Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 16:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 16:32

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.23 - Amr.76
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:174 114 25 8 4 9 5 6 3
- voturi pentru (DA):4 - - - 4 - - - -
- voturi împotrivă (NU):160 114 25 1 - 9 5 3 3
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:8 - - 5 - - - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Ardelean Ben-Oni PNL NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bode Lucian Nicolae PNL NU
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
25. Bontea Vlad PSD NU
26. Borza Remus-Adrian - NU
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
28. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
29. Bran Ioana PSD NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
31. Budăi Marius-Constantin PSD NU
32. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
33. Bulai Iulian USR -
34. Burciu Cristina PSD NU
35. Calista Mara-Daniela PNL NU
36. Calotă Florică Ică ALDE NU
37. Căciulă Aurel PSD NU
38. Călin Ion PSD NU
39. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
41. Chiriac Viorel PSD NU
42. Ciocan Dan PSD NU
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
44. Ciuhodaru Tudor PSD NU
45. Cîtea Vasile PSD NU
46. Cobuz Maricela PSD NU
47. Cristache Cătălin PMP NU
48. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
49. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
50. Cupă Ion ALDE NU
51. Dinu Cristina-Elena PSD NU
52. Dîrzu Ioan PSD NU
53. Dobre Mircea-Titus PSD NU
54. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
55. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
56. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
57. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
58. Dunava Costel Neculai PSD NU
59. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
60. Fădor Angelica PNL NU
61. Floroiu Ionel PSD NU
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
63. Gavrilă Camelia PSD NU
64. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
65. Găină Mihăiță PSD NU
66. Georgescu Nicolae PSD NU
67. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
68. Gherman Dumitru PSD NU
69. Gilia Claudia PSD NU
70. Goga Octavian PSD NU
71. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
72. Halici Nicușor PSD NU
73. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
74. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
75. Iancu Marius-Ionel PSD NU
76. Iftimie Neculai PSD NU
77. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
78. Ioniță Antoneta PNL NU
79. Iordache Florin PSD NU
80. Itu Cornel PSD NU
81. Lazăr Sorin PSD NU
82. Longher Victoria Minoritati NU
83. Lovin Dumitru ALDE NU
84. Lupașcu Costel PSD NU
85. Macovei Silviu Nicu PSD NU
86. Manole Petre-Florin PSD NU
87. Mareș Mara PNL NU
88. Marica Petru-Sorin PSD NU
89. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
90. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
91. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
92. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
93. Mihalescul Dumitru PNL NU
94. Mînzatu Roxana PSD NU
95. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
96. Mohaci Mihai PSD NU
97. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
98. Moșteanu Liviu-Ionuț USR -
99. Munteanu Ioan PSD NU
100. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
101. Neagu Nicolae PNL NU
102. Neață Eugen PSD NU
103. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
104. Nicoară Romeo Florin PNL NU
105. Nistor Laurențiu PSD NU
106. Niță Mihai ALDE NU
107. Niță Nicu PSD NU
108. Nosa Iuliu PSD NU
109. Oteșanu Daniela PSD NU
110. Pană Adriana-Doina PSD NU
111. Paraschiv Rodica PSD NU
112. Pau Radu - Adrian PSD NU
113. Păle Dănuț PSD NU
114. Petcu Toma-Florin ALDE NU
115. Petrea Gabriel PSD NU
116. Petric Octavian PSD NU
117. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
118. Plumb Rovana PSD NU
119. Pop Georgian PSD NU
120. Popa Florin PSD NU
121. Popa Mihai Valentin PSD NU
122. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
123. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
124. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
125. Presură Alexandra PSD NU
126. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
127. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
128. Radu Anișoara PSD NU
129. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
130. Rădulescu Alexandru PSD NU
131. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
132. Rădulescu Dan-Răzvan USR -
133. Răduț Violeta PSD NU
134. Roman Florin-Claudiu PNL NU
135. Roman Ioan Sorin PSD NU
136. Romanescu Cristinel PNL NU
137. Rotaru Alexandru PSD NU
138. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
139. Sefer Cristian-George PMP NU
140. Simonis Alfred - Robert PSD NU
141. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
142. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
143. Solomon Adrian PSD NU
144. Stancu Florinel PSD NU
145. Stativă Irinel Ioan PSD NU
146. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
147. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
148. Șișcu George PNL NU
149. Șotcan Theodora PSD NU
150. Șovăială Constantin PNL NU
151. Ștefan Corneliu PSD NU
152. Ștefan Viorel PSD NU
153. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
154. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
155. Teiș Alina PSD NU
156. Terea Ioan PSD NU
157. Toma Ilie PSD NU
158. Tomac Eugen PMP NU
159. Tudor Beatrice PSD NU
160. Turcan Raluca PNL NU
161. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
162. Varga Vasile PNL NU
163. Vasile Daniel Minoritati NU
164. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
165. Velcea Nicolae PSD NU
166. Vișan George-Gabriel PSD NU
167. Vîrză Mihăiță PSD NU
168. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
169. Vlase Petru Gabriel PSD NU
170. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
171. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
172. Zainea Cornel USR -
173. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
174. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 26 aprilie 2018, 4:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro