Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 16:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 16:37

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.26 (1)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:173 112 22 13 4 9 5 6 2
- voturi pentru (DA):129 112 - - 4 9 - 3 1
- voturi împotrivă (NU):30 - 22 2 - - 5 - 1
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:12 - - 9 - - - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL NU
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR -
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR -
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Borza Remus-Adrian - DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR -
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Chiriac Viorel PSD DA
39. Ciocan Dan PSD DA
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
41. Ciuhodaru Tudor PSD DA
42. Cîtea Vasile PSD DA
43. Cobuz Maricela PSD DA
44. Cocoș Vasile PSD DA
45. Cosma Andreea PSD DA
46. Cristache Cătălin PMP NU
47. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
48. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
49. Cupă Ion ALDE DA
50. Dinu Cristina-Elena PSD DA
51. Dîrzu Ioan PSD DA
52. Dobre Mircea-Titus PSD DA
53. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
54. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
55. Drulă Cătălin USR -
56. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
57. Dunava Costel Neculai PSD DA
58. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
59. Fădor Angelica PNL NU
60. Floroiu Ionel PSD DA
61. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
62. Furtună Mirela PSD DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
64. Gavrilă Camelia PSD DA
65. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
66. Găină Mihăiță PSD DA
67. Georgescu Nicolae PSD DA
68. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
69. Gheorghe Tinel PNL NU
70. Gherman Dumitru PSD DA
71. Ghinea Cristian USR -
72. Gilia Claudia PSD DA
73. Goga Octavian PSD DA
74. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
75. Halici Nicușor PSD DA
76. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
77. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
78. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
79. Iancu Marius-Ionel PSD DA
80. Iftimie Neculai PSD DA
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
82. Ion Stelian-Cristian USR -
83. Ioniță Antoneta PNL NU
84. Iordache Florin PSD DA
85. Itu Cornel PSD DA
86. Lazăr Sorin PSD DA
87. Longher Victoria Minoritati DA
88. Lovin Dumitru ALDE DA
89. Lupașcu Costel PSD DA
90. Macovei Silviu Nicu PSD DA
91. Manole Petre-Florin PSD DA
92. Mareș Mara PNL NU
93. Marica Petru-Sorin PSD DA
94. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
95. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
96. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
97. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
98. Mihalescul Dumitru PNL NU
99. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
100. Mînzatu Roxana PSD DA
101. Mohaci Mihai PSD DA
102. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
103. Munteanu Ioan PSD DA
104. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
105. Neață Eugen PSD DA
106. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
107. Nicoară Romeo Florin PNL NU
108. Nistor Laurențiu PSD DA
109. Niță Mihai ALDE DA
110. Niță Nicu PSD DA
111. Nosa Iuliu PSD DA
112. Oteșanu Daniela PSD DA
113. Pană Adriana-Doina PSD DA
114. Paraschiv Rodica PSD DA
115. Pau Radu - Adrian PSD DA
116. Păle Dănuț PSD DA
117. Petcu Toma-Florin ALDE DA
118. Petrea Gabriel PSD DA
119. Petric Octavian PSD DA
120. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
121. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
122. Plumb Rovana PSD DA
123. Pop Georgian PSD DA
124. Popa Florin PSD DA
125. Popa Mihai Valentin PSD DA
126. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
127. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
128. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
129. Presură Alexandra PSD DA
130. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
131. Prună Cristina-Mădălina USR -
132. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
133. Rădulescu Alexandru PSD DA
134. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
135. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
136. Răduț Violeta PSD DA
137. Roman Florin-Claudiu PNL NU
138. Roman Ioan Sorin PSD DA
139. Romanescu Cristinel PNL NU
140. Rotaru Alexandru PSD DA
141. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
142. Sefer Cristian-George PMP NU
143. Simonis Alfred - Robert PSD DA
144. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
145. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
146. Solomon Adrian PSD DA
147. Stancu Florinel PSD DA
148. Stativă Irinel Ioan PSD DA
149. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
150. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
151. Șișcu George PNL NU
152. Șotcan Theodora PSD DA
153. Șovăială Constantin PNL NU
154. Ștefan Corneliu PSD DA
155. Ștefan Viorel PSD DA
156. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
157. Teiș Alina PSD DA
158. Terea Ioan PSD DA
159. Tîlvăr Angel PSD DA
160. Toma Ilie PSD DA
161. Tomac Eugen PMP NU
162. Tudor Beatrice PSD DA
163. Turcan Raluca PNL NU
164. Vasile Daniel Minoritati DA
165. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
166. Velcea Nicolae PSD DA
167. Vișan George-Gabriel PSD DA
168. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
169. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
170. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
171. Zainea Cornel USR -
172. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
173. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 decembrie 2018, 18:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro