179. Seres Dénes UDMR DA
180. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
181. Simonis Alfred - Robert PSD DA
182. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
183. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
184. Solomon Adrian PSD DA
185. Spânu Ion PSD DA
186. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
187. Stancu Florinel PSD DA
188. Stativă Irinel Ioan PSD DA
189. Stănescu Alexandru PSD DA
190. Suciu Matei PSD DA
191. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
192. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
193. Șișcu George PNL DA
194. Șotcan Theodora PSD DA
195. Șovăială Constantin PNL DA
196. Ștefan Corneliu PSD DA
197. Ștefan Ion PNL DA
198. Ștefan Viorel PSD DA
199. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
200. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
201. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
202. Teiș Alina PSD DA
203. Terea Ioan PSD DA
204. Tîlvăr Angel PSD DA
205. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
206. Toma Ilie PSD DA
207. Tripa Florin-Dan PSD DA
208. Tudor Beatrice PSD DA
209. Turcan Raluca PNL DA
210. Tușa Adriana Diana PSD DA
211. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
212. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
213. Varga Vasile PNL DA
214. Vasile Daniel Minoritati DA
215. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
216. Velcea Nicolae PSD DA
217. Vișan George-Gabriel PSD DA
218. Vîlceanu Dan PNL DA
219. Vîrză Mihăiță PSD DA
220. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
221. Vlase Petru Gabriel PSD DA
222. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
223. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
224. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
225. Zainea Cornel USR Abținere
226. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
227. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 iulie 2018, 11:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro