Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 13:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 13:49

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.5 - Amr
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:220 - 124 44 23 8 8 3 6 4
- voturi pentru (DA):22 - - 1 20 - - - - 1
- voturi împotrivă (NU):194 - 124 43 - 8 8 3 5 3
- abțineri:1 - - - - - - - 1 -
- nu au votat:3 - - - 3 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD NU
9. Anton Anton ALDE NU
10. Apjok Norbert UDMR NU
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE NU
13. Axinte Vasile PSD NU
14. Babuș Radu PSD NU
15. Balan Ioan PNL NU
16. Balint Liviu-Ioan PSD NU
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Benedek Zacharie UDMR NU
21. Benga Tudor - Vlad USR -
22. Benkő Erika UDMR NU
23. Bica Dănuț PNL NU
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
26. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
31. Bontea Vlad PSD NU
32. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
33. Borza Remus-Adrian - NU
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
35. Bran Ioana PSD NU
36. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
37. Budăi Marius-Constantin PSD NU
38. Buican Cristian PNL NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
40. Bulai Iulian USR DA
41. Burciu Cristina PSD NU
42. Calista Mara-Daniela PNL NU
43. Calotă Florică Ică ALDE NU
44. Căciulă Aurel PSD NU
45. Călin Ion PSD NU
46. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chichirău Cosette-Paula USR DA
49. Chiriac Viorel PSD NU
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
51. Ciuhodaru Tudor PSD NU
52. Cîtea Vasile PSD NU
53. Cobuz Maricela PSD NU
54. Cocoș Vasile PSD NU
55. Codreanu Constantin PMP NU
56. Cosma Andreea PSD NU
57. Cosma Lavinia-Corina USR DA
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
59. Culeafă Mihai PNL NU
60. Cupă Ion ALDE NU
61. Dan Nicușor Daniel USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD NU
63. Dîrzu Ioan PSD NU
64. Dobre Mircea-Titus PSD NU
65. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
67. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
71. Dunava Costel Neculai PSD NU
72. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
73. Farago Petru UDMR NU
74. Fădor Angelica PNL NU
75. Florea Damian - NU
76. Florea Oana-Consuela PSD NU
77. Floroiu Ionel PSD NU
78. Furic Iarco Minoritati Abținere
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
80. Gavrilă Camelia PSD NU
81. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
82. Găină Mihăiță PSD NU
83. Georgescu Nicolae PSD NU
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
85. Gheorghe Tinel PNL NU
86. Gheorghiu Bogdan PNL NU
87. Gherman Dumitru PSD NU
88. Ghilea Găvrilă PNL NU
89. Ghinea Cristian USR DA
90. Gilia Claudia PSD NU
91. Goga Octavian PSD NU
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
93. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
94. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
95. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
96. Iancu Iulian PSD NU
97. Iftimie Neculai PSD NU
98. Ignat Miron Minoritati NU
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
100. Ion Stelian-Cristian USR DA
101. Ioniță Antoneta PNL NU
102. Iordache Florin PSD NU
103. Itu Cornel PSD NU
104. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
105. Jivan Luminița-Maria PSD NU
106. Lazăr Sorin PSD NU
107. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
108. Lovin Dumitru ALDE NU
109. Lungu Tudorița PNL NU
110. Lupașcu Costel PSD NU
111. Macovei Silviu Nicu PSD NU
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
113. Manole Petre-Florin PSD NU
114. Mareș Mara PNL NU
115. Marica Petru-Sorin PSD NU
116. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
117. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
118. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
119. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
120. Mihalescul Dumitru PNL NU
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
122. Mînzatu Roxana PSD NU
123. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
124. Mocioalcă Ion PSD NU
125. Mohaci Mihai PSD NU
126. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
128. Movilă Petru PMP NU
129. Munteanu Ioan PSD NU
130. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
131. Neagu Nicolae PNL NU
132. Neață Eugen PSD NU
133. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
134. Nicoară Romeo Florin PNL NU
135. Nistor Laurențiu PSD NU
136. Niță Mihai ALDE NU
137. Niță Nicu PSD NU
138. Nosa Iuliu PSD NU
139. Oprea Dumitru PNL NU
140. Oros Nechita-Adrian PNL NU
141. Oteșanu Daniela PSD NU
142. Pană Adriana-Doina PSD NU
143. Paraschiv Rodica PSD NU
144. Pașcan Emil-Marius PMP NU
145. Pau Radu - Adrian PSD NU
146. Păle Dănuț PSD NU
147. Petrea Gabriel PSD NU
148. Petric Octavian PSD NU
149. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
150. Plumb Rovana PSD NU
151. Pop Georgian PSD NU
152. Pop Tudor Rareș USR -
153. Popa Florin PSD NU
154. Popa Mihai Valentin PSD NU
155. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
156. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
157. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
158. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
159. Presură Alexandra PSD NU
160. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
161. Prună Cristina-Mădălina USR DA
162. Radu Anișoara PSD NU
163. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
164. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
165. Rădulescu Alexandru PSD NU
166. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
167. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
168. Răduț Violeta PSD NU
169. Roman Florin-Claudiu PNL NU
170. Roman Ioan Sorin PSD NU
171. Romanescu Cristinel PNL NU
172. Rotaru Alexandru PSD NU
173. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
174. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
175. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
176. Seres Dénes UDMR NU
177. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
178. Simonis Alfred - Robert PSD NU
179. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
180. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
181. Solomon Adrian PSD NU
182. Spânu Ion PSD NU
183. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
184. Stancu Florinel PSD NU
185. Stativă Irinel Ioan PSD NU
186. Stănescu Alexandru PSD NU
187. Suciu Matei PSD NU
188. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
189. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
190. Șotcan Theodora PSD NU
191. Șovăială Constantin PNL NU
192. Ștefan Corneliu PSD NU
193. Ștefan Viorel PSD NU
194. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
195. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
196. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
197. Teiș Alina PSD NU
198. Terea Ioan PSD NU
199. Tîlvăr Angel PSD NU
200. Toma Ilie PSD NU
201. Tripa Florin-Dan PSD NU
202. Tudor Beatrice PSD NU
203. Turcan Raluca PNL NU
204. Tușa Adriana Diana PSD NU
205. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
206. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
207. Varga Vasile PNL NU
208. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
209. Velcea Nicolae PSD NU
210. Vișan George-Gabriel PSD NU
211. Vîlceanu Dan PNL NU
212. Vîrză Mihăiță PSD NU
213. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
214. Vlase Petru Gabriel PSD NU
215. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
216. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
217. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
218. Zainea Cornel USR DA
219. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
220. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 ianuarie 2018, 8:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro