Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 17:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 17:17

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.29 (1)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:156 100 23 11 3 10 2 4 3
- voturi pentru (DA):115 100 - - 3 10 - 1 1
- voturi împotrivă (NU):27 - 23 - - - 2 - 2
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:13 - - 10 - - - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benedek Zacharie UDMR DA
14. Benga Tudor - Vlad USR -
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bontea Vlad PSD DA
23. Borza Remus-Adrian - DA
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
25. Bran Ioana PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD DA
28. Bulai Iulian USR -
29. Burciu Cristina PSD DA
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Căciulă Aurel PSD DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
35. Chiriac Viorel PSD DA
36. Ciocan Dan PSD DA
37. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
38. Ciuhodaru Tudor PSD DA
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Cobuz Maricela PSD DA
41. Cocoș Vasile PSD DA
42. Cristache Cătălin PMP NU
43. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
44. Cupă Ion ALDE DA
45. Dobre Mircea-Titus PSD DA
46. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
47. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
48. Dunava Costel Neculai PSD DA
49. Duruș Vlad-Emanuel USR -
50. Fădor Angelica PNL NU
51. Floroiu Ionel PSD DA
52. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
53. Furtună Mirela PSD DA
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
55. Gavrilă Camelia PSD DA
56. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
57. Găină Mihăiță PSD DA
58. Georgescu Nicolae PSD DA
59. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
60. Gherman Dumitru PSD DA
61. Gilia Claudia PSD DA
62. Giugea Nicolae PNL NU
63. Goga Octavian PSD DA
64. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
65. Halici Nicușor PSD DA
66. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
67. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
68. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
69. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
70. Ion Stelian-Cristian USR -
71. Iordache Florin PSD DA
72. Itu Cornel PSD DA
73. Iurișniți Cristina-Ionela USR -
74. Lazăr Sorin PSD DA
75. Longher Victoria Minoritati DA
76. Lovin Dumitru ALDE DA
77. Lungu Tudorița PNL NU
78. Lupașcu Costel PSD DA
79. Macovei Silviu Nicu PSD DA
80. Manole Petre-Florin PSD DA
81. Mareș Mara PNL NU
82. Marica Petru-Sorin PSD DA
83. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
84. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
85. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
86. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
87. Mînzatu Roxana PSD DA
88. Mohaci Mihai PSD DA
89. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
90. Munteanu Ioan PSD DA
91. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
92. Neagu Nicolae PNL NU
93. Neață Eugen PSD DA
94. Nicoară Romeo Florin PNL NU
95. Nistor Laurențiu PSD DA
96. Niță Mihai ALDE DA
97. Niță Nicu PSD DA
98. Nosa Iuliu PSD DA
99. Oteșanu Daniela PSD DA
100. Pană Adriana-Doina PSD DA
101. Paraschiv Rodica PSD DA
102. Pau Radu - Adrian PSD DA
103. Păle Dănuț PSD DA
104. Petcu Toma-Florin ALDE DA
105. Petrea Gabriel PSD DA
106. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
107. Plumb Rovana PSD DA
108. Pop Georgian PSD DA
109. Pop Tudor Rareș USR -
110. Popa Florin PSD DA
111. Popa Mihai Valentin PSD DA
112. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
113. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
114. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
115. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
116. Prună Cristina-Mădălina USR -
117. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
118. Rădulescu Alexandru PSD DA
119. Roman Florin-Claudiu PNL NU
120. Roman Ioan Sorin PSD DA
121. Romanescu Cristinel PNL NU
122. Rotaru Alexandru PSD DA
123. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
124. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
125. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
126. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
127. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR -
128. Stancu Florinel PSD DA
129. Stativă Irinel Ioan PSD DA
130. Stănescu Alexandru PSD DA
131. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
132. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
133. Șișcu George PNL NU
134. Șotcan Theodora PSD DA
135. Șovăială Constantin PNL NU
136. Ștefan Corneliu PSD DA
137. Ștefan Viorel PSD DA
138. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
139. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
140. Teiș Alina PSD DA
141. Terea Ioan PSD DA
142. Tîlvăr Angel PSD DA
143. Tripa Florin-Dan PSD DA
144. Tudor Beatrice PSD DA
145. Turcan Raluca PNL NU
146. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
147. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
148. Velcea Nicolae PSD DA
149. Vișan George-Gabriel PSD DA
150. Vîrză Mihăiță PSD DA
151. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
152. Vlase Petru Gabriel PSD DA
153. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
154. Zainea Cornel USR -
155. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
156. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 decembrie 2018, 5:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro