Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 17:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 17:39

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.38 /1(1/1)-(1/3)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:172 112 25 11 3 10 5 5 1
- voturi pentru (DA):128 112 - - 3 9 1 3 -
- voturi împotrivă (NU):34 - 25 3 - 1 4 - 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:9 - - 7 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE NU
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Bontea Vlad PSD DA
22. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
23. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
24. Bran Ioana PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budăi Marius-Constantin PSD DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Bulai Iulian USR -
29. Burciu Cristina PSD DA
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Căciulă Aurel PSD DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
35. Chiriac Viorel PSD DA
36. Ciocan Dan PSD DA
37. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
38. Ciuhodaru Tudor PSD DA
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Cobuz Maricela PSD DA
41. Cocoș Vasile PSD DA
42. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
43. Cosma Andreea PSD DA
44. Cristache Cătălin PMP NU
45. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
46. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
47. Cupă Ion ALDE DA
48. Dobre Mircea-Titus PSD DA
49. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
51. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
52. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
53. Dunava Costel Neculai PSD DA
54. Duruș Vlad-Emanuel USR -
55. Fădor Angelica PNL NU
56. Floroiu Ionel PSD DA
57. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
58. Gavrilă Camelia PSD DA
59. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
60. Găină Mihăiță PSD DA
61. Georgescu Nicolae PSD DA
62. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
63. Gherman Dumitru PSD DA
64. Gilia Claudia PSD DA
65. Giugea Nicolae PNL NU
66. Goga Octavian PSD DA
67. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
68. Halici Nicușor PSD DA
69. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
70. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
71. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
72. Iancu Marius-Ionel PSD DA
73. Iftimie Neculai PSD DA
74. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
75. Ion Stelian-Cristian USR -
76. Iordache Florin PSD DA
77. Itu Cornel PSD DA
78. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
79. Lazăr Sorin PSD DA
80. Longher Victoria Minoritati DA
81. Lovin Dumitru ALDE DA
82. Lungu Tudorița PNL NU
83. Lupașcu Costel PSD DA
84. Macovei Silviu Nicu PSD DA
85. Manole Petre-Florin PSD DA
86. Mareș Mara PNL NU
87. Marica Petru-Sorin PSD DA
88. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
89. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
90. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
91. Mihalescul Dumitru PNL NU
92. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
93. Mînzatu Roxana PSD DA
94. Mohaci Mihai PSD DA
95. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
96. Munteanu Ioan PSD DA
97. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
98. Neagu Nicolae PNL NU
99. Neață Eugen PSD DA
100. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
101. Nicoară Romeo Florin PNL NU
102. Nistor Laurențiu PSD DA
103. Niță Mihai ALDE DA
104. Nosa Iuliu PSD DA
105. Oteșanu Daniela PSD DA
106. Pană Adriana-Doina PSD DA
107. Paraschiv Rodica PSD DA
108. Pau Radu - Adrian PSD DA
109. Păle Dănuț PSD DA
110. Petcu Toma-Florin ALDE DA
111. Petrea Gabriel PSD DA
112. Petric Octavian PSD DA
113. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
114. Plumb Rovana PSD DA
115. Pop Georgian PSD DA
116. Popa Mihai Valentin PSD DA
117. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
118. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
119. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
120. Presură Alexandra PSD DA
121. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
122. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
123. Prună Cristina-Mădălina USR -
124. Radu Anișoara PSD DA
125. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
126. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
127. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
128. Răduț Violeta PSD DA
129. Roman Florin-Claudiu PNL NU
130. Roman Ioan Sorin PSD DA
131. Romanescu Cristinel PNL NU
132. Rotaru Alexandru PSD DA
133. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
134. Sefer Cristian-George PMP NU
135. Seidler Cristian-Gabriel USR -
136. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
137. Simonis Alfred - Robert PSD DA
138. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
139. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
140. Stancu Florinel PSD DA
141. Stativă Irinel Ioan PSD DA
142. Stănescu Alexandru PSD DA
143. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
144. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
145. Șișcu George PNL NU
146. Șotcan Theodora PSD DA
147. Șovăială Constantin PNL NU
148. Ștefan Corneliu PSD DA
149. Ștefan Viorel PSD DA
150. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
151. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
152. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
153. Teiș Alina PSD DA
154. Terea Ioan PSD DA
155. Toma Ilie PSD DA
156. Tomac Eugen PMP DA
157. Tripa Florin-Dan PSD DA
158. Tudor Beatrice PSD DA
159. Turcan Raluca PNL NU
160. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
161. Varga Vasile PNL NU
162. Vasile Daniel Minoritati DA
163. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
164. Velcea Nicolae PSD DA
165. Vîrză Mihăiță PSD DA
166. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
167. Vlase Petru Gabriel PSD DA
168. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
169. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
170. Zainea Cornel USR -
171. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
172. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 17 octombrie 2018, 14:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro