Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 17:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 17:43

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.39 (6)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:170 113 25 6 5 10 4 6 1
- voturi pentru (DA):132 113 - - 5 10 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):32 - 25 2 - - 4 - 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:5 - - 3 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bontea Vlad PSD DA
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
24. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
25. Bran Ioana PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Burciu Cristina PSD DA
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Căciulă Aurel PSD DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
35. Chiriac Viorel PSD DA
36. Ciocan Dan PSD DA
37. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
38. Ciuhodaru Tudor PSD DA
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Cobuz Maricela PSD DA
41. Cocoș Vasile PSD DA
42. Cosma Andreea PSD DA
43. Cristache Cătălin PMP NU
44. Csoma Botond UDMR DA
45. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
46. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
47. Cupă Ion ALDE DA
48. Dinu Cristina-Elena PSD DA
49. Dobre Mircea-Titus PSD DA
50. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
51. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
52. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
53. Dunava Costel Neculai PSD DA
54. Duruș Vlad-Emanuel USR -
55. Fădor Angelica PNL NU
56. Floroiu Ionel PSD DA
57. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
58. Gavrilă Camelia PSD DA
59. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
60. Găină Mihăiță PSD DA
61. Georgescu Nicolae PSD DA
62. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
63. Gherman Dumitru PSD DA
64. Gilia Claudia PSD DA
65. Giugea Nicolae PNL NU
66. Goga Octavian PSD DA
67. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
68. Halici Nicușor PSD DA
69. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
70. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
71. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
72. Iancu Marius-Ionel PSD DA
73. Iftimie Neculai PSD DA
74. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
75. Ion Stelian-Cristian USR -
76. Ionescu George PNL NU
77. Iordache Florin PSD DA
78. Itu Cornel PSD DA
79. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
80. Lazăr Sorin PSD DA
81. Longher Victoria Minoritati DA
82. Lovin Dumitru ALDE DA
83. Lungu Tudorița PNL NU
84. Lupașcu Costel PSD DA
85. Macovei Silviu Nicu PSD DA
86. Manole Petre-Florin PSD DA
87. Mareș Mara PNL NU
88. Marica Petru-Sorin PSD DA
89. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
90. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
91. Mihalescul Dumitru PNL NU
92. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
93. Mînzatu Roxana PSD DA
94. Mohaci Mihai PSD DA
95. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
96. Munteanu Ioan PSD DA
97. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
98. Neagu Nicolae PNL NU
99. Neață Eugen PSD DA
100. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
101. Nicoară Romeo Florin PNL NU
102. Nistor Laurențiu PSD DA
103. Niță Mihai ALDE DA
104. Nosa Iuliu PSD DA
105. Oteșanu Daniela PSD DA
106. Pană Adriana-Doina PSD DA
107. Paraschiv Rodica PSD DA
108. Pau Radu - Adrian PSD DA
109. Păle Dănuț PSD DA
110. Petcu Toma-Florin ALDE DA
111. Petrea Gabriel PSD DA
112. Petric Octavian PSD DA
113. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
114. Plumb Rovana PSD DA
115. Pop Georgian PSD DA
116. Popa Florin PSD DA
117. Popa Mihai Valentin PSD DA
118. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
119. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
120. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
121. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
122. Presură Alexandra PSD DA
123. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
124. Prună Cristina-Mădălina USR -
125. Radu Anișoara PSD DA
126. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
127. Rădulescu Alexandru PSD DA
128. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
129. Răduț Violeta PSD DA
130. Roman Florin-Claudiu PNL NU
131. Roman Ioan Sorin PSD DA
132. Romanescu Cristinel PNL NU
133. Rotaru Alexandru PSD DA
134. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
135. Sefer Cristian-George PMP NU
136. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
137. Simonis Alfred - Robert PSD DA
138. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
139. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
140. Stancu Florinel PSD DA
141. Stativă Irinel Ioan PSD DA
142. Stănescu Alexandru PSD DA
143. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
144. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
145. Șotcan Theodora PSD DA
146. Șovăială Constantin PNL NU
147. Ștefan Corneliu PSD DA
148. Ștefan Viorel PSD DA
149. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
150. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
151. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
152. Teiș Alina PSD DA
153. Terea Ioan PSD DA
154. Tomac Eugen PMP NU
155. Tripa Florin-Dan PSD DA
156. Tudor Beatrice PSD DA
157. Turcan Raluca PNL NU
158. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
159. Varga Vasile PNL NU
160. Vasile Daniel Minoritati DA
161. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
162. Velcea Nicolae PSD DA
163. Vișan George-Gabriel PSD DA
164. Vîrză Mihăiță PSD DA
165. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
166. Vlase Petru Gabriel PSD DA
167. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
168. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
169. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
170. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 1:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro