Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 13:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 13:43

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.3-tot
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:226 125 44 24 9 9 6 6 3
- voturi pentru (DA):144 125 - - 9 7 - 2 1
- voturi împotrivă (NU):78 - 44 23 - - 6 3 2
- abțineri:3 - - - - 2 - 1 -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Anton Anton ALDE Abținere
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR -
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL NU
24. Bichineț Corneliu PMP NU
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bodea Marius PNL NU
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL NU
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR NU
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL NU
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cherecheș Florica PNL NU
50. Chichirău Cosette-Paula USR NU
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP NU
59. Cosma Andreea PSD DA
60. Cosma Lavinia-Corina USR NU
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
63. Culeafă Mihai PNL NU
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Dan Nicușor Daniel USR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR NU
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL NU
80. Florea Damian - DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Furic Iarco Minoritati Abținere
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
90. Gheorghe Tinel PNL NU
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Ghilea Găvrilă PNL NU
93. Ghinea Cristian USR NU
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Goga Octavian PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
97. Halici Nicușor PSD DA
98. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
99. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Iftimie Neculai PSD DA
104. Ignat Miron Minoritati DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Ion Stelian-Cristian USR NU
107. Ioniță Antoneta PNL NU
108. Iordache Florin PSD DA
109. Itu Cornel PSD DA
110. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
111. Jivan Luminița-Maria PSD DA
112. Lazăr Sorin PSD DA
113. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
114. Lovin Dumitru ALDE Abținere
115. Lungu Tudorița PNL NU
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Mareș Mara PNL NU
120. Marica Petru-Sorin PSD DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
125. Mihalescul Dumitru PNL NU
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
127. Mînzatu Roxana PSD DA
128. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
129. Mocioalcă Ion PSD DA
130. Mohaci Mihai PSD DA
131. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
135. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
136. Neagu Nicolae PNL NU
137. Neață Eugen PSD DA
138. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
139. Nicoară Romeo Florin PNL NU
140. Nistor Laurențiu PSD DA
141. Niță Mihai ALDE DA
142. Niță Nicu PSD DA
143. Nosa Iuliu PSD DA
144. Oprea Dumitru PNL NU
145. Oros Nechita-Adrian PNL NU
146. Oteșanu Daniela PSD DA
147. Pană Adriana-Doina PSD DA
148. Paraschiv Rodica PSD DA
149. Pașcan Emil-Marius PMP NU
150. Pau Radu - Adrian PSD DA
151. Păle Dănuț PSD DA
152. Petrea Gabriel PSD DA
153. Petric Octavian PSD DA
154. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
155. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
156. Plumb Rovana PSD DA
157. Pop Georgian PSD DA
158. Pop Tudor Rareș USR NU
159. Popa Florin PSD DA
160. Popa Mihai Valentin PSD DA
161. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
162. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
163. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
164. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
165. Presură Alexandra PSD DA
166. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
167. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
168. Prună Cristina-Mădălina USR NU
169. Radu Anișoara PSD DA
170. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
171. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
172. Rădulescu Alexandru PSD DA
173. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
174. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
175. Răduț Violeta PSD DA
176. Roman Florin-Claudiu PNL NU
177. Roman Ioan Sorin PSD DA
178. Romanescu Cristinel PNL NU
179. Rotaru Alexandru PSD DA
180. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
181. Sefer Cristian-George PMP NU
182. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
183. Seres Dénes UDMR DA
184. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
185. Simonis Alfred - Robert PSD DA
186. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
187. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
188. Solomon Adrian PSD DA
189. Spânu Ion PSD DA
190. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
191. Stancu Florinel PSD DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stănescu Alexandru PSD DA
194. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
195. Suciu Matei PSD DA
196. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
197. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
198. Șotcan Theodora PSD DA
199. Șovăială Constantin PNL NU
200. Ștefan Corneliu PSD DA
201. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
202. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
203. Teiș Alina PSD DA
204. Terea Ioan PSD DA
205. Tîlvăr Angel PSD DA
206. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
207. Toma Ilie PSD DA
208. Tripa Florin-Dan PSD DA
209. Tudor Beatrice PSD DA
210. Turcan Raluca PNL NU
211. Tușa Adriana Diana PSD DA
212. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
213. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
214. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
215. Velcea Nicolae PSD DA
216. Vișan George-Gabriel PSD DA
217. Vîlceanu Dan PNL NU
218. Vîrză Mihăiță PSD DA
219. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
220. Vlase Petru Gabriel PSD DA
221. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
222. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
223. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
224. Zainea Cornel USR NU
225. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 iulie 2018, 8:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro