Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 16:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 16:28

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.23 (2/1)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:165 107 26 5 4 9 5 7 2
- voturi pentru (DA):123 107 - - 4 9 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):35 - 26 1 - - 5 1 2
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:6 - - 3 - - - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL NU
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Bichineț Corneliu PMP NU
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL NU
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calista Mara-Daniela PNL NU
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciuhodaru Tudor PSD DA
42. Cîtea Vasile PSD DA
43. Cobuz Maricela PSD DA
44. Cocoș Vasile PSD DA
45. Cristache Cătălin PMP NU
46. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
47. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
48. Cupă Ion ALDE DA
49. Dinu Cristina-Elena PSD DA
50. Dîrzu Ioan PSD DA
51. Dobre Mircea-Titus PSD DA
52. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
53. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
54. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
56. Dunava Costel Neculai PSD DA
57. Duruș Vlad-Emanuel USR -
58. Fădor Angelica PNL NU
59. Floroiu Ionel PSD DA
60. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
62. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
63. Găină Mihăiță PSD DA
64. Georgescu Nicolae PSD DA
65. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
66. Gherman Dumitru PSD DA
67. Gilia Claudia PSD DA
68. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
69. Halici Nicușor PSD DA
70. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
71. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
72. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
73. Iancu Marius-Ionel PSD DA
74. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
75. Ion Stelian-Cristian USR -
76. Ioniță Antoneta PNL NU
77. Iordache Florin PSD DA
78. Itu Cornel PSD DA
79. Lazăr Sorin PSD DA
80. Longher Victoria Minoritati DA
81. Lovin Dumitru ALDE DA
82. Lungu Tudorița PNL NU
83. Lupașcu Costel PSD DA
84. Macovei Silviu Nicu PSD DA
85. Manole Petre-Florin PSD DA
86. Mareș Mara PNL NU
87. Marica Petru-Sorin PSD DA
88. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
89. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
90. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
91. Mihalescul Dumitru PNL NU
92. Mînzatu Roxana PSD DA
93. Mohaci Mihai PSD DA
94. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
95. Munteanu Ioan PSD DA
96. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
97. Neagu Nicolae PNL NU
98. Neață Eugen PSD DA
99. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
100. Nicoară Romeo Florin PNL NU
101. Nistor Laurențiu PSD DA
102. Niță Mihai ALDE DA
103. Niță Nicu PSD DA
104. Nosa Iuliu PSD DA
105. Oteșanu Daniela PSD DA
106. Pambuccian Varujan Minoritati -
107. Pană Adriana-Doina PSD DA
108. Paraschiv Rodica PSD DA
109. Pau Radu - Adrian PSD DA
110. Păle Dănuț PSD DA
111. Petcu Toma-Florin ALDE DA
112. Petrea Gabriel PSD DA
113. Petric Octavian PSD DA
114. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
115. Pop Georgian PSD DA
116. Popa Florin PSD DA
117. Popa Mihai Valentin PSD DA
118. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
119. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
120. Presură Alexandra PSD DA
121. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
122. Radu Anișoara PSD DA
123. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
124. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
125. Răduț Violeta PSD DA
126. Roman Florin-Claudiu PNL NU
127. Roman Ioan Sorin PSD DA
128. Romanescu Cristinel PNL NU
129. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
130. Sefer Cristian-George PMP NU
131. Simonis Alfred - Robert PSD DA
132. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
133. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
134. Solomon Adrian PSD DA
135. Stancu Florinel PSD DA
136. Stativă Irinel Ioan PSD DA
137. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
138. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
139. Șotcan Theodora PSD DA
140. Șovăială Constantin PNL NU
141. Ștefan Corneliu PSD DA
142. Ștefan Viorel PSD DA
143. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
144. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
145. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
146. Teiș Alina PSD DA
147. Terea Ioan PSD DA
148. Toma Ilie PSD DA
149. Tomac Eugen PMP NU
150. Tudor Beatrice PSD DA
151. Turcan Raluca PNL NU
152. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
153. Varga Vasile PNL NU
154. Vasile Daniel Minoritati DA
155. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
156. Velcea Nicolae PSD DA
157. Vișan George-Gabriel PSD DA
158. Vîrză Mihăiță PSD DA
159. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
160. Vlase Petru Gabriel PSD DA
161. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
162. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
163. Zainea Cornel USR -
164. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
165. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 septembrie 2018, 15:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro