Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 13:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 13:51

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.5-tot
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:220 124 40 22 8 9 6 7 4
- voturi pentru (DA):144 123 - - 8 9 - 2 2
- voturi împotrivă (NU):73 - 40 22 - - 6 3 2
- abțineri:2 - - - - - - 2 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR NU
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL NU
23. Bichineț Corneliu PMP NU
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Bran Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR NU
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calista Mara-Daniela PNL NU
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chichirău Cosette-Paula USR NU
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP NU
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR NU
58. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
60. Culeafă Mihai PNL NU
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Dan Nicușor Daniel USR NU
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Dobre Mircea-Titus PSD DA
66. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
67. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
68. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
70. Drulă Cătălin USR NU
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL NU
76. Florea Damian - DA
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Furic Iarco Minoritati Abținere
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
87. Gheorghe Tinel PNL NU
88. Gherman Dumitru PSD DA
89. Ghilea Găvrilă PNL NU
90. Ghinea Cristian USR NU
91. Gilia Claudia PSD DA
92. Goga Octavian PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
94. Halici Nicușor PSD DA
95. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
96. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Iftimie Neculai PSD DA
101. Ignat Miron Minoritati DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR NU
104. Ioniță Antoneta PNL NU
105. Iordache Florin PSD DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
108. Jivan Luminița-Maria PSD DA
109. Lazăr Sorin PSD DA
110. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
111. Lovin Dumitru ALDE DA
112. Lungu Tudorița PNL NU
113. Lupașcu Costel PSD DA
114. Macovei Silviu Nicu PSD DA
115. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
116. Manole Petre-Florin PSD DA
117. Mareș Mara PNL NU
118. Marica Petru-Sorin PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
120. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
121. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
122. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
123. Mihalescul Dumitru PNL NU
124. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
125. Mînzatu Roxana PSD DA
126. Mocioalcă Ion PSD DA
127. Mohaci Mihai PSD DA
128. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
129. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
130. Movilă Petru PMP NU
131. Munteanu Ioan PSD DA
132. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
133. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
134. Neață Eugen PSD DA
135. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
136. Nicoară Romeo Florin PNL NU
137. Nistor Laurențiu PSD DA
138. Niță Mihai ALDE DA
139. Niță Nicu PSD DA
140. Nosa Iuliu PSD DA
141. Oros Nechita-Adrian PNL NU
142. Oteșanu Daniela PSD DA
143. Pană Adriana-Doina PSD DA
144. Paraschiv Rodica PSD DA
145. Pașcan Emil-Marius PMP NU
146. Pau Radu - Adrian PSD DA
147. Păle Dănuț PSD DA
148. Petrea Gabriel PSD DA
149. Petric Octavian PSD DA
150. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
151. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
152. Plumb Rovana PSD DA
153. Pop Georgian PSD DA
154. Pop Tudor Rareș USR NU
155. Popa Florin PSD DA
156. Popa Mihai Valentin PSD DA
157. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
158. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
159. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
160. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
161. Presură Alexandra PSD DA
162. Prună Cristina-Mădălina USR NU
163. Radu Anișoara PSD DA
164. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
165. Rădulescu Alexandru PSD DA
166. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
167. Răduț Violeta PSD DA
168. Roman Florin-Claudiu PNL NU
169. Roman Ioan Sorin PSD DA
170. Romanescu Cristinel PNL NU
171. Rotaru Alexandru PSD DA
172. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
173. Sefer Cristian-George PMP NU
174. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
177. Simonis Alfred - Robert PSD DA
178. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
179. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
180. Solomon Adrian PSD DA
181. Spânu Ion PSD DA
182. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
183. Stancu Florinel PSD DA
184. Stativă Irinel Ioan PSD DA
185. Stănescu Alexandru PSD DA
186. Suciu Matei PSD DA
187. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
188. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
189. Șotcan Theodora PSD DA
190. Șovăială Constantin PNL NU
191. Ștefan Corneliu PSD DA
192. Ștefan Viorel PSD -
193. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
194. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
195. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
196. Teiș Alina PSD DA
197. Terea Ioan PSD DA
198. Tîlvăr Angel PSD DA
199. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
200. Toma Ilie PSD DA
201. Tripa Florin-Dan PSD DA
202. Tudor Beatrice PSD DA
203. Turcan Raluca PNL NU
204. Tușa Adriana Diana PSD DA
205. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
206. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
207. Varga Vasile PNL NU
208. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
209. Velcea Nicolae PSD DA
210. Vișan George-Gabriel PSD DA
211. Vîlceanu Dan PNL NU
212. Vîrză Mihăiță PSD DA
213. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
214. Vlase Petru Gabriel PSD DA
215. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
216. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
217. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
218. Zainea Cornel USR NU
219. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
220. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 octombrie 2018, 2:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro