Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 14:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 14:07

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.15 (8)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:228 124 50 19 9 8 4 10 4
- voturi pentru (DA):207 124 49 2 9 8 2 10 3
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - 1 - -
- abțineri:1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:18 - - 17 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR -
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP NU
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Bran Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR -
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP Abținere
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR -
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
59. Culeafă Mihai PNL DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dan Nicușor Daniel USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Dobre Mircea-Titus PSD DA
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
67. Dobrovie Matei-Adrian USR -
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
69. Drulă Cătălin USR -
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Florea Damian - DA
75. Florea Oana-Consuela PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Furic Iarco Minoritati DA
78. Furtună Mirela PSD DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
81. Găină Mihăiță PSD DA
82. Georgescu Nicolae PSD DA
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
84. Gheorghiu Bogdan PNL DA
85. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
86. Gherman Dumitru PSD DA
87. Ghilea Găvrilă PNL DA
88. Ghinea Cristian USR -
89. Gilia Claudia PSD DA
90. Giugea Nicolae PNL DA
91. Goga Octavian PSD DA
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
93. Gudu Vasile PNL DA
94. Halici Nicușor PSD DA
95. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
96. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Iftimie Neculai PSD DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR -
104. Ionescu George PNL DA
105. Ioniță Antoneta PNL DA
106. Iordache Florin PSD DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Iurișniți Cristina-Ionela USR -
109. Jivan Luminița-Maria PSD DA
110. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
111. Lazăr Sorin PSD DA
112. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
113. Longher Victoria Minoritati DA
114. Lovin Dumitru ALDE DA
115. Lupașcu Costel PSD DA
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Mareș Mara PNL DA
120. Marica Petru-Sorin PSD DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
123. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
124. Mihalescul Dumitru PNL DA
125. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
126. Mînzatu Roxana PSD DA
127. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Mohaci Mihai PSD DA
130. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
132. Movilă Petru PMP DA
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
135. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
136. Neagu Nicolae PNL NU
137. Neață Eugen PSD DA
138. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
139. Nicoară Romeo Florin PNL DA
140. Nistor Laurențiu PSD DA
141. Niță Mihai ALDE DA
142. Niță Nicu PSD DA
143. Nosa Iuliu PSD DA
144. Olar Corneliu PNL DA
145. Oprea Dumitru PNL DA
146. Oros Nechita-Adrian PNL DA
147. Oteșanu Daniela PSD DA
148. Pană Adriana-Doina PSD DA
149. Paraschiv Rodica PSD DA
150. Pau Radu - Adrian PSD DA
151. Păle Dănuț PSD DA
152. Petrea Gabriel PSD DA
153. Petric Octavian PSD DA
154. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
155. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
156. Plumb Rovana PSD DA
157. Pop Georgian PSD DA
158. Pop Tudor Rareș USR -
159. Popa Florin PSD DA
160. Popa Mihai Valentin PSD DA
161. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
162. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
163. Popescu Nicolae-Daniel USR -
164. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
165. Presură Alexandra PSD DA
166. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
167. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
168. Prună Cristina-Mădălina USR -
169. Radu Anișoara PSD DA
170. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
171. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
172. Rădulescu Alexandru PSD DA
173. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
174. Răduț Violeta PSD DA
175. Roman Florin-Claudiu PNL DA
176. Roman Ioan Sorin PSD DA
177. Romanescu Cristinel PNL DA
178. Rotaru Alexandru PSD DA
179. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
180. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
181. Seidler Cristian-Gabriel USR -
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
184. Simonis Alfred - Robert PSD DA
185. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
186. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
187. Solomon Adrian PSD DA
188. Spânu Ion PSD DA
189. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR -
190. Stancu Florinel PSD DA
191. Stativă Irinel Ioan PSD DA
192. Stănescu Alexandru PSD DA
193. Suciu Matei PSD DA
194. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
195. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
196. Șișcu George PNL DA
197. Șotcan Theodora PSD DA
198. Șovăială Constantin PNL DA
199. Ștefan Corneliu PSD DA
200. Ștefan Ion PNL DA
201. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
202. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
203. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
204. Teiș Alina PSD DA
205. Terea Ioan PSD DA
206. Tîlvăr Angel PSD DA
207. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
208. Toma Ilie PSD DA
209. Tripa Florin-Dan PSD DA
210. Tudor Beatrice PSD DA
211. Turcan Raluca PNL DA
212. Tușa Adriana Diana PSD DA
213. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR -
214. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
215. Varga Vasile PNL DA
216. Vasile Daniel Minoritati DA
217. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
218. Velcea Nicolae PSD DA
219. Vișan George-Gabriel PSD DA
220. Vîlceanu Dan PNL DA
221. Vîrză Mihăiță PSD DA
222. Vlase Petru Gabriel PSD DA
223. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
224. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
225. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
226. Zainea Cornel USR -
227. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
228. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 26 aprilie 2018, 10:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro