Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 16:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 16:25

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.23 d)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:168 108 25 7 4 9 5 7 3
- voturi pentru (DA):126 108 - - 4 9 - 4 1
- voturi împotrivă (NU):33 - 25 1 - - 5 - 2
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:7 - - 4 - - - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL NU
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Bichineț Corneliu PMP NU
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL NU
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Borza Remus-Adrian - DA
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buican Cristian PNL NU
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calista Mara-Daniela PNL NU
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Ciuhodaru Tudor PSD DA
43. Cîtea Vasile PSD DA
44. Cobuz Maricela PSD DA
45. Cocoș Vasile PSD DA
46. Cosma Andreea PSD DA
47. Cristache Cătălin PMP NU
48. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
49. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
50. Cupă Ion ALDE DA
51. Dinu Cristina-Elena PSD DA
52. Dîrzu Ioan PSD DA
53. Dobre Mircea-Titus PSD DA
54. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
55. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
56. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
57. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
58. Dunava Costel Neculai PSD DA
59. Duruș Vlad-Emanuel USR -
60. Fădor Angelica PNL NU
61. Floroiu Ionel PSD DA
62. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
64. Gavrilă Camelia PSD DA
65. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
66. Găină Mihăiță PSD DA
67. Georgescu Nicolae PSD DA
68. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
69. Gherman Dumitru PSD DA
70. Gilia Claudia PSD DA
71. Giugea Nicolae PNL NU
72. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
73. Halici Nicușor PSD DA
74. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
75. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
76. Iancu Marius-Ionel PSD DA
77. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
78. Ion Stelian-Cristian USR -
79. Ioniță Antoneta PNL NU
80. Iordache Florin PSD DA
81. Itu Cornel PSD DA
82. Lazăr Sorin PSD DA
83. Longher Victoria Minoritati DA
84. Lovin Dumitru ALDE DA
85. Lungu Tudorița PNL NU
86. Lupașcu Costel PSD DA
87. Macovei Silviu Nicu PSD DA
88. Manole Petre-Florin PSD DA
89. Mareș Mara PNL NU
90. Marica Petru-Sorin PSD DA
91. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
92. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
93. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
94. Mihalescul Dumitru PNL NU
95. Mînzatu Roxana PSD DA
96. Mohaci Mihai PSD DA
97. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
98. Munteanu Ioan PSD DA
99. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
100. Neagu Nicolae PNL NU
101. Neață Eugen PSD DA
102. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
103. Nicoară Romeo Florin PNL NU
104. Nistor Laurențiu PSD DA
105. Niță Mihai ALDE DA
106. Niță Nicu PSD DA
107. Nosa Iuliu PSD DA
108. Oteșanu Daniela PSD DA
109. Pambuccian Varujan Minoritati -
110. Pană Adriana-Doina PSD DA
111. Paraschiv Rodica PSD DA
112. Pau Radu - Adrian PSD DA
113. Păle Dănuț PSD DA
114. Petcu Toma-Florin ALDE DA
115. Petrea Gabriel PSD DA
116. Petric Octavian PSD DA
117. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
118. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
119. Pop Georgian PSD DA
120. Popa Florin PSD DA
121. Popa Mihai Valentin PSD DA
122. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
123. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
124. Presură Alexandra PSD DA
125. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
126. Radu Anișoara PSD DA
127. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
128. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
129. Răduț Violeta PSD DA
130. Roman Florin-Claudiu PNL NU
131. Roman Ioan Sorin PSD DA
132. Romanescu Cristinel PNL NU
133. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
134. Sefer Cristian-George PMP NU
135. Seidler Cristian-Gabriel USR -
136. Simonis Alfred - Robert PSD DA
137. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
138. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
139. Solomon Adrian PSD DA
140. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
141. Stancu Florinel PSD DA
142. Stativă Irinel Ioan PSD DA
143. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
144. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
145. Șotcan Theodora PSD DA
146. Șovăială Constantin PNL NU
147. Ștefan Corneliu PSD DA
148. Ștefan Viorel PSD DA
149. Teiș Alina PSD DA
150. Terea Ioan PSD DA
151. Toma Ilie PSD DA
152. Tomac Eugen PMP NU
153. Tudor Beatrice PSD DA
154. Turcan Raluca PNL NU
155. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
156. Varga Vasile PNL NU
157. Vasile Daniel Minoritati DA
158. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
159. Velcea Nicolae PSD DA
160. Vișan George-Gabriel PSD DA
161. Vîrză Mihăiță PSD DA
162. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
163. Vlase Petru Gabriel PSD DA
164. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
165. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
166. Zainea Cornel USR -
167. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
168. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 decembrie 2018, 22:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro