Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 13:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 13:45

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.4-tot
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:222 120 45 24 9 9 4 7 4
- voturi pentru (DA):142 120 - - 9 9 - 2 2
- voturi împotrivă (NU):77 - 45 23 - - 4 3 2
- abțineri:2 - - - - - - 2 -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL NU
24. Bichineț Corneliu PMP NU
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bodea Marius PNL NU
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
34. Borza Remus-Adrian - DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL NU
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR NU
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL NU
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cherecheș Florica PNL NU
50. Chichirău Cosette-Paula USR NU
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP NU
58. Cosma Andreea PSD DA
59. Cosma Lavinia-Corina USR NU
60. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Culeafă Mihai PNL NU
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL NU
65. Dan Nicușor Daniel USR NU
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Drulă Cătălin USR NU
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL NU
78. Florea Damian - DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Furic Iarco Minoritati Abținere
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
83. Gavrilă Camelia PSD DA
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
88. Gheorghe Tinel PNL NU
89. Gherman Dumitru PSD DA
90. Ghilea Găvrilă PNL NU
91. Ghinea Cristian USR -
92. Gilia Claudia PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
94. Halici Nicușor PSD DA
95. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
96. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Iftimie Neculai PSD DA
101. Ignat Miron Minoritati DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR NU
104. Ioniță Antoneta PNL NU
105. Iordache Florin PSD DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
108. Jivan Luminița-Maria PSD DA
109. Lazăr Sorin PSD DA
110. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
111. Lovin Dumitru ALDE DA
112. Lungu Tudorița PNL NU
113. Lupașcu Costel PSD DA
114. Macovei Silviu Nicu PSD DA
115. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
116. Manole Petre-Florin PSD DA
117. Mareș Mara PNL NU
118. Marica Petru-Sorin PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
120. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
121. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
122. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
123. Mihalescul Dumitru PNL NU
124. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
125. Mînzatu Roxana PSD DA
126. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
127. Mocioalcă Ion PSD DA
128. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
129. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
130. Munteanu Ioan PSD DA
131. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
132. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
133. Neagu Nicolae PNL NU
134. Neață Eugen PSD DA
135. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
136. Nicoară Romeo Florin PNL NU
137. Nistor Laurențiu PSD DA
138. Niță Mihai ALDE DA
139. Niță Nicu PSD DA
140. Nosa Iuliu PSD DA
141. Oprea Dumitru PNL NU
142. Oros Nechita-Adrian PNL NU
143. Oteșanu Daniela PSD DA
144. Pană Adriana-Doina PSD DA
145. Pașcan Emil-Marius PMP NU
146. Pau Radu - Adrian PSD DA
147. Păle Dănuț PSD DA
148. Petrea Gabriel PSD DA
149. Petric Octavian PSD DA
150. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
151. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
152. Plumb Rovana PSD DA
153. Pop Georgian PSD DA
154. Pop Tudor Rareș USR NU
155. Popa Florin PSD DA
156. Popa Mihai Valentin PSD DA
157. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
158. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
159. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
160. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
161. Presură Alexandra PSD DA
162. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
163. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
164. Prună Cristina-Mădălina USR NU
165. Radu Anișoara PSD DA
166. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
167. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
168. Rădulescu Alexandru PSD DA
169. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
170. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
171. Răduț Violeta PSD DA
172. Roman Florin-Claudiu PNL NU
173. Roman Ioan Sorin PSD DA
174. Romanescu Cristinel PNL NU
175. Rotaru Alexandru PSD DA
176. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
177. Sefer Cristian-George PMP NU
178. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
179. Seres Dénes UDMR DA
180. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
181. Simonis Alfred - Robert PSD DA
182. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
183. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
184. Solomon Adrian PSD DA
185. Spânu Ion PSD DA
186. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
187. Stancu Florinel PSD DA
188. Stativă Irinel Ioan PSD DA
189. Stănescu Alexandru PSD DA
190. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
191. Suciu Matei PSD DA
192. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
193. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
194. Șotcan Theodora PSD DA
195. Șovăială Constantin PNL NU
196. Ștefan Corneliu PSD DA
197. Ștefan Viorel PSD DA
198. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
199. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
200. Teiș Alina PSD DA
201. Terea Ioan PSD DA
202. Tîlvăr Angel PSD DA
203. Toma Ilie PSD DA
204. Tripa Florin-Dan PSD DA
205. Tudor Beatrice PSD DA
206. Turcan Raluca PNL NU
207. Tușa Adriana Diana PSD DA
208. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
209. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
210. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
211. Velcea Nicolae PSD DA
212. Vișan George-Gabriel PSD DA
213. Vîlceanu Dan PNL NU
214. Vîrză Mihăiță PSD DA
215. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
216. Vlase Petru Gabriel PSD DA
217. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
218. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
219. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
220. Zainea Cornel USR NU
221. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
222. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 aprilie 2018, 8:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro