Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 13:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 13:42

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.3 (1)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:223 - 125 42 21 9 9 7 8 2
- voturi pentru (DA):144 - 125 - - 8 8 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):74 - - 42 20 - - 7 3 2
- abțineri:3 - - - - 1 1 - 1 -
- nu au votat:2 - - - 1 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Anton Anton ALDE Abținere
10. Apjok Norbert UDMR Abținere
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR -
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL NU
25. Bichineț Corneliu PMP NU
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL NU
30. Bodea Marius PNL NU
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL NU
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR NU
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL NU
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cherecheș Florica PNL NU
50. Chichirău Cosette-Paula USR NU
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Cosma Andreea PSD DA
59. Cosma Lavinia-Corina USR NU
60. Cristache Cătălin PMP NU
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
63. Culeafă Mihai PNL NU
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Dan Nicușor Daniel USR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR NU
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL NU
80. Firczak Iulius Marian Minoritati -
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Furic Iarco Minoritati Abținere
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Găină Mihăiță PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
91. Gheorghe Tinel PNL NU
92. Gheorghiu Bogdan PNL NU
93. Gherman Dumitru PSD DA
94. Ghilea Găvrilă PNL NU
95. Ghinea Cristian USR NU
96. Gilia Claudia PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
98. Halici Nicușor PSD DA
99. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
100. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Iftimie Neculai PSD DA
104. Ignat Miron Minoritati DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Ion Stelian-Cristian USR NU
107. Ioniță Antoneta PNL NU
108. Iordache Florin PSD DA
109. Itu Cornel PSD DA
110. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
111. Jivan Luminița-Maria PSD DA
112. Lazăr Sorin PSD DA
113. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
114. Lovin Dumitru ALDE DA
115. Lungu Tudorița PNL NU
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Mareș Mara PNL NU
120. Marica Petru-Sorin PSD DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
125. Mihalescul Dumitru PNL NU
126. Mînzatu Roxana PSD DA
127. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Mohaci Mihai PSD DA
130. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
132. Movilă Petru PMP NU
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
135. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
136. Neață Eugen PSD DA
137. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
138. Nicoară Romeo Florin PNL NU
139. Nistor Laurențiu PSD DA
140. Niță Mihai ALDE DA
141. Niță Nicu PSD DA
142. Nosa Iuliu PSD DA
143. Oprea Dumitru PNL NU
144. Oros Nechita-Adrian PNL NU
145. Oteșanu Daniela PSD DA
146. Pană Adriana-Doina PSD DA
147. Paraschiv Rodica PSD DA
148. Pașcan Emil-Marius PMP NU
149. Pau Radu - Adrian PSD DA
150. Păle Dănuț PSD DA
151. Petrea Gabriel PSD DA
152. Petric Octavian PSD DA
153. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
154. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
155. Plumb Rovana PSD DA
156. Pop Georgian PSD DA
157. Pop Tudor Rareș USR NU
158. Popa Florin PSD DA
159. Popa Mihai Valentin PSD DA
160. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
161. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
162. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
163. Presură Alexandra PSD DA
164. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
165. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
166. Prună Cristina-Mădălina USR NU
167. Radu Anișoara PSD DA
168. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
169. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
170. Rădulescu Alexandru PSD DA
171. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
172. Răduț Violeta PSD DA
173. Roman Florin-Claudiu PNL NU
174. Roman Ioan Sorin PSD DA
175. Romanescu Cristinel PNL NU
176. Rotaru Alexandru PSD DA
177. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
178. Sefer Cristian-George PMP NU
179. Seres Dénes UDMR DA
180. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
181. Simonis Alfred - Robert PSD DA
182. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
183. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
184. Solomon Adrian PSD DA
185. Spânu Ion PSD DA
186. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
187. Stancu Florinel PSD DA
188. Stativă Irinel Ioan PSD DA
189. Stănescu Alexandru PSD DA
190. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
191. Suciu Matei PSD DA
192. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
193. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
194. Șotcan Theodora PSD DA
195. Șovăială Constantin PNL NU
196. Ștefan Corneliu PSD DA
197. Ștefan Viorel PSD DA
198. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
199. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
200. Teiș Alina PSD DA
201. Terea Ioan PSD DA
202. Tîlvăr Angel PSD DA
203. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
204. Toma Ilie PSD DA
205. Tripa Florin-Dan PSD DA
206. Tudor Beatrice PSD DA
207. Turcan Raluca PNL NU
208. Tușa Adriana Diana PSD DA
209. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
210. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
211. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
212. Velcea Nicolae PSD DA
213. Vișan George-Gabriel PSD DA
214. Vîlceanu Dan PNL NU
215. Vîrză Mihăiță PSD DA
216. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
217. Vlase Petru Gabriel PSD DA
218. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
219. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
220. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
221. Zainea Cornel USR NU
222. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
223. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 ianuarie 2018, 22:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro