Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 16:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 16:39

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.26 (3)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:163 108 22 8 4 9 4 6 2
- voturi pentru (DA):125 108 - - 4 9 - 3 1
- voturi împotrivă (NU):28 - 22 1 - - 4 - 1
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:8 - - 5 - - - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benedek Zacharie UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP NU
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Borza Remus-Adrian - DA
22. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
23. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
24. Bran Ioana PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budăi Marius-Constantin PSD DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Bulai Iulian USR -
29. Burciu Cristina PSD DA
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Căciulă Aurel PSD DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
35. Chiriac Viorel PSD DA
36. Ciocan Dan PSD DA
37. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
38. Ciuhodaru Tudor PSD DA
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Cobuz Maricela PSD DA
41. Cocoș Vasile PSD DA
42. Cristache Cătălin PMP NU
43. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
44. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
45. Cupă Ion ALDE DA
46. Dinu Cristina-Elena PSD DA
47. Dîrzu Ioan PSD DA
48. Dobre Mircea-Titus PSD DA
49. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
50. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
51. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
52. Dunava Costel Neculai PSD DA
53. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
54. Fădor Angelica PNL NU
55. Floroiu Ionel PSD DA
56. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
57. Furtună Mirela PSD DA
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
59. Gavrilă Camelia PSD DA
60. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
61. Găină Mihăiță PSD DA
62. Georgescu Nicolae PSD DA
63. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
64. Gheorghe Tinel PNL NU
65. Gherman Dumitru PSD DA
66. Gilia Claudia PSD DA
67. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
68. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
69. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
70. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
71. Iancu Marius-Ionel PSD DA
72. Iftimie Neculai PSD DA
73. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
74. Ion Stelian-Cristian USR -
75. Ioniță Antoneta PNL NU
76. Iordache Florin PSD DA
77. Itu Cornel PSD DA
78. Lazăr Sorin PSD DA
79. Longher Victoria Minoritati DA
80. Lovin Dumitru ALDE DA
81. Lungu Tudorița PNL NU
82. Lupașcu Costel PSD DA
83. Macovei Silviu Nicu PSD DA
84. Manole Petre-Florin PSD DA
85. Mareș Mara PNL NU
86. Marica Petru-Sorin PSD DA
87. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
88. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
89. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
90. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
91. Mihalescul Dumitru PNL NU
92. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
93. Mînzatu Roxana PSD DA
94. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
95. Moșteanu Liviu-Ionuț USR -
96. Munteanu Ioan PSD DA
97. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
98. Neață Eugen PSD DA
99. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
100. Nicoară Romeo Florin PNL NU
101. Nistor Laurențiu PSD DA
102. Niță Mihai ALDE DA
103. Niță Nicu PSD DA
104. Nosa Iuliu PSD DA
105. Oteșanu Daniela PSD DA
106. Pană Adriana-Doina PSD DA
107. Paraschiv Rodica PSD DA
108. Pau Radu - Adrian PSD DA
109. Păle Dănuț PSD DA
110. Petcu Toma-Florin ALDE DA
111. Petrea Gabriel PSD DA
112. Petric Octavian PSD DA
113. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
114. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
115. Plumb Rovana PSD DA
116. Popa Florin PSD DA
117. Popa Mihai Valentin PSD DA
118. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
119. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
120. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
121. Presură Alexandra PSD DA
122. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
123. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
124. Rădulescu Alexandru PSD DA
125. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
126. Răduț Violeta PSD DA
127. Roman Florin-Claudiu PNL NU
128. Roman Ioan Sorin PSD DA
129. Romanescu Cristinel PNL NU
130. Rotaru Alexandru PSD DA
131. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
132. Sefer Cristian-George PMP NU
133. Simonis Alfred - Robert PSD DA
134. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
135. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
136. Solomon Adrian PSD DA
137. Stancu Florinel PSD DA
138. Stativă Irinel Ioan PSD DA
139. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
140. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
141. Șișcu George PNL NU
142. Șotcan Theodora PSD DA
143. Șovăială Constantin PNL NU
144. Ștefan Corneliu PSD DA
145. Ștefan Viorel PSD DA
146. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
147. Teiș Alina PSD DA
148. Terea Ioan PSD DA
149. Tîlvăr Angel PSD DA
150. Toma Ilie PSD DA
151. Tudor Beatrice PSD DA
152. Turcan Raluca PNL NU
153. Vasile Daniel Minoritati DA
154. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
155. Velcea Nicolae PSD DA
156. Vișan George-Gabriel PSD DA
157. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
158. Vlase Petru Gabriel PSD DA
159. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
160. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
161. Zainea Cornel USR -
162. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
163. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 decembrie 2018, 2:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro