Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 16:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 16:23

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.22 -Amr.66
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:178 110 26 13 4 9 5 8 3
- voturi pentru (DA):4 1 - 2 1 - - - -
- voturi împotrivă (NU):159 109 26 1 3 9 5 4 2
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:13 - - 8 - - - 4 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axinte Vasile PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PNL NU
14. Balint Liviu-Ioan PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR -
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
22. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
23. Bode Lucian Nicolae PNL NU
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
26. Bontea Vlad PSD NU
27. Borza Remus-Adrian - NU
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
29. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
30. Bran Ioana PSD NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Budăi Marius-Constantin PSD NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Bulai Iulian USR -
35. Burciu Cristina PSD NU
36. Calista Mara-Daniela PNL NU
37. Calotă Florică Ică ALDE NU
38. Căciulă Aurel PSD NU
39. Călin Ion PSD NU
40. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
41. Chiriac Viorel PSD NU
42. Ciocan Dan PSD NU
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
44. Ciuhodaru Tudor PSD NU
45. Cobuz Maricela PSD NU
46. Cocoș Vasile PSD NU
47. Cosma Andreea PSD NU
48. Cristache Cătălin PMP NU
49. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
50. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
51. Cupă Ion ALDE NU
52. Dinu Cristina-Elena PSD NU
53. Dîrzu Ioan PSD NU
54. Dobre Mircea-Titus PSD NU
55. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
57. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
58. Drulă Cătălin USR -
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
60. Dunava Costel Neculai PSD NU
61. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
62. Fădor Angelica PNL NU
63. Floroiu Ionel PSD NU
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
65. Gavrilă Camelia PSD NU
66. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
67. Găină Mihăiță PSD NU
68. Georgescu Nicolae PSD NU
69. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
70. Gherman Dumitru PSD NU
71. Ghinea Cristian USR -
72. Gilia Claudia PSD NU
73. Giugea Nicolae PNL NU
74. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
75. Halici Nicușor PSD NU
76. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
77. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
78. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
79. Iancu Marius-Ionel PSD NU
80. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
81. Ion Stelian-Cristian USR DA
82. Ioniță Antoneta PNL NU
83. Iordache Florin PSD NU
84. Iurișniți Cristina-Ionela USR -
85. Lazăr Sorin PSD NU
86. Longher Victoria Minoritati NU
87. Lovin Dumitru ALDE NU
88. Lungu Tudorița PNL NU
89. Lupașcu Costel PSD NU
90. Macovei Silviu Nicu PSD NU
91. Manole Petre-Florin PSD NU
92. Mareș Mara PNL NU
93. Marica Petru-Sorin PSD NU
94. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
95. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
96. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
97. Mihalescul Dumitru PNL NU
98. Mînzatu Roxana PSD NU
99. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
100. Mohaci Mihai PSD NU
101. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
102. Munteanu Ioan PSD NU
103. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
104. Neață Eugen PSD NU
105. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
106. Nicoară Romeo Florin PNL NU
107. Nistor Laurențiu PSD NU
108. Niță Mihai ALDE NU
109. Niță Nicu PSD NU
110. Nosa Iuliu PSD NU
111. Oteșanu Daniela PSD NU
112. Pambuccian Varujan Minoritati -
113. Pană Adriana-Doina PSD NU
114. Paraschiv Rodica PSD NU
115. Pau Radu - Adrian PSD NU
116. Păle Dănuț PSD NU
117. Petcu Toma-Florin ALDE NU
118. Petrea Gabriel PSD NU
119. Petric Octavian PSD NU
120. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
121. Pop Georgian PSD NU
122. Popa Florin PSD NU
123. Popa Mihai Valentin PSD NU
124. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
125. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
126. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
127. Presură Alexandra PSD NU
128. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
129. Radu Anișoara PSD DA
130. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
131. Rădulescu Alexandru PSD NU
132. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
133. Rădulescu Dan-Răzvan USR -
134. Răduț Violeta PSD NU
135. Roman Florin-Claudiu PNL NU
136. Roman Ioan Sorin PSD NU
137. Romanescu Cristinel PNL NU
138. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
139. Sefer Cristian-George PMP NU
140. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
141. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
142. Simonis Alfred - Robert PSD NU
143. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
144. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
145. Solomon Adrian PSD NU
146. Stancu Florinel PSD NU
147. Stativă Irinel Ioan PSD NU
148. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
149. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
150. Șișcu George PNL NU
151. Șotcan Theodora PSD NU
152. Șovăială Constantin PNL NU
153. Ștefan Corneliu PSD NU
154. Ștefan Viorel PSD NU
155. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
156. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
157. Teiș Alina PSD NU
158. Terea Ioan PSD NU
159. Toma Ilie PSD NU
160. Tomac Eugen PMP NU
161. Tripa Florin-Dan PSD NU
162. Tudor Beatrice PSD NU
163. Turcan Raluca PNL NU
164. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
165. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
166. Varga Vasile PNL NU
167. Vasile Daniel Minoritati NU
168. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
169. Velcea Nicolae PSD NU
170. Vișan George-Gabriel PSD NU
171. Vîrză Mihăiță PSD NU
172. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
173. Vlase Petru Gabriel PSD NU
174. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
175. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
176. Zainea Cornel USR -
177. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
178. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 26 aprilie 2018, 7:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro