Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 17:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 17:38

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.37 (1)-nou alineat
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:172 111 25 11 4 10 5 5 1
- voturi pentru (DA):125 111 - - - 10 1 3 -
- voturi împotrivă (NU):37 - 25 3 4 - 4 - 1
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:8 - - 6 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR NU
16. Benedek Zacharie UDMR NU
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bontea Vlad PSD DA
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
24. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
25. Bran Ioana PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Bulai Iulian USR -
30. Burciu Cristina PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Căciulă Aurel PSD DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Chiriac Viorel PSD DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Ciuhodaru Tudor PSD DA
40. Cîtea Vasile PSD DA
41. Cobuz Maricela PSD DA
42. Cocoș Vasile PSD DA
43. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
44. Cosma Andreea PSD DA
45. Cristache Cătălin PMP NU
46. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
47. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
48. Cupă Ion ALDE DA
49. Dobre Mircea-Titus PSD DA
50. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
51. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
52. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
53. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
54. Dunava Costel Neculai PSD DA
55. Duruș Vlad-Emanuel USR -
56. Fădor Angelica PNL NU
57. Floroiu Ionel PSD DA
58. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
59. Gavrilă Camelia PSD DA
60. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
61. Găină Mihăiță PSD DA
62. Georgescu Nicolae PSD DA
63. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
64. Gherman Dumitru PSD DA
65. Gilia Claudia PSD DA
66. Giugea Nicolae PNL NU
67. Goga Octavian PSD DA
68. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
69. Halici Nicușor PSD DA
70. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
71. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
72. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
73. Iancu Marius-Ionel PSD DA
74. Iftimie Neculai PSD DA
75. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
76. Ion Stelian-Cristian USR -
77. Ionescu George PNL NU
78. Iordache Florin PSD DA
79. Itu Cornel PSD DA
80. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
81. Lazăr Sorin PSD DA
82. Longher Victoria Minoritati DA
83. Lovin Dumitru ALDE DA
84. Lungu Tudorița PNL NU
85. Lupașcu Costel PSD DA
86. Macovei Silviu Nicu PSD DA
87. Manole Petre-Florin PSD DA
88. Mareș Mara PNL NU
89. Marica Petru-Sorin PSD DA
90. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
91. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
92. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
93. Mihalescul Dumitru PNL NU
94. Mînzatu Roxana PSD DA
95. Mohaci Mihai PSD DA
96. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
97. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
98. Neagu Nicolae PNL NU
99. Neață Eugen PSD DA
100. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
101. Nicoară Romeo Florin PNL NU
102. Nistor Laurențiu PSD DA
103. Niță Mihai ALDE DA
104. Nosa Iuliu PSD DA
105. Oteșanu Daniela PSD DA
106. Pană Adriana-Doina PSD DA
107. Paraschiv Rodica PSD DA
108. Pau Radu - Adrian PSD DA
109. Păle Dănuț PSD DA
110. Petcu Toma-Florin ALDE DA
111. Petrea Gabriel PSD DA
112. Petric Octavian PSD DA
113. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
114. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
115. Plumb Rovana PSD DA
116. Popa Florin PSD DA
117. Popa Mihai Valentin PSD DA
118. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
119. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
120. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
121. Presură Alexandra PSD DA
122. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
123. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
124. Prună Cristina-Mădălina USR -
125. Radu Anișoara PSD DA
126. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
127. Rădulescu Alexandru PSD DA
128. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
129. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
130. Răduț Violeta PSD DA
131. Roman Ioan Sorin PSD DA
132. Romanescu Cristinel PNL NU
133. Rotaru Alexandru PSD DA
134. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
135. Sefer Cristian-George PMP NU
136. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
137. Simonis Alfred - Robert PSD DA
138. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
139. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
140. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
141. Stancu Florinel PSD DA
142. Stativă Irinel Ioan PSD DA
143. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
144. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
145. Șișcu George PNL NU
146. Șotcan Theodora PSD DA
147. Șovăială Constantin PNL NU
148. Ștefan Corneliu PSD DA
149. Ștefan Viorel PSD DA
150. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
151. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
152. Teiș Alina PSD DA
153. Terea Ioan PSD DA
154. Toma Ilie PSD DA
155. Tomac Eugen PMP DA
156. Tripa Florin-Dan PSD DA
157. Tudor Beatrice PSD DA
158. Turcan Raluca PNL NU
159. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
160. Varga Vasile PNL NU
161. Vasile Daniel Minoritati DA
162. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
163. Velcea Nicolae PSD DA
164. Vișan George-Gabriel PSD DA
165. Vîrză Mihăiță PSD DA
166. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
167. Vlase Petru Gabriel PSD DA
168. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
169. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
170. Zainea Cornel USR -
171. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
172. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 2:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro