Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 16:26 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 16:26

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.23 e)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:173 109 25 11 4 9 5 7 3
- voturi pentru (DA):126 109 - - 4 9 - 3 1
- voturi împotrivă (NU):33 - 25 1 - - 5 - 2
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:13 - - 9 - - - 4 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL NU
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Borza Remus-Adrian - DA
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
28. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
29. Bran Ioana PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bulai Iulian USR -
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calista Mara-Daniela PNL NU
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Cristache Cătălin PMP NU
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
52. Cupă Ion ALDE DA
53. Dinu Cristina-Elena PSD DA
54. Dîrzu Ioan PSD DA
55. Dobre Mircea-Titus PSD DA
56. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
57. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
58. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
60. Dunava Costel Neculai PSD DA
61. Duruș Vlad-Emanuel USR -
62. Fădor Angelica PNL NU
63. Floroiu Ionel PSD DA
64. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
66. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
67. Găină Mihăiță PSD DA
68. Georgescu Nicolae PSD DA
69. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
70. Gherman Dumitru PSD DA
71. Gilia Claudia PSD DA
72. Giugea Nicolae PNL NU
73. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
74. Halici Nicușor PSD DA
75. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
76. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
77. Iancu Marius-Ionel PSD DA
78. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
79. Ion Stelian-Cristian USR -
80. Ioniță Antoneta PNL NU
81. Iordache Florin PSD DA
82. Itu Cornel PSD DA
83. Lazăr Sorin PSD DA
84. Longher Victoria Minoritati DA
85. Lovin Dumitru ALDE DA
86. Lungu Tudorița PNL NU
87. Lupașcu Costel PSD DA
88. Macovei Silviu Nicu PSD DA
89. Manole Petre-Florin PSD DA
90. Mareș Mara PNL NU
91. Marica Petru-Sorin PSD DA
92. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
93. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
94. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
95. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
96. Mihalescul Dumitru PNL NU
97. Mînzatu Roxana PSD DA
98. Mohaci Mihai PSD DA
99. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
100. Moșteanu Liviu-Ionuț USR -
101. Munteanu Ioan PSD DA
102. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
103. Neagu Nicolae PNL NU
104. Neață Eugen PSD DA
105. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
106. Nicoară Romeo Florin PNL NU
107. Nistor Laurențiu PSD DA
108. Niță Mihai ALDE DA
109. Niță Nicu PSD DA
110. Nosa Iuliu PSD DA
111. Oteșanu Daniela PSD DA
112. Pambuccian Varujan Minoritati -
113. Pană Adriana-Doina PSD DA
114. Paraschiv Rodica PSD DA
115. Pau Radu - Adrian PSD DA
116. Păle Dănuț PSD DA
117. Petcu Toma-Florin ALDE DA
118. Petrea Gabriel PSD DA
119. Petric Octavian PSD DA
120. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
121. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
122. Pop Georgian PSD DA
123. Popa Florin PSD DA
124. Popa Mihai Valentin PSD DA
125. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
126. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
127. Presură Alexandra PSD DA
128. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
129. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
130. Prună Cristina-Mădălina USR -
131. Radu Anișoara PSD DA
132. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
133. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
134. Rădulescu Dan-Răzvan USR -
135. Răduț Violeta PSD DA
136. Roman Florin-Claudiu PNL NU
137. Roman Ioan Sorin PSD DA
138. Romanescu Cristinel PNL NU
139. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
140. Sefer Cristian-George PMP NU
141. Simonis Alfred - Robert PSD DA
142. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
143. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
144. Solomon Adrian PSD DA
145. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR -
146. Stancu Florinel PSD DA
147. Stativă Irinel Ioan PSD DA
148. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
149. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
150. Șotcan Theodora PSD DA
151. Șovăială Constantin PNL NU
152. Ștefan Corneliu PSD DA
153. Ștefan Viorel PSD DA
154. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
155. Teiș Alina PSD DA
156. Terea Ioan PSD DA
157. Toma Ilie PSD DA
158. Tomac Eugen PMP NU
159. Tudor Beatrice PSD DA
160. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
161. Varga Vasile PNL NU
162. Vasile Daniel Minoritati DA
163. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
164. Velcea Nicolae PSD DA
165. Vișan George-Gabriel PSD DA
166. Vîrză Mihăiță PSD DA
167. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
168. Vlase Petru Gabriel PSD DA
169. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
170. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
171. Zainea Cornel USR -
172. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
173. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 decembrie 2018, 19:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro