Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 17:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 17:38

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.37/1 (2)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:169 111 25 10 3 10 4 5 1
- voturi pentru (DA):127 111 - - 3 10 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):32 - 25 2 - - 4 - 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:9 - - 7 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Bontea Vlad PSD DA
22. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
23. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
24. Bran Ioana PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budăi Marius-Constantin PSD DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Burciu Cristina PSD DA
29. Calotă Florică Ică ALDE DA
30. Căciulă Aurel PSD DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
33. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
34. Chiriac Viorel PSD DA
35. Ciocan Dan PSD DA
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
37. Ciuhodaru Tudor PSD DA
38. Cîtea Vasile PSD DA
39. Cobuz Maricela PSD DA
40. Cocoș Vasile PSD DA
41. Cosma Andreea PSD DA
42. Cristache Cătălin PMP NU
43. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
44. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
45. Cupă Ion ALDE DA
46. Dobre Mircea-Titus PSD DA
47. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
48. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
49. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
50. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
51. Dunava Costel Neculai PSD DA
52. Duruș Vlad-Emanuel USR -
53. Fădor Angelica PNL NU
54. Floroiu Ionel PSD DA
55. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
56. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
57. Găină Mihăiță PSD DA
58. Georgescu Nicolae PSD DA
59. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
60. Gherman Dumitru PSD DA
61. Gilia Claudia PSD DA
62. Giugea Nicolae PNL NU
63. Goga Octavian PSD DA
64. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
65. Halici Nicușor PSD DA
66. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
67. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
68. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
69. Iancu Marius-Ionel PSD DA
70. Iftimie Neculai PSD DA
71. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
72. Ion Stelian-Cristian USR -
73. Ionescu George PNL NU
74. Itu Cornel PSD DA
75. Lazăr Sorin PSD DA
76. Longher Victoria Minoritati DA
77. Lovin Dumitru ALDE DA
78. Lungu Tudorița PNL NU
79. Lupașcu Costel PSD DA
80. Macovei Silviu Nicu PSD DA
81. Manole Petre-Florin PSD DA
82. Mareș Mara PNL NU
83. Marica Petru-Sorin PSD DA
84. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
85. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
86. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
87. Mihalescul Dumitru PNL NU
88. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
89. Mînzatu Roxana PSD DA
90. Mohaci Mihai PSD DA
91. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
92. Munteanu Ioan PSD DA
93. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
94. Neagu Nicolae PNL NU
95. Neață Eugen PSD DA
96. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
97. Nicoară Romeo Florin PNL NU
98. Nistor Laurențiu PSD DA
99. Niță Mihai ALDE DA
100. Nosa Iuliu PSD DA
101. Oteșanu Daniela PSD DA
102. Pană Adriana-Doina PSD DA
103. Paraschiv Rodica PSD DA
104. Pau Radu - Adrian PSD DA
105. Păle Dănuț PSD DA
106. Petcu Toma-Florin ALDE DA
107. Petrea Gabriel PSD DA
108. Petric Octavian PSD DA
109. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
110. Plumb Rovana PSD DA
111. Pop Georgian PSD DA
112. Popa Florin PSD DA
113. Popa Mihai Valentin PSD DA
114. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
115. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
116. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
117. Presură Alexandra PSD DA
118. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
119. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
120. Prună Cristina-Mădălina USR -
121. Radu Anișoara PSD DA
122. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
123. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
124. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
125. Răduț Violeta PSD DA
126. Roman Florin-Claudiu PNL NU
127. Roman Ioan Sorin PSD DA
128. Romanescu Cristinel PNL NU
129. Rotaru Alexandru PSD DA
130. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
131. Sefer Cristian-George PMP NU
132. Seidler Cristian-Gabriel USR -
133. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
134. Simonis Alfred - Robert PSD DA
135. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
136. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
137. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR -
138. Stancu Florinel PSD DA
139. Stativă Irinel Ioan PSD DA
140. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
141. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
142. Șișcu George PNL NU
143. Șotcan Theodora PSD DA
144. Șovăială Constantin PNL NU
145. Ștefan Corneliu PSD DA
146. Ștefan Viorel PSD DA
147. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
148. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
149. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
150. Teiș Alina PSD DA
151. Terea Ioan PSD DA
152. Toma Ilie PSD DA
153. Tomac Eugen PMP NU
154. Tripa Florin-Dan PSD DA
155. Tudor Beatrice PSD DA
156. Turcan Raluca PNL NU
157. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
158. Vasile Daniel Minoritati DA
159. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
160. Velcea Nicolae PSD DA
161. Vișan George-Gabriel PSD DA
162. Vîrză Mihăiță PSD DA
163. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
164. Vlase Petru Gabriel PSD DA
165. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
166. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
167. Zainea Cornel USR -
168. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
169. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 15 octombrie 2018, 20:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro