Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 13:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 13:39

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.2 - Amr
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:220 - 122 40 22 9 9 7 9 2
- voturi pentru (DA):24 - 1 2 19 - - 1 - 1
- voturi împotrivă (NU):187 - 121 35 2 9 9 5 5 1
- abțineri:7 - - 3 - - - 1 3 -
- nu au votat:2 - - - 1 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Apjok Norbert UDMR NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PSD NU
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Bende Sándor UDMR NU
20. Benedek Zacharie UDMR NU
21. Benga Tudor - Vlad USR -
22. Benkő Erika UDMR NU
23. Bica Dănuț PNL NU
24. Bichineț Corneliu PMP NU
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
31. Bontea Vlad PSD NU
32. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
35. Bran Ioana PSD NU
36. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
37. Budăi Marius-Constantin PSD NU
38. Buican Cristian PNL NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
40. Bulai Iulian USR NU
41. Burciu Cristina PSD NU
42. Calista Mara-Daniela PNL NU
43. Calotă Florică Ică ALDE NU
44. Căciulă Aurel PSD NU
45. Călin Ion PSD NU
46. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
48. Cherecheș Florica PNL NU
49. Chichirău Cosette-Paula USR DA
50. Chiriac Viorel PSD NU
51. Ciocan Dan PSD NU
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
53. Ciuhodaru Tudor PSD NU
54. Cîtea Vasile PSD NU
55. Cobuz Maricela PSD NU
56. Cocoș Vasile PSD NU
57. Codreanu Constantin PMP DA
58. Cosma Andreea PSD NU
59. Cosma Lavinia-Corina USR DA
60. Cristache Cătălin PMP NU
61. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
62. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
63. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
64. Culeafă Mihai PNL NU
65. Cupă Ion ALDE NU
66. Cupșa Ioan PNL NU
67. Dan Nicușor Daniel USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD NU
69. Dîrzu Ioan PSD NU
70. Dobre Mircea-Titus PSD NU
71. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
73. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dunava Costel Neculai PSD NU
77. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
78. Farago Petru UDMR NU
79. Fădor Angelica PNL NU
80. Firczak Iulius Marian Minoritati -
81. Florea Oana-Consuela PSD NU
82. Floroiu Ionel PSD NU
83. Furic Iarco Minoritati Abținere
84. Furtună Mirela PSD NU
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
86. Gavrilă Camelia PSD NU
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
88. Găină Mihăiță PSD NU
89. Georgescu Nicolae PSD NU
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
91. Gheorghe Tinel PNL Abținere
92. Gherman Dumitru PSD NU
93. Ghilea Găvrilă PNL NU
94. Gilia Claudia PSD NU
95. Goga Octavian PSD NU
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
97. Halici Nicușor PSD NU
98. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
99. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
100. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
101. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
102. Iancu Iulian PSD NU
103. Iftimie Neculai PSD NU
104. Ignat Miron Minoritati NU
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
106. Ion Stelian-Cristian USR DA
107. Ioniță Antoneta PNL NU
108. Iordache Florin PSD NU
109. Itu Cornel PSD NU
110. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
111. Jivan Luminița-Maria PSD NU
112. Lazăr Sorin PSD NU
113. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
114. Lovin Dumitru ALDE NU
115. Macovei Silviu Nicu PSD NU
116. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
117. Manole Petre-Florin PSD NU
118. Marica Petru-Sorin PSD NU
119. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
120. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
121. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
122. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
123. Mihalescul Dumitru PNL NU
124. Mînzatu Roxana PSD NU
125. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
126. Mocioalcă Ion PSD NU
127. Mohaci Mihai PSD NU
128. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
129. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
130. Munteanu Ioan PSD NU
131. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
132. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
133. Neagu Nicolae PNL NU
134. Neață Eugen PSD NU
135. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
136. Nicoară Romeo Florin PNL NU
137. Nistor Laurențiu PSD NU
138. Niță Mihai ALDE NU
139. Nosa Iuliu PSD NU
140. Oprea Dumitru PNL NU
141. Oros Nechita-Adrian PNL NU
142. Oteșanu Daniela PSD NU
143. Pană Adriana-Doina PSD NU
144. Paraschiv Rodica PSD NU
145. Pașcan Emil-Marius PMP NU
146. Pau Radu - Adrian PSD NU
147. Păle Dănuț PSD NU
148. Petrea Gabriel PSD NU
149. Petric Octavian PSD NU
150. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
151. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
152. Plumb Rovana PSD NU
153. Pop Georgian PSD NU
154. Popa Mihai Valentin PSD NU
155. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
156. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
157. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
158. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
159. Presură Alexandra PSD NU
160. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
161. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
162. Prună Cristina-Mădălina USR DA
163. Radu Anișoara PSD NU
164. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
165. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
166. Rădulescu Alexandru PSD NU
167. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
168. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
169. Răduț Violeta PSD NU
170. Roman Florin-Claudiu PNL NU
171. Roman Ioan Sorin PSD NU
172. Romanescu Cristinel PNL NU
173. Rotaru Alexandru PSD NU
174. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
175. Sefer Cristian-George PMP NU
176. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
177. Seres Dénes UDMR NU
178. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
179. Simonis Alfred - Robert PSD NU
180. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
181. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
182. Solomon Adrian PSD NU
183. Spânu Ion PSD NU
184. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
185. Stancu Florinel PSD NU
186. Stativă Irinel Ioan PSD NU
187. Stănescu Alexandru PSD DA
188. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
189. Suciu Matei PSD NU
190. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
191. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
192. Șotcan Theodora PSD NU
193. Șovăială Constantin PNL NU
194. Ștefan Corneliu PSD NU
195. Ștefan Viorel PSD NU
196. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
197. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
198. Teiș Alina PSD NU
199. Terea Ioan PSD NU
200. Tîlvăr Angel PSD NU
201. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
202. Toma Ilie PSD NU
203. Tripa Florin-Dan PSD NU
204. Tudor Beatrice PSD NU
205. Turcan Raluca PNL NU
206. Tușa Adriana Diana PSD NU
207. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
208. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
209. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
210. Velcea Nicolae PSD NU
211. Vișan George-Gabriel PSD NU
212. Vîlceanu Dan PNL NU
213. Vîrză Mihăiță PSD NU
214. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
215. Vlase Petru Gabriel PSD NU
216. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
217. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
218. Zainea Cornel USR DA
219. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
220. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 ianuarie 2018, 17:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro