Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 14:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 14:04

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.15 (3)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:231 126 48 20 10 9 3 11 4
- voturi pentru (DA):209 126 48 2 10 9 1 10 3
- voturi împotrivă (NU):19 - - 16 - - 2 - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:2 - - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR NU
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chichirău Cosette-Paula USR NU
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP NU
58. Cosma Andreea PSD DA
59. Cosma Lavinia-Corina USR NU
60. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Culeafă Mihai PNL DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Dan Nicușor Daniel USR DA
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
71. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drulă Cătălin USR NU
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Florea Damian - DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Furic Iarco Minoritati DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
86. Găină Mihăiță PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
89. Gheorghiu Bogdan PNL DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Ghilea Găvrilă PNL DA
93. Gilia Claudia PSD DA
94. Giugea Nicolae PNL DA
95. Goga Octavian PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
97. Gudu Vasile PNL DA
98. Halici Nicușor PSD DA
99. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
100. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Iftimie Neculai PSD DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Ion Stelian-Cristian USR NU
108. Ionescu George PNL DA
109. Ioniță Antoneta PNL DA
110. Iordache Florin PSD DA
111. Itu Cornel PSD DA
112. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
113. Jivan Luminița-Maria PSD DA
114. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
115. Lazăr Sorin PSD DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
117. Longher Victoria Minoritati DA
118. Lovin Dumitru ALDE DA
119. Lupașcu Costel PSD DA
120. Macovei Silviu Nicu PSD DA
121. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
122. Manole Petre-Florin PSD DA
123. Mareș Mara PNL DA
124. Marica Petru-Sorin PSD DA
125. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
126. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
129. Mihalescul Dumitru PNL DA
130. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
131. Mînzatu Roxana PSD DA
132. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Mohaci Mihai PSD DA
135. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
136. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
137. Movilă Petru PMP NU
138. Munteanu Ioan PSD DA
139. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
141. Neață Eugen PSD DA
142. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
143. Nicoară Romeo Florin PNL DA
144. Nistor Laurențiu PSD DA
145. Niță Mihai ALDE DA
146. Niță Nicu PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Olar Corneliu PNL DA
149. Oprea Dumitru PNL DA
150. Oros Nechita-Adrian PNL DA
151. Oteșanu Daniela PSD DA
152. Pană Adriana-Doina PSD DA
153. Paraschiv Rodica PSD DA
154. Pau Radu - Adrian PSD DA
155. Păle Dănuț PSD DA
156. Petrea Gabriel PSD DA
157. Petric Octavian PSD DA
158. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
159. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
160. Plumb Rovana PSD DA
161. Pop Georgian PSD DA
162. Popa Florin PSD DA
163. Popa Mihai Valentin PSD DA
164. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
165. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
166. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
167. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
168. Presură Alexandra PSD DA
169. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
170. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
171. Prună Cristina-Mădălina USR NU
172. Radu Anișoara PSD DA
173. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
174. Rădulescu Alexandru PSD DA
175. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
176. Răduț Violeta PSD DA
177. Roman Florin-Claudiu PNL DA
178. Roman Ioan Sorin PSD DA
179. Romanescu Cristinel PNL DA
180. Rotaru Alexandru PSD DA
181. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
182. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
183. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
184. Seres Dénes UDMR DA
185. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
186. Simonis Alfred - Robert PSD DA
187. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
188. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
189. Solomon Adrian PSD DA
190. Spânu Ion PSD DA
191. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR -
192. Stancu Florinel PSD DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stănescu Alexandru PSD DA
195. Suciu Matei PSD DA
196. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
197. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
198. Șișcu George PNL DA
199. Șotcan Theodora PSD DA
200. Șovăială Constantin PNL DA
201. Ștefan Corneliu PSD DA
202. Ștefan Ion PNL DA
203. Ștefan Viorel PSD DA
204. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
205. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
206. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
207. Teiș Alina PSD DA
208. Terea Ioan PSD DA
209. Tîlvăr Angel PSD DA
210. Toma Ilie PSD DA
211. Tripa Florin-Dan PSD DA
212. Tudor Beatrice PSD DA
213. Turcan Raluca PNL DA
214. Tușa Adriana Diana PSD DA
215. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
216. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
217. Varga Vasile PNL DA
218. Vasile Daniel Minoritati DA
219. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
220. Velcea Nicolae PSD DA
221. Vișan George-Gabriel PSD DA
222. Vîlceanu Dan PNL DA
223. Vîrză Mihăiță PSD DA
224. Vlad Sergiu Cosmin USR -
225. Vlase Petru Gabriel PSD DA
226. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
227. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
228. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
229. Zainea Cornel USR NU
230. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
231. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 iulie 2018, 1:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro