Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 13:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 13:50

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.5 - Amr
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:218 - 123 43 21 6 9 6 6 4
- voturi pentru (DA):26 - - 1 18 5 - 1 - 1
- voturi împotrivă (NU):186 - 123 42 - 1 8 5 4 3
- abțineri:3 - - - - - 1 - 2 -
- nu au votat:3 - - - 3 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL NU
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Anton Anton ALDE NU
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Axinte Vasile PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD NU
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR -
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL NU
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
25. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
26. Bode Lucian Nicolae PNL NU
27. Bodea Marius PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
30. Bontea Vlad PSD NU
31. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
32. Borza Remus-Adrian - NU
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
34. Bran Ioana PSD NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
36. Budăi Marius-Constantin PSD NU
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
39. Bulai Iulian USR DA
40. Burciu Cristina PSD NU
41. Calista Mara-Daniela PNL NU
42. Calotă Florică Ică ALDE NU
43. Căciulă Aurel PSD NU
44. Călin Ion PSD NU
45. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chichirău Cosette-Paula USR DA
49. Chiriac Viorel PSD NU
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
51. Ciuhodaru Tudor PSD NU
52. Cîtea Vasile PSD NU
53. Cobuz Maricela PSD NU
54. Cocoș Vasile PSD NU
55. Codreanu Constantin PMP NU
56. Cosma Andreea PSD NU
57. Cosma Lavinia-Corina USR DA
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
59. Culeafă Mihai PNL NU
60. Cupă Ion ALDE NU
61. Cupșa Ioan PNL NU
62. Dan Nicușor Daniel USR DA
63. Dinu Cristina-Elena PSD NU
64. Dîrzu Ioan PSD NU
65. Dobre Mircea-Titus PSD NU
66. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
67. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
68. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
70. Drulă Cătălin USR DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
72. Dunava Costel Neculai PSD NU
73. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
74. Fădor Angelica PNL NU
75. Florea Damian - NU
76. Florea Oana-Consuela PSD NU
77. Floroiu Ionel PSD NU
78. Furic Iarco Minoritati Abținere
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
80. Gavrilă Camelia PSD NU
81. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
82. Găină Mihăiță PSD NU
83. Georgescu Nicolae PSD NU
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
85. Gheorghe Tinel PNL NU
86. Gheorghiu Bogdan PNL NU
87. Gherman Dumitru PSD NU
88. Ghilea Găvrilă PNL NU
89. Gilia Claudia PSD NU
90. Goga Octavian PSD NU
91. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
92. Halici Nicușor PSD NU
93. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
94. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
95. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
96. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
97. Iancu Iulian PSD NU
98. Iftimie Neculai PSD NU
99. Ignat Miron Minoritati Abținere
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
101. Ion Stelian-Cristian USR DA
102. Ioniță Antoneta PNL NU
103. Iordache Florin PSD NU
104. Itu Cornel PSD NU
105. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
106. Jivan Luminița-Maria PSD NU
107. Lazăr Sorin PSD NU
108. Lovin Dumitru ALDE NU
109. Lungu Tudorița PNL NU
110. Lupașcu Costel PSD NU
111. Macovei Silviu Nicu PSD NU
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
113. Manole Petre-Florin PSD NU
114. Mareș Mara PNL NU
115. Marica Petru-Sorin PSD NU
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
118. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
119. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
120. Mihalescul Dumitru PNL NU
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
122. Mînzatu Roxana PSD NU
123. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
124. Mocioalcă Ion PSD NU
125. Mohaci Mihai PSD NU
126. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
128. Movilă Petru PMP NU
129. Munteanu Ioan PSD NU
130. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
131. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
132. Neață Eugen PSD NU
133. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
134. Nicoară Romeo Florin PNL NU
135. Nistor Laurențiu PSD NU
136. Niță Mihai ALDE NU
137. Niță Nicu PSD NU
138. Oprea Dumitru PNL NU
139. Oros Nechita-Adrian PNL NU
140. Oteșanu Daniela PSD NU
141. Pană Adriana-Doina PSD NU
142. Paraschiv Rodica PSD NU
143. Pașcan Emil-Marius PMP NU
144. Pau Radu - Adrian PSD NU
145. Păle Dănuț PSD NU
146. Petrea Gabriel PSD NU
147. Petric Octavian PSD NU
148. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
149. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
150. Plumb Rovana PSD NU
151. Pop Georgian PSD NU
152. Pop Tudor Rareș USR -
153. Popa Florin PSD NU
154. Popa Mihai Valentin PSD NU
155. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
156. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
157. Presură Alexandra PSD NU
158. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
159. Prună Cristina-Mădălina USR DA
160. Radu Anișoara PSD NU
161. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
162. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
163. Rădulescu Alexandru PSD NU
164. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
165. Răduț Violeta PSD NU
166. Roman Florin-Claudiu PNL NU
167. Roman Ioan Sorin PSD NU
168. Romanescu Cristinel PNL NU
169. Rotaru Alexandru PSD NU
170. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
171. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
172. Sefer Cristian-George PMP NU
173. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
174. Seres Dénes UDMR NU
175. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
176. Simonis Alfred - Robert PSD NU
177. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
178. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
179. Solomon Adrian PSD NU
180. Spânu Ion PSD NU
181. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
182. Stancu Florinel PSD NU
183. Stativă Irinel Ioan PSD NU
184. Stănescu Alexandru PSD NU
185. Suciu Matei PSD NU
186. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
187. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
188. Șotcan Theodora PSD NU
189. Ștefan Corneliu PSD NU
190. Ștefan Viorel PSD NU
191. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
192. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
193. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
194. Teiș Alina PSD NU
195. Terea Ioan PSD NU
196. Tîlvăr Angel PSD NU
197. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
198. Toma Ilie PSD NU
199. Tripa Florin-Dan PSD NU
200. Tudor Beatrice PSD NU
201. Turcan Raluca PNL NU
202. Tușa Adriana Diana PSD NU
203. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
204. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
205. Varga Vasile PNL NU
206. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
207. Velcea Nicolae PSD NU
208. Vișan George-Gabriel PSD NU
209. Vîlceanu Dan PNL NU
210. Vîrză Mihăiță PSD NU
211. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
212. Vlase Petru Gabriel PSD NU
213. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
214. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
215. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
216. Zainea Cornel USR DA
217. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
218. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 ianuarie 2018, 14:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro